Co jste dneska zkoušely?

alibi 26.3.20 15:24

@Renusatko vyzkoušej, jsou fajn

Hanka H 26.3.20 16:18

@alibi Díky, že udržuješ vlákno naživu :rose: . Já jsem po týdnu nošení roušky ztratila čich (a zrak - dneska jsem málem spadla ze schodů :pudl: ).

Renusatko 26.3.20 16:42

@Hanka H ztráta čichu je prý příznak koronaviru :think: .
Jinak já spíš na to zkoušení nemám vůbec náladu. Mám tady spoustu vzorků z posledních srazů a žádnou chuť zkoušet :-?

alibi 26.3.20 17:26

@Hanka H @Renusatko děkuju
Hanko, dej na sebe pozor :hug: čich mám sice v pořádku, ale taky mi moc není do zkoušení. rozhovor s Terezou byl ale moc příjemný, ona je totiž optimistka a to hned povzbudí

Lucinela 4.4.20 17:49

Konečně mám taky vzorek Métallique od Toma. Zatím jen letmo, já aldehydy a mýdelka zbožňuji, to všechno tam mám, i kvítky, jen ten vanilkový dojezd je pro mě tedy slabší. Kov mi vzdáleně připomíná La Fille de Berlin - mám na mysli chvíli po odeznění mýdlové části. Budu zkoumat dál, pro mě určitě nositelný Tom :palec: .

Renusatko 5.4.20 22:17

Divine Vanille Essential Parfums - Božská vanilka z přírodních ingrediencí. Sladká, hřejivá a přitom svěží. Nepocukrovaný teplý jablečný štrůdl. Na začátku víc vanilky než ovoce, ale později sladkost ustupuje cedru, kadidlu a špetce tabáku. Ta pozdější fáze je zajímavá.
The Musc Essential Parfums- Tady se Alibi neshodnu. Musc by měl být čistý a klidný, ale pro mě je tahle vůně hodně květinová, ostrá a výrazná. V začátku cítím spíš výrazné bílé květiny a levandule se objeví až mnohem později. Je sice krémová, mírně sladká, ale výrazně květinová.
2# Nota di Viaggio (shukran) Meo Fusciuni- Začíná jako krásná a svěží vůně do horkých dnů. Je osvěžující, jako letní citrónová limonáda. Žádný čajíček, ale pořádně kyselá citronáda s lístky čerstvé máty, kterou jsem utrhla ze záhonu hned vedle právě posekané louky. Veliká škoda, že během odpoledne se na slunci ohřála, někdo mi ji přisladil pořádnou náloží medu a z louky už nevoní čerstvě pokosená tráva, ale jen pampelišky. Tabák kolem ani neprošel. Vůně s mátou a citrusy už jsem měla a nakonec jsem je nikdy v létě nepoužívala, většinou ze stejného důvodu, že svěží nevydrží. Tuhle určitě nepotřebuju.
3# Nota di Viaggio (Ciavuru d'Amuri) (2019) Meo Fusciuni - Vůně s fíkem mám ráda, ale většinou je fík sladký a po čase často až otravný. Tady je v začátku výrazný, ale bez ulepené sladkosti. Je hlavní složkou až do konce. Postupně se mění od sladkého zralého, přes svěží v oparu citrusů, nahořklý díky pelyňku až ke krémovému s tóny bílých květin a pudru. Celé je to zabalené ve vůni dřeva. Je to jemná vůně, čistá, svěží a středomořská.
1# nota di viaggio (rites de passage) Meo Fusciuni - Ostrý pepř vás řízne do nosu s dost podobně ostrou náloží citrusů. Jemná ani náhodou. Cítím nádech nějaké chemikálie, ale ne nepříjemný, který se rychle ztrácí. Nástup kadidla je náhlý a překvapivý, doprovázený mentolovou vůní. Díky ní zůstává celou dobu svěží a štiplavá v nose. Víc než orient v ní cítím katedrály a kostely po okuřování. Je opravdu velice zvláštní, přitahuje svým nevšedním složením. Nemůžu jí přiřadit do žádné skupiny, protože svěží kadidlovka se mi moc nezdá.

alibi 6.4.20 13:53
alibi 6.4.20 13:57

@Renusatko Divine Vanille jsem tušila, že se ti bude líbit :-) The Musc byl na mě tím živočišným voskem dost nepříjemný. ad Meo Fusciuni - zatím programově žádné recenze nečtu, anžto jsem si sama ještě nesesumírovala své dojmy a nechci být ovlivněná ;-)
Těším se na další průzkumy :)

Renusatko 6.4.20 15:25

@alibi Meo mám dnešním dnem vyzkoušené 6 vzorků. A jde to od 10 k 5 :lol: . Zase minimálně dva už mám v adeptech na koupi. Jenže to 100ml balení…co s tím? To budu mít na věky :lol:

alibi 6.4.20 15:27

@Renusatko ne ne, nechci nic vědět :D zatím :)

Herbs 6.4.20 22:50

@Renusatko @alibi Tak vám holky pěkně děkuji :-D !
Po přečtení vašich recenzí to se mnou hezky cuká - 25 Indochine a 1# nota di viaggio asi budu muset nutně brzy vyzkoušet.

alibi 7.4.20 08:29

@Herbs není zač :D
25 Indochine bych v tom 30ml roztomilém flakonku brala taky :inlove:

Renusatko 9.4.20 19:23

@Herbs škoda, že teď nemůže být sraz :-( , vzala bych ti je vyzkoušet, ať v tom nejsem sama. :lol: :-P

alibi 14.4.20 08:52
Danilejka 14.4.20 09:01

Dnes mě čeká na poště obálka s Penhaligon's LP No. 9

Moc se na ni těším :) https://www.fragrantica.com/…-9-7053.html

Stránka:  « Předchozí 1 3611 3612 3613 3614 3615 3616 3617 3618 3619 3620 3621 Další »
Váš příspěvek