Be 21

Značka:

Orlane

Rok:

2001

Složení (ověřené)

HLAVA: broskev, kardamom, skořice

SRDCE: květ pistácie, ylang-ylang, kosatec

ZÁKLAD: kašmírové dřevo, heliotrop, vanilka, santalové dřevotonka

Popis parfému:

Tvůrcem této vůně je Richard Herpin.

Kategorie:

květinová, orientální

od 655 Kč
  • 29.09.10

Suchá, teplá a nasladlá vôňa, akoby jemne poprášená korením.
Pikantnou by som ju nenazvala, aj keď kardamon cítiť hneď, neskôr sa k nemu pridáva aj niečo iné, snáď muškátový oriešok. Santal, tonka a vanilka jej dodávajú útulnú nežnosť, ako teplému pelíšku. V základe cítim aj niečo príjemne pižmové, domácke, neukričané.
Kosatec je prítomný so svojím typicky zemitým podtónom, vďaka nemu nie je vôňa len banálno sladkastá, ale cítiť v nej aj mierne znepokojivú hĺbku.

Nahlásit
  • 19.09.10

Pikantní: ano souhlasím s Ingrid.Cítím kosatec, který květinám brání, aby se ukřičeně rozeběhly na všechny strany. Cítím i pistácii.Pominu-li kosatec, je to vůně svěží, lehká, osvěžující. Neotřelá, příjemná, neobtěžující ale jiskřivá a na úrovni.

Nahlásit
  • 08.11.08

Nenápadně strohý flakonek v překrásné jednoduché,ale efektní krabičce.Modrá barva má duhově holografický efekt a mám poprvé v životě chuť si krabičku schovat.Kdysi jsem dostala v podobném papíru vánoční dárky,takže se mi vybavily milé vzpomínky.Vůni mám vlastně podruhé,ovšem poprvé jsem si ji náležitě nevychutnala,zcela mne pohlcovaly mateřské povinnosti a uchvacovaly jiné vůně,takže ještě jednou a pořádně:krásná a hebká vůně květinově orientálního typu,popis i složení ji dobře vystihují,nebudu popisovat,co se dá cítit,pro mne je potěšující jemný skořicový a závan a soustředím se na dojmy.Pro přiblížení bych si vypůjčila zlaté Emporio She od Armaniho,to je podobný typ vůně,stejně intimně působící,stejně hladivý a cítím v obou podobně jemné a dámsky uhlazené koření,které jinak totálně zavrhuju a existuje jen několik vůní,kde koření ocením.I zde je jako v She vanilka ve studené a nepříliš sladké formě,ale tím srovnání v podobnosti končí.She je vůně do svetru,kde se bude držet a aby ji bylo možno cítit,je nutno si druhého člověka pustit do své osobní zóny,Be 21 jde do světa,rozvoní se po okolí,nakoukne přes plot,co je zajímavého u sousedů,předvede se,zaflirtuje a pak se způsobně vrátí,jako atraktivní žena,která si společensky zakoketovala.O­pravdu má v sobě jakousi sexy pikantnost a vrušivost,ovšem ne lacinou a ne vulgární.Je to vůně pro ženu,která zná své nedostatky,ale hlavně si je vědoma svých kvalit a umí je prodat.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Orlane Be 21

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Orlane Be 21

Líbí se mi (41) 64%
 
Neutrální (18) 28%
 
Nelíbí se (5) 8%

Reklama


Reklama