Ferré

Značka:

Gianfranco Ferré

Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, ananas, meloun, listy kosatce
SRDCE: ylang-ylang, magnólie, frézie, konvalinka, růže, jasmín, kosatec

ZÁKLAD: kosatcový kořen, rýže basmati, santalové dřevo, ambra, vanilkapižmo

Popis parfému:

EdP

Parfuméři:

Bourdon Pierre

Kategorie:

květinová

  • 06.06.12

Souhlasím s tapuz. Prvních cca 20 minut cítím i to ovoce - cukrový meloun s ananasem, ale jsou už zahalené ve žlutých kytkách, santalu, vanilce, takže žádně přeslazené ovocno. Je sametově-pudrově-krémová a moc příjemná! Naštěstí necítím vůbec živočišno. Výdrž na kůži není nejhorší, na oblečení drží celý den. Spíš bych uvítala větší siláž.

Nahlásit
  • 25.10.09

Nádherná vůně. Na rozdíl od recenze na webu mi vůbec nepřijde těžká ani opojná a dokonce ani orientální. Vnímám ji jako téměř čistě květinovou vůni, ananas ani meloun z ní necítím. Cítím v ní mateřídoušku, ta ale ve složení není, takže to bude pravděpodobně ten kosatec, který má Ferré ve všech třech vrstvách své pyramidy složek. Není to žádný lehoučký pomíjivý květinkový závoj, ale solidní, ne však tíživá, sládnoucí vůně, kde pod všudypřítomným kosatcem sladce voní ylang-ylang i růže a jasmín. Po rozvonění pak nabírá skutečně krémovitý charakter a díky tradiční trojici santál - ambra - vanilka je hladká a měkká. Je ženská a elegantní, nekřiklavá, ale dostatečně silná, aby ji nositelka i okolí zřetelně vnímali. Výdrž má na mě hodně dobrou.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Gianfranco Ferré Ferré

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Gianfranco Ferré Ferré

Líbí se mi (95) 68%
 
Neutrální (33) 24%
 
Nelíbí se (11) 8%

Hodnocení odbornice

  • 13.06.08

Ze začátku těžší orientální vůně, připomněla mi Samsaru - zvlášť tím živočišným podtónem a jasmínem. Postupně se rozložila do jemnější, krémovější vůně, živočišný tón se zmírnil a vynikla kombinace jasmínu a svěže opojných pomerančovníko­vých květů.

číst více

Reklama


Reklama