Majda Bekkali Mon nom est rouge
 

Mon nom est rouge

Značka:

Majda Bekkali

Rok:

2012

Složení (ověřené)

HLAVA: citron, růžový pepř, aldehydy, kovový tón, elemi, pepř
SRDCE: turecká růže, muškát, Koření, kardamom, kmín, skořice, zázvor, kadidlo
ZÁKLAD: cedrové dřevo, santalové dřevo, ambra, vanilka, světlý tabák, labdanum, pačuli, tonkapižmo

od 2260 Kč
od 4820 Kč
  • 06.10.16

Znáte pověst o Pandořině skříňce ? Majda se inspirovala a nechala si na zakázku vytvořit něco podobného z cedrového a santalového dřeva. Cecile Zarokian dle jejího přání dovnitř nejprve vhodila jednu krásnou rudou růži a na ni naskládala orientální koření a pryskyřice, římský kmín a zázvor, trochu muškátového odéru a několik polosuchých tabákových listů. Pak se zamyslela a přihodila špetku pačuli, nepatrně pižma a celé to pokryla vanilkou. Jako konzervační činidlo užila pár kapek citronu a čajovou lžičku aldehydů. Vší silou přitlačila víko a přibila ho kovovými hřebíky.
Dalo mi práci Majdinu skříňku otevřít. Pak najednou vršek odskočil a na mě se vyvalila výše popsaná směsice vůní v čele s bojovnou vanilkou. Lekla jsem se a víko rychle zavřela – a ta jedna jediná růže tím pádem zůstala uvězněná kdesi na dně. Škoda, je jí ve vůni málo …

Nahlásit
  • 08.08.15

Mé jméno je červená (Orhan Pamuk). Rudá růže koupající se v růžovém oleji. Přenáším se díky ní do prostředí čajovny, kde trůní „paní“ růže, vůně koření, skořice, kardamon, kmín, pikantní červený pepř. V čajovně je příjemné přítmí, vůně jemného tabáku, na scénu přichází jantarová ambra, vanilkové tyčinky. Jsem opojena všemi těmi vůněmi, růže si nenechá vzít svůj part, ostatní složky jsou její gardedámy. Další z vůní s perlivým akcentem nejkvalitnějšího červeného lambrusca. Je jako smích, klokotající, vyvěrající z hlubin duše, vášeň, skrytá divokost. Růže domina v tom nejlepším slova smyslu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Majda Bekkali Mon nom est rouge

Líbí se mi (55) 85%
 
Neutrální (8) 12%
 
Nelíbí se (2) 3%

Reklama


Reklama