Juliette Has a Gun Citizen Queen
 

Citizen Queen

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Juliette Has a Gun

Rok:

2008

Složení ( neověřené)

HLAVA: bergamot, aldehydy

SRDCE: kůže, bulharská růže, kosatec

ZÁKLAD: pudrové tóny, živočišné tóny, pryskyřice

Recenze produktu: Citizen Queen

 • 16.05.20

Podle recenzí jsem čekala nějakou zajímavou vůni, no a ve skutečnosti to je taková lehká pudrová vanilka s ozonickou notou, takže působí jako když z pudřenky se rozprostře trochu pudru do prostoru, zprvu nevýrazná, jemná prášková vanilka, během dne trochu zesílí a jde jí tak jemně cítit kolem sebe celý den, Citizen Queen? Spíš pudřenková vila, kdo má rád tento typ vůní a chtěl by něco silnějšího a výraznějšího, tak Habanita L'esprit, těm by název Citizen queen seděl o hodně víc!

Nahlásit
 • 20.11.17

Rozháraný, mýdlově hořký (aldehydy/bergamot) začátek mě, přiznám se, posadil na zadek.
Ač to nejdou aldehydy takového rázu, jako v „šanelkách“, nebo takové Lanvin Arpege.
Tyhle aldehydy jsou třída, ve které se ráda uvelebím a nechávám se unášet vstříc novým dobrodružstvím.

Posadím se ve vlaku na zubem času opracovaná kožená sedadla, naproti dámě v semišovém kabátku, jenž veze puget květin v krásném papíře. Jsou to modré kosatce a bílé růže.
Ta dáma voní mýdlem, čistotou, přesto z ní vyzařuje něco živočišného a velmi ženského. Je krásná jako obrázek. Vesele se usmívá, tváří se šťastně.
Do tváří se jí opírá stále hřející zářijové slunce a způsobí, že její líčka zrůžoví. Jsem jí okouzlena.
Ze své kabelky vyndavá krabičku s labutěnkou a štědře přepudruje rozpálené tváře. Vánek, který se do kupé vměstnal oknem pudr rozvířil a smísil jeho vůni s vůní květin. Zašimrá mě v nose, potlačím nutkání si kýchnout.
Zamrká a vyhlédne nedočkavě z okna, poté přivře oči a nechá se hladit paprsky dopoledního slunce.
Naše společná cesta trvá dlouho a já mohu mlčky vnímat tu nebeskou krásu, jenž znázorňuje. Když vystoupí, její jemná, nasládlá vůně přetrvává v kupé nadále, do chvíle, dokud jej i já sama neopustím.

Citizen Queen je pudrově ambrová vůně se stopou suchých květin. Je čistá, slaďoučká a jedinečná. Tváří se jako druhá kůže, je mi s ní velmi příjemně.
Výdrž je slušná a konečné vyznění moc krásné.

Nahlásit
 • 12.02.16

Připutovala ke mně Královna (sice pouze civilní či občanská - není to nějaká protimluva?), tak se podívejme, co tato ambiciózní kráska nabízí! Na první pohled zaujme nápadným exteriérem - i když nevím, zda onen černý váček, ve kterém se skrývá voňavé tajemství, neposlouží časem jako potenciální lapač prachu. Vůni otevírá bergamot - několikaminutové posezení s čajem Early Grey obarveným kapkou mléka, aby tak nesvíral ústa. Pudrové tóny vůni v další fázi zjemňují, uhlazují, zdá se mi, že více přilne k pokožce nositelky. Květiny, které postupně ruku v ruce přicházejí (růže je krotká, ani na okamžik nesklouzne k ordinérnosti, jaké se dopouští v jiných vůních, kosatec se vlastně nerozhodl, jestli bude suše drhnoucí nebo máslový), nepatrně hladkost narušují. Takže kdepak kůže, já hlasuji pro jemný semiš! Konec přímo pohádkový - znovu je mi šest, za pár týdnů půjdu prvně do školy a poslední bezstarostné horké léto trávím u dědy na chalupě. Kolem mě se líně poflakují kočky a jedna z nich mi přistane v klíně. Hladím její rozpálený černý kožíšek, micka přede, až vibruje štokrle, a svět nemá chybu.
CQ je vůně noblesní, decentní i jiskřivá. Navoníte se jí a všichni se budou ptát: „Kdo je to ta tajemná dáma…?“

Nahlásit
 • 10.11.13

Ktosi odmala vychovávaný k noblesnému správaniu odchádza z posedenia pri čaji Earl Grey. Žiadny zbytočný pohyb, len pohyb služobníctva je znateľný, ale nečujný. Prichádza do svojej šatne v pastelových farbách so zlatým zdobením, vo vzduchu sa vznáša aróma koženej obuvi i galantérie tej najvyššej kvality, všade je príjemne teplo a čisto, voňajú ruže a pri potoku čerstvo natrhané nemecké kosatce, ktoré málokedy prežijú noc. Prezlieka sa, osviežuje, halí sa do púdru a odchádza do knižnice vybudovej z voňavého drahého dreva.
Citizen Queen je veľmi intímna, ale aj veľmi sexi kompozícia, vytvára okolo nositeľky akúsi voňavú kapsulu. Potláča hlad, človeku sa žiada piť lahodný mierny nápoj. Výdrž je stredná, na oblečení pokojne aj viac dní, vo vlasoch môže byť nebezpečná.

Nahlásit
 • 11.10.13

Mte-li rády překvapení, je Citizen Queen vůně pro vás. Úvod je pravda lehce neuhlazený, taková střapatá holčina, která se vymáchala ve špinavém rybníku. Naštěstí pro mě se po pár minutách vehementně hlásí o slovo bergamot a načechraný prachový kosatec. Toť poprvé vše. Babí léto vykouzlilo orosenou růži v plném květu, která leží nedbale (nebo možná záměrně) položená na kabelce z broušené kůže. Vůně ovšem čaruje dále – malinko ambry ve spojení s hutnou pryskyřicí dodává vůni punc výjimečnosti. Ačkoli ve složení není kadidlo, já ho tam jasně cítím – ovšem velmi umírněně, taková ona příjemná zakouřenost. Tuto vůni vnímám jako suchou, měkkou vůni s lehkým náznakem pudru a s velkou dávkou sex appealu.

Nahlásit
 • 07.11.12

Cítím pudrový a kořeněný kosatec s hořkočokoládovou kůží,
vůni ozvláštňuje problikávající cibetková kočičina a impertinentní tóny z tonky

 • - -


Nejblíže z mě známých vůni je zpočátku původní Pradě, posléze nabírá na sladkosti a komplexnosti, až z toho po 5 hodinách zůstane lehký sladký dojem (testováno EdP na kůži)

 • - -


Podle oficiálního složení obsahuje 133 esencí:
TOP NOTE: Bergamote essence 2, Leather accord 8, Aldehyde C12 7
HEART NOTE: Iris concrete 12, Iris absolute 8, Tuberose absolute 3, Orange flower absolute 4
BASE NOTE: Ambroxan 7, Vanilla absolute 5, Tonka bean 7, Labdanum 12, Benjoin 5, Civet 5,
Muscenone 5

Nahlásit
 • 16.07.12

Pro někoho možná starosvětská vůně babiččiny zásuvky a ano, ze začátku mýdlo s jelenem, ale potom… Tahle vůně nesnese jen tak mávnutí rukou, nejde se k ní hned otočit zády. Je to civilistka, ale královna! Sice si zatím neumím představit tuhle vůni nosit jen tak, do práce, ale to by v tom byl čert, aby to člověk nezkusil. Tahle civilistka voní vzpomínkami na kožené křeslo, ve kterém sedával děda a kouřil dýmku, silným černým čajem s mlékem, který vařila babička. Je to vůně silného zázemí a bezpečí. Věřím, že až mi bude jednou hodně ouvej, tahle Dáma mě nenechá upadnout.

Nahlásit
 • 25.06.12

Prvotní závan je skutečně aldehydový a lehce, ale opravdu jen lehce bergamotově svěží. Mezi tím, jak mi běhají prsty po klávesnici ale cítím pudr do široka, daleka. U hřbetu ruky to ale není „jen pudr“. Cítím sladší květinové tóny růže, plné, překypující růže a vzadu trochu suchosti a vůně kosatce. Trochu se mi zde vybaví La Môme v té „nektarovosti“ a skoro až kapalnosti růže, i když u La Môme se mi to líbí víc.

Skutečně, u hřbetu ruky je ta vůně až nepříjemně sladká, ale stačí si rukou zamávat jen před obličejem a vystoupí ony pudrové tóny. Zvláštní… kde mám tedy tu vůni prozkoumávat? Sladkost ve vůni přetrvává dlouho, závěr je pak sušší a jaksi „pevnější“, ne tak „tekoucí“ jako střed. Až zde cítím trochu kůže a snad pryskyřice, ovšem „ztuhlé“.

Nemohu popřít, že je to zajímavá vůně. Nemůžu se ale rozhodnout, jak bych ji jinak zhodnotila… Je zajímavá, pěkně udělaná, ale pro mě jaksi „cizí“.

Nahlásit
 • 05.11.11

Začátek je ve znamení všehochuti – kůže, chypré, nějaký živočich, sladkost, pudrová suchost, luxusní mýdlo…jak z receptáře pejska a kočičky . Jenže namísto toho, aby to bylo nesnesitelné (nebo aspoň nepěkné), je to nejenže snesitelné, ale dokonce velmi příjemné. A to nejhezčí mělo teprve přijít – kůže, sušené růže a vanilkový pudr. A výdrž a intenzita jsou přímo neuvěřitelné. Potenciální lapač komplimentů…

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • CathB ohodnotil/a
 • 789 hodnocení 28 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • lalida272000 ohodnotil/a
 • 198 hodnocení 22 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 739 hodnocení 21 recenzí

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 255 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Juliette Has a Gun

Lady Vengeance Juliette Has a Gun

 • ZPĚVAČKA ohodnotil/a
 • 79 hodnocení 5 recenzí

od 1131 do 2455 Kč

Calamity J Juliette Has a Gun

 • Širín ohodnotil/a
 • 74 hodnocení 4 recenze

Mad Madame Juliette Has a Gun

 • wendulka29 ohodnotil/a
 • 17 hodnocení 2 recenze

1790 Kč

Romantina Juliette Has a Gun

 • Incognita ohodnotil/a
 • 36 hodnocení 1 recenze

od 1310 do 1740 Kč

Miss Charming Juliette Has a Gun

 • Incognita ohodnotil/a
 • 44 hodnocení 1 recenze

1700 Kč

Midnight Oud Juliette Has a Gun

 • catlikegreeneyes ohodnotil/a
 • 29 hodnocení 1 recenze

od 1668 do 1790 Kč

O značce Juliette Has a Gun