L'Interdit

Značka:

Givenchy

Rok:

1957

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, Koření, mandarinka, broskev, bergamot, lesní jahoda
SRDCE: růže, jasmín, konvalinka, ylang-ylang, kosatcový kořen, kosatec, fialka, narcis
ZÁKLAD: ambra, vetiver, santalové dřevo, pižmo, benzoin, fazole tonka

Parfuméři:

Fabron Francis

Kategorie:

květinová, květinově aldehydická

  • 19.04.10

Tato krásná vůně si zaslouží recenzi, ačkoliv nejsem typ, který píše poetické ódy. Bohužel…

Původní verze vůně vznikla v roce 1957 jako osobní parfém pro oduševnělou Audrey Hepburn. V této verzi dominovaly, jak již rok zniku napovídá, aldehydy a květiny. Ke svému jménu přišla vůně v momentě, když Hubert de Givenchy vyjádřil svou vůli, aby se tento parfém dál rozšířil mezi běžné zákazníky. Audrey Hepburn mu odpověděla: Mais, je vous l'interdis… (Ale já to zakazuji…). V roce 2003 došlo (jak si moderní doba zřejmě žádá) k reformulaci. Lituji, že neznám původní verzi, protože už podle složení to musela být pohádka s velkým P. Uváděné složení na Arome je poněkud chudší, než jak je tomu na jiných webech. Tolik co do úvodu a historie.
K vůni samé… návštěva květinářství v pastelových barvách, kde jsou křišťálové vázy plné bílých růží a jasmínu… ne, nejde mi to :o). Takže prostý popis: ten prvotní dojem je skutečně takový v mém nose. Vůně se tváří prostě bílo-křišťálově, snad i trochu chladně, ale to je jen začátek. Pokud bych vycházela ze složení uvedeném na Arome, tak bych vlastně jen převrátila srdce a hlavu. Jemné květy na začátku a pak přijde hořkost bergamotu a zelenost lístků, ačkoliv kvítky stále vykukují. V závěru se dokonale snoubí ambra a vetiverem. Já na ambru moc nejsem, dusí mě, ale s vetiverem – dokonalá kombinace a z obou to nejlepší.

L'Interdit je jako žena… snad na začátek jemná a pro jistotu odměřená, ale v základě hřejivá a vyvážená. L'Interdit je vybroušený diamant.

Nahlásit

Hodnocení parfému Givenchy L'Interdit

Líbí se mi (11) 65%
 
Neutrální (4) 24%
 
Nelíbí se (2) 12%

Reklama


Reklama