Majda Bekkali Fusion sacrée obscur
 

Fusion sacrée obscur

Značka:

Majda Bekkali

Rok:

2012

Složení (ověřené)

HLAVA: davana, kardamom, celer, neroli, rum, bergamot, levandule, citron, sladký pomeranč
SRDCE: bílá káva, tuberózový absolut, hřebíček, pelargónie, sladká hruška William
ZÁKLAD: lékořice, benzoin, santalové dřevo, oppoponax, pravá ambra, cedr, vanilka, karamel, pižmo

od 2290 Kč
od 4670 Kč
  • 21.06.14

V případě tohoto posvátného spojení Betrand nachystal pánům nejprve panáka rumu, kořeněného pikantním kardamomem, zakápnul hořkým neroli a přihodil snítku aromatické bylinné levandule. Hned potom dostanou k pití sklenku sladké pomerančové šťávy.

A u pití zůstáváme i po rozvonění, konkrétně u šálku krémové bílé kávy (u dámské verze to byla pouze špetka mleté kávy v úvodu). A pozor, ani o hladu nezůstaneme :mrgreen: ! Dostane se nám cukrově sladké hrušky, ozdobené dvě hlavičkami hřebíčku a jahodové žvýkačky v podobě tuberózy, což je asi jediná spojnice mezi oběma verzemi.

A je libo ke kávě i nějakou tu sladkou karamelku, lékořicový pendrek a vanilkový krém? Žádný problém :mrgreen: . A kde že je ten orient nebo alespoň orientální kavárna? Nebojte, je tu taky ;) . Ve stojánku na stole se nám pálí vonné santalové tyčinky a z pootevřených dveří kuchyně se k nám line kouř ze všech těch vařících se laskomin, které se tam připravují.

Dojezd je opět vzdušně cedrový, jak je u Betranda dobrý zvykem, s přetrvávající karamelovou stopou. A když nad tím tak přemýšlím, vůbec nechápu, proč byla tato verze označena za pánskou, když vůbec pánská není. Jen je gurmánštější, originálnější a vůbec povedenější než verze clair. Intenzita a výdrž jsou pochopitelně znovu excelentní.

Nahlásit
  • 04.06.13

Tohle je zase jednou ďábelskej lektvar! V jeho složení se dočtete například o rumu, celeru, kardamomu, levanduli, kávě, tuberóze a lékořici. Zní to šíleně, ve výsledku je to sice originální, ale pořád docela nositelná vůně. I když popravdě ten začátek nevydejchávam. Hořko-sladká kombinace kafe, tuberózy, rumu a pomeranče je fakt úderná a dost rozpínavá, měla jsem co dělat, abych se odvážila přičichnout zblízka. Dá se na to ale zvyknout, zvlášť, když následuje nečekaný „zklidnění“ do dřevito-pryskyřičnejch karamelek zasypanejch kardamomem. Se stejně přesvědčivou intenzitou pak vyvane do hustýho benzoinovo-vanilkovýho oblaku. Jestli drží? Jak přibitá.

Nahlásit

Hodnocení parfému Majda Bekkali Fusion sacrée obscur

Líbí se mi (18) 90%
 
Neutrální (1) 5%
 
Nelíbí se (1) 5%

Reklama


Reklama