Nuits Enchantées

Značka:

Laura Mercier

Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, kardamom

SRDCE: tuberóza, zázvor, guajak, piment, cedrrůže

ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pačuli, pižmo, káva, bourbonská vanilka, cedr

Parfuméři:

Krivda James

Kategorie:

orientální

  • 30.08.11

Advent - hořící krb obložený sladce voňavým dřevem, na stole talířek s perníčky, zázvorový čaj s medem, jemná vůně karamelového kapučína a všude kolem vůně sladkého koření. Po uplném rozvonění navrch prachově suchá sladce dřevitá skořice s karamelizujícím se cukrem. Nádhera, nádhera, nádhera… která navíc excelentně drží. Stylem se dá přirovnat k Theoremě bez sladkého pomeranče - to je pro mě rovněž voňavé synonymum pro předvánoční čas.

Nahlásit
  • 22.03.11

Pokud hledáte vůni sušenek Lotus, tak jste ji našly. Zázvor, karamel a jiné koření, káva…Nebo si představte znásobenou vůni sušenek z Ikey, těch předvánočních zázvorových v červené dóze…Prostě jedna z nejkrásnějších vůní co jsem kdy měla možnost zatím poznat…Vůně má neuvěřitelnou výdž, voní i po sprše…Je to poklad.

Nahlásit
  • 27.10.10

Koření + káva + ambra + vanilka = ááách ! Ááách a ještě jednou ááách pro Nuits Enchantees. Začíná kořením a svrchní tóny jsou dost podobné jako u Cacharel pour Homme. Závan koření je silný, jako byste se právě nacházeli v procesu drcení kardamonu, mletí čili papriček a strouhání zázvoru. Ale postupně se usazuje a než se stihnete vzpamatovat, vynoří se káva. Poctivý černý turek. Malý hrníček, tři lžičky kávy, málo vody, žádný cukr a žádné mléko. Káva je dobře vyzrálá a kvalitně pražená 100% Arabica. Bez kyselých tónů, s lahodnou karamelovou chutí. Kdyby zůstalo pouze u této kompozice, byl by to krásný pánský parfém, ale Nuits Enchantees je svůdně ženská (ačkoli, na muži si ji také umím představit) - ambra a nesladká vanilka propůjčují vůni hloubku. Základ je hladký a hřejivý, nikoli však sladký.
Parfém je typově podobný Si Lolita, ale pro mne hezčí. Je více večerní, více zimní, více kávový. Jsou vůně, o kterých se říká, že jsou vánoční. Tuhle bych zařadila do kategorie předvánoční.
Představte si procházku zimní Prahou. Je už tma. Ve světle pouličních lamp vidíte poletovat sněhové vločky. Právě míjíte krámek s kořením . Ta vůně… Vstoupíte a dáte si šálek čerstvě umleté kávy. Je vám tak dobře, teplo na těle i na duši v té voňavé předvánoční atmosféře… Bohužel, je to zřejmě limitka - bylo vyrobeno pouze 3000 flakónů a loví se hodně špatně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Laura Mercier Nuits Enchantées

Líbí se mi (26) 93%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (2) 7%

Reklama


Reklama