Crème de Pistache

Značka:

Laura Mercier

Rok:

2006

Složení (neověřené)

pistácie, mandle, pralinky, lískové oříšky, šlehačka, bergamot, ovocné šťávy, bílá orchidej, med, karamel, dřeva, vanilka, hořkosladká čokoláda

  • 27.12.13

Creme de Pistache mi dělala společnost před vánoci, tušila jsem, že se bude hodit do období předvánočních příprav a chození po předvánočních trzích, kde se od stánků line vůně trdelníku (a svařáku :-) ). Creme de Pistache opravdu voní po oříškách, mandlích a cukru, ale to je jen jedna polovina vůně. Pod tou lákavou sladkostí je totiž ještě jedna poloha, víc zemitá. Jako je (nebo aspoň bývala) vanilka v Hypnoticu doprovázená až živočišným nádechem kmínu, je tady sladká prachovost cukru a oříšků uzemněna jakýmsi zemitým tónem, podobným pačuli. Žádná druhá jemná „Cara“ se v mém nose nekoná. Takhle bych si představila spíš Angel s oříšky. Možná, že ta moje představa vyšla z kombinace vůně medu, karamelu a čokolády, ty mi evokovaly Angela a ten mi evokoval pačuli, které v Creme de Pistache zřejmě vůbec není; možná, že to jsou „jen“ tóny zatuchlého dřeva nebo lehce plesnivějících dřevěných beden.

Nahlásit
  • 24.05.12

Gurmánský požitek se opravdu koná, jen člověk nesmí čekat že to bude taková …s odpuštěním „žranice“. Veškerá ta sladká lákadla jsou zkrocená dřevem, ovocnou štávou a orchidejí. Výsledek je nasládlá teplá vůně pistácií šmrncnutá květinami. Pro někoho je to velké plus, protože nechce vonět jako chodící cukrárna. Já mám do těch cukrkandlových krabic někdy chuť strčit nos a zavrtat se tam jako pštros do písku až mě bude cukr šimrat v nose. Créme de Pistache taková není. Ale kdo máte rádi jen decentní náznaky chutných poživatin, zkuste, - je pěkná a drží.

Nahlásit

Hodnocení parfému Laura Mercier Crème de Pistache

Líbí se mi (13) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama