Body Kouros

Značka:

Yves Saint Laurent

Rok:

2000

Složení (ověřené)

eukalyptus, kadidlo, muškátový květ, kafrové dřevo

od 844 Kč
  • 02.07.14

Konečně jsem se k němu dostal, dostal na něj chuť po citruso-svěžích voněnkách. Kouros je to tak sladký, tak slaďoučký jako samotný gay, geniální mistr módy a vůně Yves. Léta jsem měl pouze testřík a neodvažoval se ho koupit pro svou božínkovskou opojnou vůni. Ale světe div se! Koupil! Jsem nadšen. Je to jiné - je to kadidlový oblak, který musí zákonitě nalákat svou vlezlostí a nekonvenčností tolik vábivé něžné pohlaví dívky a ženy. Možná eukalyptus je cítit ihned po aplikaci, ale ten vyprchá a sladké kadidlo se rozvine s muškátem a kafrem.

Někde se i uvádí jiné složení a s tím bych asi souhlasil více, neboť já tam cítím cedr, špetku šalvěje a styrax (pryskyřice). Ty jsou zde hlavním držákem. Má vynikající výdrž a i když si ráno stříknete vydrží celý den pak i po vykoupaní voní.

Je tak vlezlý, že se ženám musí zalíbit, protože i mně čpí do nosum avšak ne nepříjemně, ale hodně lahodně, delikátně, že bych (kdybych byl ženou) asi podlehl té sladké magické vůni.

Pánové, ale já osobně si Kouros neumím představit na nějakém mladém klučíkovi, co jde balit holky na diskotéku, prostě je to na chlapa který má styl a charisma, chce podtrhnout svůj outfit a být středem pozornosti ve společnosti. Řekl bych, že punc „ženolapky“ mu můžu hrdě vštěpit, neboť si to opravdu zaslouží. Vůně, i když je už málokde k sehnání stojí za to ji mít na poličce, ale než ji koupíte, nejdříve ji očuchněte, je netradiční.

Nahlásit
  • 18.07.13

Když jsem BK poprvé vyzkoušel, zjistil jsem, že tu vůni již odněkud znám a nebyly to milé vzpomínky. U jiného parfému by takové „olfaktorické asociace“ měly asi fatální důsledky, ale BK mě přemohl a zcela si mě získal. Sladší eukalyptově „minerální“ a jemně kořeněná vůně, která později přechází lehce do medova - parfumérka Annick Menardo v nejlepší formě. V parfému je navíc vskutku cosi tělového, ale tento aspekt není u BK příliš ofenzivní. Celkově je Body Kouros originální, sexy a zároveň elegantní a versatilní. Mám pocit, že jiné parfémy již nepotřebuji.

Nahlásit
  • 20.03.13

Původně jsem do recenze psala něco o strašné spoustě vanilky. Po vícero vyzkoušení (převážně na příteli) měním názor. Vanilka ne, ačkoliv je vůně hřejivá, dřevitá, „temná“ a nasládlá - ne ovšem ta ulepená nasládlost, spíš se jen nedá říct, že voní svěže nebo chladně. A už vůbec v ní necítím eukalyptus. Možná… možná jen skutečně maličko, bez zmínky ve složení bych ho tam rozhodně nehledala. Spíš ve mně cosi budí dojem kakaa. Pánská (a mužná) je dostatečně, ale myslím, že bych ji klidně mohla nosit, aniž by někdo poznal na první počuch, že nejde o dámskou vůni.

Nahlásit

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent Body Kouros

Líbí se mi (105) 74%
 
Neutrální (21) 15%
 
Nelíbí se (15) 11%

Hodnocení odbornice

  • 11.01.08

Pánská vůně s pouze malými stopami typické pánskosti. Je kořeněně dřevitá, ze začátku sladší, jako cedr s hřebíčkem. Není typicky svěží, ale není ani těžká (nejsou v ní stopy po nějaké orientálnosti nebo těžké mužnosti). Po vyvonění je to jemná dřevitá vůně s trochou koření. Rozhodně doporučuji zkusit, je to nenápadně mužná, luxusní ženolapka.

číst více

Reklama


Reklama