Amande Sucrée

Značka:

Sinfonia di Note

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, jasmín

SRDCE: Květiny, vanilka, dřeva
ZÁKLAD: santalové dřevoambra

Kategorie:

květinově sladká

  • 28.10.11

Tyhle dvě vůně si přímo říkají o konfrontační recenzi. Obě italské, obě mandlovo-pudrovo-vanilkové, obě přítulné až ti zrudnou líce.
Amande Sucrée má vyrazně horší a pomalejší start. Nastříkáte si na ruku „cukrové mandle“ a pak se divíte, kdeže se vzal ten neopren na vašem zápěstí. To nic, to jenom jasmín „kouzlí“.
Cara startuje bleskově a neponechává nic náhodě, rovnou skočí do vanilkového marcipánu, na jehož síle nesleví nic až do nástupu pudru.
Amande Sucrée se snaží jí zdatně sekundovat a po době delší než je mi milé konečně upřednostní vanilku (a taky už máš na čase, ještě chvíli gumojasmínu a diskvalifikovala bych tě). Ale ta vanilka stojí za to a jak! Žádná bezuzdná sladkost, pudrová nasládlá vanilka s úplně stejně pudrovým dřevitým ansámblem. A ta drží. A když říkám drží, tak nemluvím o jednociferném čísle v hodinách. Dejte si ji na ruku po sprše kolem osmé večerní a garantuju vám, že v deset ráno ji na holej pupek najdete na stejném místě.
Cara není tak zdrženlivá. Všechno to hned na začátku vybalí v plné síle a ve vší sladkosti, které je schopna, ale jestli si něco může plným právem říkat Cukrové mandle, je to právě ona, protože zadání splňuje dokonale. I když se po pár hodinách pěkně zklidní rovněž v jakéms takéms vanilkovém pudříku, je to pořád nešizená sladkosladká karamelka-pudrovka. A v tu chvíli zase dokonale splňuje svoje zadání. Je mnohem víc cara než by si kdy mohl přát Hypnotic nebo Loukhoum, ale vždycky bude snít o křehkosti Amande Sucrée.

Nahlásit

Hodnocení parfému Sinfonia di Note Amande Sucrée

Líbí se mi (27) 79%
 
Neutrální (5) 15%
 
Nelíbí se (2) 6%

Reklama


Reklama