Le De

Značka:

Givenchy

Rok:

1957

Složení (neověřené)

HLAVA: koriandr, mandarinka, estragon, bergamot, brazilské růžové dřevo
SRDCE: karafiát, šeřík, kosatcový kořen, jasmín, ylang-ylang, konvalinkarů­že

ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pižmo, větvičník, guajakové dřevo

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

  • 04.06.14

Zpočátku svěží, vysloveně křišťálově ledové aldehydy s pár kapkami limetky. Na led pak spadlo pár okvětních plátků zahradních karafiátků a pár nasládlých třísek. A nad tím vším se vznáší lehoučký zelený nádech. Klasika v podobě velmi lehoučké „čisté“ vůně, i když spíš než vůně je to takový pavučinkově jemný závoj. Typově by se dala přirovnat k No. 5 čistému parfému.

Nahlásit
  • 06.04.09

Nedávno se mi do spárů dostal vzorek této vůně. V Givenchy si relativně málo najdu něco podle mého gusta a tak jsem ampulku prostě odložila na někdy příště.
Jenže dnes když jsem si brouzdala v zásobníčku s chutí něco otestovat, byla to právě ona, na které spočinul můj zrak a její podivný název hned nahlodal mojí mysl a mozek dal okamžitý povel paži k jeho vytažení. A tak je tu, jedna z prvních vůní Givenchyho vůbec.
Zprvu jen chvilinku, přičemž tou chvilinkou je jen mikrosekunda, zazní čerstvě vyždímaná citronová štáva, v zápětí se začnou rozvíjet její trvalejší tóny s nádechy mýdla a konvalinek, i když někdo by to nazval prostě Ironem. Nebyla bych tak kritická, tenhle Iron mi navozuje čerstvě umyté a vyleštěné okno, které je právě dokořán a zvenku vane svěží jemně chladivý a vlhký vzduch. Celá směs mi tak v tuto chvíli hodně připomněla Love fills l'air du Temps od Nina Ricci, akorát té bych přiřkla umělý ironový nádech při zavřeném okně. Ale pryč od Ironu, na okně vám Iron taky po čase vyprchá a zůstane jen to čisté okno, v Le De je to přešně tak, ostré tóny ustoupí a do popředí se ještě více dostanou mydlinky a bílé květiny.
Tak k mému dojmu, který však narušil příchod mé drahé polovičky domů a když se namísto všedního pozdravu hned od dveří ozvalo, co že to dnes peču za dobrotu. Netrvalo dlouho, aby mi došlo, že trouba je dnes úplně studená a že když nestrkám nos přímo do místa aplikace, dal by se Le De označit za vychládající diabetický dort.

Nahlásit

Hodnocení parfému Givenchy Le De

Líbí se mi (6) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama