Yves Saint Laurent Kouros Silver
 

Kouros Silver

Značka:

Yves Saint Laurent

Rok:

2015

Složení (ověřené)

HLAVA: jablko

SRDCE: šalvěj
ZÁKLAD: dřevité tóny, ambra

od 849 Kč
od 950 Kč
  • 19.06.17

YSL Kouros Silver - zvědavost mě přemohla. Co k němu říci? Na síti najdete ohlasy, že tohle s Kourosem nemá nic společného (a proto je to fuj), ale i takové, které tam Kouros cítí (a proto je to fuj). Myslím, že pravdu mají tak trochu oba tábory. Silver vytvořila dvojice parfumérů podepsaná pod Pacovým Millionem a bůhví, že je to znát. Až příliš je to znát. Je to znát tak moc, že je Kouros Silver vhodný jako drsnější alternativa pro ty, kteří rádi vůni Millionu, ale nesnesou pohled na tu hroznou „zlatou“ cihlu.
Rozdíl mezi vůněmi je v nuancování. V Silveru je vskutku cítit cosi jako osvěžovač s vůní jablka, ale nevystupuje tolik, jak by se z hlasů na fragrantice mohlo zdát. Dominantní je onen provařený „milionový“ ambro-voskovo-skořičný akord, z čehož je i zřejmé, že Silver není žádná svěženka á la starší verze Tonique. Je silný, hutný, agresivní. Na pozadí je cítit subjektivně velmi umělý citrusovo-dřevitý akord, který byl použit již v původním YSL L'Homme a který dotváří onen ovocný dojem a dodává špetku svěžesti. Celkově jde o neformální, spíše lineární vůni pro výraznější typy se sebejistým vystupováním a s rozumným stiskem „na spoušti“. Zdráhám se použít výraz „nenáročná“, protože…
Protože pokud člověk opravdu chce hledat podobnosti s rodokmenem, přijde na to, že tam leccos z kourosovské DNA je, ale původem nikoli z originálu, nýbrž z (reformulovaného) Body Kourosu. Které složky za to mohou, to nevím, snad šalvěj a..?, každopádně čím déle člověk vůni nosí, tím je spřízněnost Silveru a BK zřejmější a po počátečním rozčarování začínám Kouros Silver vnímat spíše jako dílko nepochopené a zneuznané. Zčásti zaviněně, poněvadž na první přičichnutí je to opravdu jen miliontý klon Millionu, ale pokud se mu dá čas a trocha dobré vůle, nezapře v sobě šarm zděděný po předcích.

Nahlásit

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent Kouros Silver

Líbí se mi (1) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama