Maison Francis Kurkdjian Grand Soir
 

Grand Soir

Značka:

Maison Francis Kurkdjian

Rok:

2016

Složení (ověřené)

HLAVA: labdanum
SRDCE: siamský benzoin
ZÁKLAD: ambra, fazole tonka, vanilka

Popis parfému:

Autorem této vůně je Francis Kurkdjian.

od 4090 Kč
  • 10.05.17

Prvně jsem se s vůní setkala loni v létě, a nijak zvlášť mě nezaujala. Jednak na ni bylo tehdy horko, druhak k tomu došlo na arome srazu, a konkurence ji převálcovala.
Velký večer je totiž ten typ vůně, který vás chce mít jen pro sebe, pokud možno bez rušivých vnějších vlivů, a na dost dlouho. Je to vůně relaxační a konejšivá, hladce hebká a přítulná, a pokud plánujete, že s ní absolvujete bujarý tah nočním velkoměstem, zadržte, sic šlápnete vedle.
Vychutnejte ji v klidu a zažijete galapředstavení s medově nasládlou ambrou v hlavní roli. Na úvod vás pohladí lahodný, kouřově dřevitý závan. Parfém je hutný, ale nebojte se lepivosti či obtěžující sladkosti – nahořklé pryskyřice to mají pod kontrolou. Krémovosti vanilky a tonky oponuje lehký alkoholový podtón – kvalitní koňak, nepříliš sladký likér …Občas jsem ucítila závan skořice a v jednu chvíli dokonce i náznak kenzosloní lékořice – ale ta naštěstí (pro mě) zmizela. Vůni bych v žádném případě nenazvala gurmánskou – naopak po několika desítkách minut jsem zaznamenala nenápadný kožený dotek. Luxusní malá kabelka, do které si hodíte jenom rtěnku a mobil.
Jednoznačně je to vůně pro chladnější období a tlumené večerní světlo jí bude slušet nejlépe. Ukryjte se před nečasem v prohřáté vinárně, odmotejte z krku dlouhou šálu a vychutnejte si dvojku červeného. A pak jděte domů a začtěte se (nejméně podesáté) do Věčné Ambry.

Nahlásit

Hodnocení parfému Maison Francis Kurkdjian Grand Soir

Líbí se mi (17) 85%
 
Neutrální (2) 10%
 
Nelíbí se (1) 5%

Reklama


Reklama