APOM pour Femme

Značka:

Maison Francis Kurkdjian

Rok:

2009

Složení (ověřené)

Parfuméři:

Kurkdjian Francis

  • 05.02.17

APOM je zkratkou pro „a part of me“ - část mě. Tu část, kterou chcete dát na odiv světu. Je to květinová vůně s lehce orientálním nádechem. Dominuje v ní pomerančový květ, posléze se propojí s vůní cedru. Nejprve je květ lehounký a zdá se mi, že probleskují i špičky citrusových tónů. Poté se s cedrem zaobluje a získává medový nádech (ylang-ylang). V téhle fázi u mě nastupuje lehce živočišný tón. Výdrž i projekce skvělá. V létě bych ho nosit nemohla, vzhledem k mému rozporuplnému vztahu k bílým květinám. Ale na zimních procházkách mi byl výborným společníkem.

Navonět se je jako vysypat hladké dřevěné korálky z kouzelné krabičky. Spolu s nimi se vyprostí ze sevření šesti stěn Duch Pomerančového Květu. Korálků si zprvu moc nevšimnete, protože vás upoutá džinova vůně. Pomerančový Květ se vznáší nad korálky, radostně si hraje s vánkem a těší se z jasného letního nebe. Potom se mu ale po dlouholetém společníkovi z krabičky začne stýskat. Sletí dolů a korálky pomalu sbírá ze země. Jeho vůně se proplete s vůní dřeva. Džin pečlivě hledá, aby žádný z korálků v náhrdelníku nescházel. To už nebe zlátne západem slunce a on se musí vrátit zpět. A i když odplyne, ještě po něm zůstane slabá medová stopa a pylový poprašek.

Nahlásit
  • 10.06.16

APOM je vůně luxusu a ženství v tom nejlepším slova smyslu, když jsem si jí kupovala v Ingredients, tak mi bylo řečeno, že tuto vůni vytvořil M.F. Kurkdjian
specielně pro herečku Catherine Denevue a myslím, že se mu to podařilo skvěle. Vůně je to velmi čistá, elegantní, cítím z ní především pomerančové květy. Hodí se určitě na den i večer a přestože není nijak silná, výdrž má výbornou. Sklízela jsem na ní zatím nejvíce kladných ohlasů ze všech vůní, co jsem kdy měla. Jen si myslím, že bude vhodnější pro dospělé ženy, než pro mladé dívenky, ale to je jen můj osobní názor.

Nahlásit
  • 23.09.13

Pomerančový květ - zpočátku lehce výraznější, po rozvonění pak velmi uhlazený v podobě ojíněných sametových okvětních plátků.

Nahlásit

Hodnocení parfému Maison Francis Kurkdjian APOM pour Femme

Líbí se mi (34) 85%
 
Neutrální (6) 15%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama