Co jste dneska zkoušely?

Hanka H 27.1.20 21:51

Armaf Club de Nuit Intense Woman

Tahle vůně je často zmiňována jako cenově dosažitelná varianta Fordovy Noir de Noir . Tak není to první a určitě ani poslední arabský pokus přiživit se na nějaké parfémové ikoně, nechme stranou morální aspekty a hodnoťme výsledky.
Srovnám-li složení obou uvedených vůní, za poměrně zásadní bych považovala absenci Fordova černého lanýže, případně větvičníku, a naopak přítomnost ambry (a snad i muškátového ořechu).
CDNIW začátkem nijak neohromí, nešokuje, nevyděsí. Neovane vás hlubinný prach a temnota, ale příjemně zavoní nasládlá, nepatrně olejnatá růže, utlumená nahořklým tónem šafránu. Hodně brzy se začínají prosazovat ke sladkosti tíhnoucí složky – trochu cukrátková vanilka i ambra. Ve fázi, kdy Fordova Černota drhne a drásá, tahle Tmavá Snaživka z Arábie marmeládově ulpívá. Sladká je opravdu hodně – chvílemi jsem v ní nacházela cosi kakaového z Almbaru , ale bohužel bez té úžasné suché prašnosti. Kakaový tón posléze vymizel, ale sladkost zůstává – teď kořeněná, možná muškátovooříšková, kdo ví?! Zdejší pačuli se docela povedlo – nastoupilo až po několika desítkách minut, zahnalo lepivost a umožnilo vykouknou (nesmělému) oudu. Vůně je pořád hodně přítulná, ale už se v ní objevují náznaky květinové hebkosti a něhy – tedy toho, čím mě kdysi tak dostala Noir de Noir. Výdrž je excelentní – stopy na kůži nacházím i druhý den, po několikerém kontaktu s mýdlem a vodou (z oděvů bude asi nevypratelná).
CDNIW je ve srovnání se svým vzorem mnohem lineárnější, předvídatelnější a čitelnější. Ano, a dokonce líbivější – alespoň pro běžné uživatele. Zatímco u Fordovy NdN máte dojem, že jste vystřídali tři různé vůně, tahle arabka je prostě (jenom, pouze?!) hezká. Vyzkoušejte a porovnejte, ale já vynáším jednoznačný verdikt – Fordovu Temnou Tmu nemá šanci nahradit …

Verda2 30.1.20 16:46

@alibi

Pěkně napsáno :rose:

Libre jako jediná mě zaujala a líbila se tak moc, že jsem si ji začátkem ledna koupila (vánoční set 90+10ml). Spotřebovala jsem ten malý flakonek 10ml a ten velký 90ml jsem si schovala na jaro, tak uvidíme :-)

Idole - na ni jsem se těšila moc, mám Lancôme ráda, ale já tu vůni skoro necítím. Zkoušela jsem opakovaně a za chvíli ji mám pryč. Ale to málo, co cítím, tak zklamání, taková růžová tuctovka. Od Lancôme tedy očekávám podstatně více!

Mémoire d'une Odeur (Gucci) - zaujal mě retro flakonek, ale ta vůně se na mě rozležela do smrádku, bohužel.

Ano, novinky v parfumerii mě poslední dobou dost zklamávají, většinou koupím opakovaně už vyzkoušeného miláčka ;-)

alibi 30.1.20 17:47

@Verda2 děkuju. je to tak, bohužel v parfumeriích teď na žádnou novou lásku ne a ne narazit. a jak na potvoru se zamiluju do už nevyráběných vůní. momentálně ujíždím na John Galliano EdP :inlove:

aprazanda 3.2.20 13:31

Zkoušela jsem CK Downtown ze zvědavosti na tolik protichůdné recenze. A za mě pěkná vůně s docela slušnou výdrží. Zkoušela jsem rovnou na zápěstí a pořád se očichávala. Na léto bude moc pěkná, dřevitá, jiskřivá, čistá. Necítím v ní nic nelíbivého nebo syntetického, což u některých vůní CK mám. Je mi divné, že se dost nosům nelíbí, přijde mi nekonfliktní.

alibi 3.2.20 15:23

John Galliano EdP (John Galliano)

https://alibi-notes.webnode.cz/…hn-galliano/

alibi 10.2.20 10:29
alibi 17.2.20 10:08

Alkemia Perfumes a její Smoke & Mirrors
https://alibi-notes.webnode.cz/…ors-alkemia/

alibi 20.2.20 18:24

Čichové klenoty AbdesSalaam Attars Perfumes

https://alibi-notes.webnode.cz/…del-profumo/

mmaat 21.2.20 12:37

@alibi Krásné čtení! :palec: Dostala jsem chuť je všechny vyzkoušet. :lol:

alibi 21.2.20 13:32

@mmaat děkuju. teď jsem vzorky půjčila. až se mi vrátí, tak se můžem potkat

mmaat 21.2.20 13:43
Herbs 21.2.20 21:08

@Hanka H
Skvělá recenze marmeládově ulpívající Tmavé Snaživky z Arábie! Nejvíc ale oceňuji závěrečnou větu s jednoznačným verdiktem - mám alepoň v případě dámské verze klid.

@alibi: „…L. Turin gratuloval Durbanovi, že sestavil neobvyklou zelenou levanduli…Dubrana mu ale odpověděl, že parfém levanduli vůbec neobsahuje…a také, že vůni namíchal, i když je momentálně anosomický, jen podle náhlého vnuknutí..... "
Sensemillu musím vyzkoušet.

Děkuji Vám za krásné zasnění :kytka: :kytka:

alibi 21.2.20 23:22

@Herbs děkuji. Vyzkoušej, jen prý ne při cestování na letišti, policejní psi na ni prý reagují :D

Jitka77 24.2.20 13:19

Lolita Lempicka - Oh Ma Biche První dobrá zpráva - 50 ml tester z Elnina má víčko (ano, tu plastovou skulpturu srnečky s křidélky). Hlavním akordem má být koktejl Bellini, jehož podstatnou složkou je dužina z plochých, bílomasých broskví. Ty jsou velmi sladké, aromatické a šťavnaté - a myslím, že všechny jejich stránky se spolu s jemnou perlivostí šampaňského podařilo do kompozice vtělit. Vůně se otevírá výraznými citrusy nebo spíše loupáním jejich kůry - výrazný je grapefruit a přísahala bych, že i bergamot, ačkoli ten ve složení není uveden. Počáteční dojem je intenzivní, stejnou měrou hořký (až svíravě trpký) a sladký (což může být ve vyhrocené podobě také vnímáno svíravě). Úvodní sprška je osvěžující spíše jako povzbuzení otupělých či ne zcela probuzených smyslů než v běžném významu „svěží“ (na to je vůně v této fázi příliš hutná), je energizující až „nakopávající“. Po pár minutách se vůně podstatně uklidní a zjemní, převáží šťavnatost broskvové dužiny, do níž se vtírá lehce avivážový či šamponový tón - možná už tady začíná pracovat bílé pižmo. To mi připadá z podobného soudku jako v Idole od Lancome. Než se rozhodnu, jestli je to příjemné, nebo se mi z toho dělá trochu mdlo, vrátí se naštěstí stopa úvodní hořkosti citrusové kůry a z broskví zůstane jen aroma, prosté většiny cukru. Pižmo se ukázní a vůně se přimkne k pokožce, odkud vysílá jemné, leč znatelné závany.

Jitka77 24.2.20 23:39

Ve schránce na mě čekal FAnn magazín a v něm kartička s novinkou Hugo Boss Alive. Začátek je hodně ostrý, tipovala bych pepř, plus nějaká trpká, ostrá bylinka. Rozvíjí se dřevitě, postupně se zakulacuje, aniž by slábla, a po úplném rozvonění v ní konečně cítím něco z deklarovaného složení: olivové dřevo, skořici a švestku. Celkový dojem rozpačitý - oceňuji osobitost, ale od inovátorství k dortu pejska a kočičky je nebezpečně blízko.

Stránka:  « Předchozí 1 3607 3608 3609 3610 3611 3612 3613 3614 3615 3616 3617 Další »
Váš příspěvek