Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle
 

Fleur du Mâle

Značka:

Jean Paul Gaultier

Rok:

2007

Složení (ověřené)

petitgrain, pomerančový květ, fougere akord (levandule, kapradí), kumarin

  • 21.01.15

Zdroj - Fragrantica.com

Hlava: Petitgrain (stonky a větvičky z pomeranče)

Srdce: Neroli (olej z pomerančových květů)

Základ: Heřmánek,Bazalka

Tato vůně je uplně něco jinného než na co jsme zvyklí…

Hořko-sladký začátek z větviček a stonků,pokračuje do sladce-svěží vůně která je svěží ale zároveń lehce chladná,jistým způsobem nostalgická a chvilkama mýdlovo-pudrová…
Končí heřmánkem navíc s bazalkou která tu obohacuje mužnou část.

Je to čistě květinová vůně a opravdu hodně intenzivní,která je bu´dto ano nebo ne…za mě ano ;)

Otázka bokem -
Dá se sehnat i vůně pomerančových květů,zajímalo by mě tedy jaký je rozdíl mezi vůní pomerančových květů a oleje z nich,tedy neroli…věděl by někdo…?

Nahlásit
  • 17.02.12

Velmi intenzivní květinová vůně, sladká, s drobnou zelenou složkou. Bílých květin je v ní spousta a jako by byly rozmístěny v malém útulném pokojíku, prosvětleném otevřeným oknem s bílými závěsy. Díky tomu je vůně zářivá, vzdušná, ale i suchá.
Je v ní mnoho nostalgie. Je to jako okamžik těsně před nevyhnutelnou změnou. Teď se ještě na chvilku zastavit, nechat se ovívat větrem a podívat se, jak příjemné bylo to, o co teď přijdu a co mi možná ani nikdy nepatřilo. Ta změna je určitě správná. Vůně je ve všem velmi intenzivní, množstvím květin i těmi pocity. Je velice zadumaná a klidná, rozhodně ale není zoufalá.

Nahlásit

Hodnocení parfému Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle

Líbí se mi (21) 66%
 
Neutrální (5) 16%
 
Nelíbí se (6) 19%

Hodnocení odbornice

  • 29.05.07

Fleur du Mâle, jak já jsem se na tebe těšila Jakmile mi padlo oko na čistě bílý flakon ve tvaru pánského torza, hned jsem po něm chmátla. Na rukách už nebylo místo a stříkat si vůni na nohu mi v parfumerii přišlo nevkusné (mně by to nevadilo - jsem pružná a dát si nohu pod nos by pro mě nebyl problém), spokojila jsem se tedy s papírkem. Fleur...

číst více

Reklama


Reklama