Maroussia

Značka:

Slava Zaïtsev

Rok:

1992

od 179 Kč
od 194 Kč
od 267 Kč
  • 02.11.12

Vůbec si to nepředstavujte jako opocenou bábušku v kožichu s květinovým šátkem na hlavě.
Tato vůně zpočátku voní jako květinové mýdlo z 80.let, květinové s bohatým šťavnatým pugétem, možná trochu jako bývávalo kdysi červené Camay, a dál si představte, že se večer tím mýdlem umyjete, vy, krásná štíhlá žena s dobrým zázemím a mýdlo splyne s vaší pudrově hebkou kůží. Pudr, růže a vaše kůže. Vše decentní.
P.S.: Má něco duševně společného s červenou Dolce&Gabbana Femme, ta je samozřejmě mnohem průraznější a trvanlivější, ale mají podobnou „vyzývavou smyslnost“.

Nahlásit
  • 11.07.11

Další z vůní, kterou bych bez váhání šoupla do svého šuplíku „domácí aromaterapie“. … aldehydy … květiny … santal, vanilka, ambra
Zkusit, nezkusit? Dlouho jsem váhala. K aldehydovým vůním mám poněkud ambivalentní vztah. Zkouška mě ovšem mile překvapila.
Maroussia nastupuje trochu nepříjemným začátkem - lehce štiplavo. … štiplavá mýdlovost. Mám pocit čistě vypraného, ještě drsného ručníku, do kterého zabořím obličej.
V úvodu má Maroussia největší sílu a drží se jí poměrně dlouho. Proměňuje se pomalu a nenápadně, ale přece … nabývá na kráse! Tvrdá kostka mýdla se rozpouští v horké květinové lázni, záplava duhových mýdlových bublin stoupá jedna podruhé z horké vody a postupně praská … … sladkost květin … opojnost. A já vnímám především růži. Velkou, červenou růži se sametovými okvětními plátky.
Teď! Právě teď je Maroussia nejkrásnější … … mydlinky … růže … hravost.
Ze základu vůně toho už příliš nevnímám. Lehce ambru a vanilku se santalovým dřevem hodně vzdáleně. Maroussia ztrácí na síle a v těchto okamžicích se se mnou pomalu, ale jistě loučí. Ovšem i tak to setkání stálo za to.
Jemná, pohodová, mýdlovo-květinová vůně. A ráda jí odpustím slabší výdrž, protože ty společné chvíle nabité klidem a radostí mi za to stály.

Nahlásit
  • 27.01.11

Velice proměnlivá vůně. Zpočátku silně mýdlová,během několika minut se rozvoní růže, koření a mýdlovost téměř vymizí, aby na konci celá koncepce dozněla v prašném sladkém pudru. Vůně přesto jemná, byť originální. Myslím, že je nedoceněná, pro původ označovaná za ruský nevkus, ale to je nesmysl. Decentní, ženská, smyslná, výrazná v promyšlenosti.

Nahlásit
  • 18.04.08

Červená krabička s náznaky orientálních motivů, rudý flakon připomínající tvarem ruskou chrámovou věž, název Maroussia, na reklamní fotografii typicky rusky přeplácaně zmalovaná děva - to vše vzbuzuje otázku: je to kýč? Ruské „duchi“ (předpokládám, že alespoň některým „pamětnicím“ tento výraz bude znám)?

Můj názor je, že to vůně kýčovitá je i není. Je velmi specifická, autentická a ojedinělá, náznakem svěží, ale přitom dost těžká a vytrvalá. Zpočátku je z ní cítit směs těžších květin (výrazně jsem zaznamenala zejména velmi povedené růže) a ambry, pak se rozvoní spíše do lehce květinově dřevitých tónů. Okolí nositelky by obtěžovat neměla, je příjemná a dle referencí na zahraničních webech má po celém světě své příznivce. Vůně, kterou si zapamatujete.

Nahlásit

Hodnocení parfému Slava Zaïtsev Maroussia

Líbí se mi (73) 59%
 
Neutrální (32) 26%
 
Nelíbí se (18) 15%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.10

Slávu Zajceva, ruského módního návrháře, jsme tu znali už za socialismu; jeho oděvy se občas objevily třeba v Ženě a módě. Pan Zajcev stále žije a tvoří, a podle toho, co jsem vygooglovala, opustil nucenou socialistickou střídmost (dříve mohl tvořit, ale nesměl si moc vyskakovat, protože jeho otec patřil mezi ‚zrádce‘ odsouzené za Stalina) a...

číst více

Reklama


Reklama