Tulaytulah

Značka:

Majda Bekkali

Rok:

2016

Složení (ověřené)

HLAVA: vět třešně, cypřiš, badyán
SRDCE: hořká mandle, plumérie, slad
ZÁKLAD: kůže, semiš, fazole tonka, vanilka

Popis parfému:

Autorkou této vůně je Delphine Thierry.

  • 15.02.17

K popisu Mmaat není co dodat. Mandlový extrakt v úvodu a semišový sáček, který zesládne tonkou. Přesto mi to nedá a doplním ještě pár informací, které jsem posbírala.

Celý název značky niche vůní zní Majda Bekkali - Collection Sculptures Olfactives. Je to proto, že na celkovém dojmu z vůně se podílí i design flakónů, na kterém Majda spolupracuje se známými sochaři. Pro každou vůni je osloven jiný sochař. Jsou to jedinečné a velmi drahé sběratelské kousky. Pro nás obyčejné smrtelníky jsou flakóny skleněné s dřevěným víčkem, ale i ty jsou krásné.

Tulay-Tulah je název města Toledo v arabštině a hebrejštině. Toledo je město tří kultur. V době, kdy se této oblasti Pyrenejského poloostrova říkalo Al-Andalus, zde židé, křesťané a muslimové žili společně v míru a harmonii. Umělecké a kulturní dědictví tohoto období je patrné dodnes. Například v architektuře - na jednom místě můžete vedle sebe spatřit kostely, mešity i synagogy.
„Toledo je symbolem harmonie, rovnováhy a dobrého života. Tulaytulah je moje mírové poselství světu.“ Majda Bekkali

Ve vůni i na jejím obalu je patrná inspirace místem. Sliny se sbíhají nad vůní marcipánu, mandlové pochoutky typické pro Toledo. Ucítíte třešňové stromy kvetoucí na březích řeky protékající městem i okolní krajině dominující cypřiše. Skoro se můžete dotknout měkké kůže na sedlech andaluských koní. Flakón a krabička jsou zdobeny stylizovanými andaluskými rosetami. Inspirací jsou okna v maurském komplexu paláců v Alhambře. Modrá a zlatá na flakónu symbolizují naději a světlo.

Nahlásit
  • 19.09.16

Mám před sebou heboučký semišový sáček plný mandlí. Co mandlí, úžasného mandlového extraktu. Někdo mi jej během pár minut vypil, což vůbec nevadí, protože mandle mám ve vůních sice moc ráda, ale pokud se vůně moc nevyvíjí, brzo se mi omrzí. Hebký semiš zůstává, je tak jemný, že jsem skoro na pochybách, jestli to není spíš samet, pořád jej musím očichávat a hladit. Asi po hodině jej převrátím naruby a hele, mandličky se vrátily, ale už voní jen slabounce a jsou sladší, uvnitř se totiž schovala vanilka s tonkou. Stává se z ní spíš tělová, intimní vůně, po třech hodinách je po ní.
Ale to ještě není všechno, zkusila jsem si ji totiž stříknout i na lem trička. A vida, pěkný chameleon to je. V semišovém pytlíku máme najednou místo mandlí cyankáli, do sáčku vlezla myška, cyankáli vypila, nechala po sobě bobek a chcípla 8o.
Takže na oblečení raději ne. Výdrž spíš menší.

Nahlásit

Hodnocení parfému Majda Bekkali Tulaytulah

Líbí se mi (20) 71%
 
Neutrální (6) 21%
 
Nelíbí se (2) 7%

Reklama


Reklama