S.T. Dupont Orazuli
 

Orazuli

Značka:

S.T. Dupont

Rok:

2005

Složení (neověřené)

mandle, frézie, neroli, fialka, jasmín, vonokvětka, citrusy, vanilkapižmo

  • 14.07.11

Sladká ambrově dřevitá vůně se svěží květenou - zpočátku je dost podobná Red Door Velvet. Postupně ambrová sladkost mírně ustoupila a vůně se zjemnila do podoby pudrové květinovky. Vůně do chladu - a dobře drží…

Nahlásit
  • 01.03.11

V popisu složení se praví-mandle, frézie, neroli, fialka, jasmín, vonokvětka, citrusy, vanilka, pižmo,to jen na úvod a abych nezapomněla napsat,co z toho vlastně cítím.
Orazuli mne zmátla vizuálně,temně modrá barva u mne vyvolává dojem chladu,noci a ledového sevření a ani zlaté minitřpytky na tom nic moc nemění.Ve skutečnosti je Orazuli teplá,lehce hřejivá vůně,typ sladce dřevito-kořenitý s klasickým nádechem.Není ale chlapsky uřvaná,jak někdy tyhle vůně bývají,naopak je jemnější,hladká,lne k tělu i oblečení,příliš nevyčnívá a mám pocit,že v tomhle si jsou všecky Dupontovy vůně,alespoň ty,které znám,podobné,všechny jsou jakoby tlumené,aby nerušily a neobtěžovaly.
A teď,proč jsem si tu napsala to složení,inu,protože z něj pramálo cítím.V první řadě cítím růžové dřevo,lehce máznuté vanilkou a obklopené slušnou dávkou pižma,něco podobného cítím v Samsaře,takže pro ty,co chtějí srovnání s jinou vůní,tak styl Samsara,ovšem střídmější a píšu styl,nikoliv podoba,takže to srovnání nelze brát doslova.Po rozvonění lehounce připomíná Gucci by Gucci,ale ani to není zas tak výrazná podoba,aby se na ni dalo sázet.
Dál se s trochou dobré vůle dá vysledovat frézie,ovšem pro mne je to spíše přání otcem myšlenky,než skutečnost,neroli o sobě dává vědět víc,ale fialky,mandle,hm,kde ty jsou,to opravdu nevím a jasmín je tak dobře zašifrovaný,že ho taky nejsem schopná vysledovat.
Orazuli je zajímavá vůně,jako se vzalo to dobré z klasických parfémů,zjemnilo(ne naředilo)trochu přisladilo,dochu­tilo,tak,aby to sedělo i dnešní moderní době,ale zároveń tenhle parfém pořád předvádí poctivě odvedenou práci.

Nahlásit

Hodnocení parfému S.T. Dupont Orazuli

Líbí se mi (14) 44%
 
Neutrální (12) 38%
 
Nelíbí se (6) 19%

Reklama


Reklama