Jean Couturier Coriandre
 

Coriandre

Značka:

Jean Couturier

Rok:

1973

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, koriandr, pomerančový květ, andělika
SRDCE: fialkový kořen, lilie, jasmín, růže, pelargónie

ZÁKLAD: santalové dřevo, pačuli, pižmo, cibet, větvičník, vetiver

Kategorie:

chyprově květinová

od 609 Kč
  • 10.09.12

Je to mýdlo, ale jakoby zabalené v novém a ještě nepraném ručníku z vysokého froté. To, co udává tón, je andělika. Je rozpuštěná v pižmu a aldehydech a ukotvená v zeleném podloží se skutečně šetrnou porcí lišejníku. Celá ta spousta dalších ingrediencí - značka uvádí, že Coriandre má 119 složek - se projevuje jen náznakem. Zjevně mají za úkol nevyčnívat a společně vytvořit dokonale hladký dojem, aby se vůně jen rozplývala. A koriandr? Klesá kamsi do zeleného podloží vůně, mazlavě dřevitý, jak vonívá z čerstvě mletého koření.

Nahlásit
  • 25.03.12

Zeleně aldehydová smršť na začátku má tedy grády!!! Zeleň má nádech temnosti až skoro depresívní… Naštěstí se vcelku rychle ztlumila do jemné hořko-svěže-nasládlé kombinace kytek a rozmačkaných muškátových listů. Ovšem koriandr zůstal v hluboké ilegalitě. Velmi jemná a decentní chyprovka, spíš sušší a s dobrou výdrží. Zkoušena nová (reformulovaná) ver­ze.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Jean Couturier Coriandre

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Jean Couturier Coriandre

Líbí se mi (17) 85%
 
Neutrální (2) 10%
 
Nelíbí se (1) 5%

Hodnocení odbornice

  • 15.04.11

Coriandre od Jeana Couturiera se vyrábí a prodává v reformulované verzi a patří mezi levnější vůně. Testovala jsem starou Coriandre a novou neznám, nemůžu proto srovnávat; můžu vás pouze odkázat na recenzi od Robin z Now Smell This, která běduje nad vybledlostí a krotkostí nové Coriandre. Zároveň dodává, že to není špatná vůně, takže jestli...

číst více

Reklama


Reklama