Slava Zaïtsev Maroussia
 

Maroussia

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Slava Zaïtsev

Rok:

1992

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, bergamot, květ pomerančovníku, broskev
SRDCE: otočník, kosatec, jasmín, konvalinka, orchidej, růže, tuberóza, ylang-ylang
ZÁKLAD: ambra, benzoin, pižmo, santalové dřevo, fazole tonka, vanilka, cedr, cibet

Kategorie:

orientální - kořeněná

Recenze: Maroussia

 • 27.04.22

Květinové mýdlo v krabičce ze santalového dřeva. Hlavní roli v téhle „soap opeře“ hraje pomerančový květ, jasmín, tuberóza, růže a měsíček. Na kůži se dlouho nezdrží, na oblečení nebo ve vlasech vydrží celý den. Harmonická, elegantní, neotřelá…a k tomu super cena.

Nahlásit
 • 02.11.12

Vůbec si to nepředstavujte jako opocenou bábušku v kožichu s květinovým šátkem na hlavě.
Tato vůně zpočátku voní jako květinové mýdlo z 80.let, květinové s bohatým šťavnatým pugétem, možná trochu jako bývávalo kdysi červené Camay, a dál si představte, že se večer tím mýdlem umyjete, vy, krásná štíhlá žena s dobrým zázemím a mýdlo splyne s vaší pudrově hebkou kůží. Pudr, růže a vaše kůže. Vše decentní.
P.S.: Má něco duševně společného s červenou Dolce&Gabbana Femme, ta je samozřejmě mnohem průraznější a trvanlivější, ale mají podobnou „vyzývavou smyslnost“.

Nahlásit
 • 11.07.11

Další z vůní, kterou bych bez váhání šoupla do svého šuplíku „domácí aromaterapie“. … aldehydy … květiny … santal, vanilka, ambra
Zkusit, nezkusit? Dlouho jsem váhala. K aldehydovým vůním mám poněkud ambivalentní vztah. Zkouška mě ovšem mile překvapila.
Maroussia nastupuje trochu nepříjemným začátkem - lehce štiplavo. … štiplavá mýdlovost. Mám pocit čistě vypraného, ještě drsného ručníku, do kterého zabořím obličej.
V úvodu má Maroussia největší sílu a drží se jí poměrně dlouho. Proměňuje se pomalu a nenápadně, ale přece … nabývá na kráse! Tvrdá kostka mýdla se rozpouští v horké květinové lázni, záplava duhových mýdlových bublin stoupá jedna podruhé z horké vody a postupně praská … … sladkost květin … opojnost. A já vnímám především růži. Velkou, červenou růži se sametovými okvětními plátky.
Teď! Právě teď je Maroussia nejkrásnější … … mydlinky … růže … hravost.
Ze základu vůně toho už příliš nevnímám. Lehce ambru a vanilku se santalovým dřevem hodně vzdáleně. Maroussia ztrácí na síle a v těchto okamžicích se se mnou pomalu, ale jistě loučí. Ovšem i tak to setkání stálo za to.
Jemná, pohodová, mýdlovo-květinová vůně. A ráda jí odpustím slabší výdrž, protože ty společné chvíle nabité klidem a radostí mi za to stály.

Nahlásit
 • 27.01.11

Velice proměnlivá vůně. Zpočátku silně mýdlová,během několika minut se rozvoní růže, koření a mýdlovost téměř vymizí, aby na konci celá koncepce dozněla v prašném sladkém pudru. Vůně přesto jemná, byť originální. Myslím, že je nedoceněná, pro původ označovaná za ruský nevkus, ale to je nesmysl. Decentní, ženská, smyslná, výrazná v promyšlenosti.

Nahlásit
 • 18.04.08

Červená krabička s náznaky orientálních motivů, rudý flakon připomínající tvarem ruskou chrámovou věž, název Maroussia, na reklamní fotografii typicky rusky přeplácaně zmalovaná děva - to vše vzbuzuje otázku: je to kýč? Ruské „duchi“ (předpokládám, že alespoň některým „pamětnicím“ tento výraz bude znám)?

Můj názor je, že to vůně kýčovitá je i není. Je velmi specifická, autentická a ojedinělá, náznakem svěží, ale přitom dost těžká a vytrvalá. Zpočátku je z ní cítit směs těžších květin (výrazně jsem zaznamenala zejména velmi povedené růže) a ambry, pak se rozvoní spíše do lehce květinově dřevitých tónů. Okolí nositelky by obtěžovat neměla, je příjemná a dle referencí na zahraničních webech má po celém světě své příznivce. Vůně, kterou si zapamatujete.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 795 hodnocení 31 recenzí

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 953 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 751 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 207 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 257 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 621 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

O značce Slava Zaïtsev

Hodnocení odbornice

 • 06.06.10

Slávu Zajceva, ruského módního návrháře, jsme tu znali už za socialismu; jeho oděvy se občas objevily třeba v Ženě a módě. Pan Zajcev stále žije a tvoří, a podle toho, co jsem vygooglovala, opustil nucenou socialistickou střídmost (dříve mohl tvořit, ale nesměl si moc vyskakovat, protože jeho otec patřil mezi ‚zrádce‘ odsouzené za Stalina) a...

číst více