Jean Paul Gaultier Classique
 

Classique

Značka:

Jean Paul Gaultier

Rok:

1993

Složení (ověřené)

eau de parfum: růže; orchidej; vanilka, jemné dřevo eau de toilette: růže, badyán; pomerančový květ, zázvor; vanilka, ambrové dřevo

Kategorie:

orientální - kořeněná

od 29 Kč
od 674 Kč
od 1189 Kč
od 1508 Kč
od 1144 Kč
  • 24.02.15

Na začiatku je veľmi ostrá, také štiplavé mydlo. Trocha mi ten začiatok pripadá ako Elie Saab Intense - taká trocha staromódna, nedýchateľná. O chvíľu sa zmierni, ale stále je dosť výrazná - kopec bielych kvetov, sladkých a omamných. Asi tak po hodine sa rozleží do krásnej, teplej, vaniklovo kvetinovej vone. Výdrž na mne asi 5 hodín, to už je prítulá a sexi. Každý deň ju asi nebudem nosiť, podľa mňa je len na výnimočné príležitosti. :-)

Nahlásit
  • 01.10.14

Edt - Velice podmanivý začátek,posléze do květin a sladkého koření přičemž koření převládá s nějakým zvláštním hypnotizujícím tonem v pozadí.
Ke konci vanilko pižmová.
Nic pro slečny,chce to dámu co má sebevědomí a šarm.

Edp - Podmanivý začátek je podobný jen o něco víc těžší,snad nějaká kytka?
Rozvíjí se do medově sladké a převládají kytky,hypnotyzující tón chybí,místo něj se rozvíjí mýdlově.
Konec je do sladka s hořkým podtónem.
To co platilo pro Edt platí i pro Edp v tomto případě bych doporučil na nějakou akci typu roba,oblek,sako.atd

Obě dvě jsou velmi sexy,u Edp je znát že není nejmladší,ale to jí na kráse neubírá,nicméně na denní nošení pouze do chladného počasí jelikož jsou obě muchlovací,do léta bych jí moc nebral,může zabíjet:)

Btw:Je to má první recenze;)

Nahlásit
  • 24.01.14

Testovaná verze - EDT. Classique je nářez. Je to drsná rokerka. Úvod je hodně ostrý jako prásknutí bičem následované znatelně sladkým orientálním nástupem. Nedoporučuji přehánět v uzavřeném prostoru, nechcete-li být vyhnáni. Potřebuje čas. Pak Vás obdaří smyslnou vůní orchideje, kterou bude držet na uzdě růže kombinovaná s pomerančem. Vzadu vystrkuje růžky koření. Zapomeňte na romantické šatičky s volánky, růžové nehtíky a cudně sklopené oči. Classique Vás donutí zvednout bradu vzhůru.

Nahlásit
  • 15.06.13

Za mě jedině toaletka. Ta je na mě sladce pudrová a kořeněná - medová ambra, badyán a zázvor, pomerančové kvítky a stopa mandarinek. Koření jí dělá lehce pikantní, je ženská a teplá, akorát na pokožku. Díky tomu koření a ambře je tak nějak evropsky orientální a zároveň únosně gurmánská.
EDP je na mojí kůži úplně jiná vůně. Chladná, napěchovaná lilií, jejíž vůně mi přijde pohřební a neoslovuje mě ani v přirodní podobě.

Nahlásit
  • 08.01.11

EdP. Začátek mírně drsný, až trochu neuspořádaný, ale během chvíle se vyloupla vanilkově ambrová sladší vůně, hladce dřevitá, maličko pudrová a hodně „chumlací“. Drží se (a dlouho) příjemně u těla…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Jean Paul Gaultier Classique

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)

Hodnocení parfému Jean Paul Gaultier Classique

Líbí se mi (208) 73%
 
Neutrální (44) 16%
 
Nelíbí se (31) 11%

Hodnocení odbornice

  • 10.03.08

Testovaná verze: EdP Sladká, trochu ostřejší vůně (zvlášť ze začátku je skoro nesnesitelná), která kombinuje květiny, sladké ovoce a koření. Začátek se mi nelíbila, ale potom se na papírku rozložila do velmi komplexní, harmonické a smyslné vůně, v níž jsem cítila vanilku v základu, medově šťavnatou švestku, badyán a opojné bílé květy....

číst více

Reklama


Reklama