Co jste dneska zkoušely?

aprazanda 31.12.19 17:37

Christina Aguilera Violet Noir. Tato vůně není ještě v databázi. Pro CHA mám slabost. Očichávala jsem jí ještě před svou aromáckou parfémovou etapou života a i dnes, když se dostanu do DM, na sebe něco z jejích voňavek našplouchám. Violet Noir je …, no inu líbí se mi, líbí se mi i flakonek. Za velmi příznivou cenu jsem si objednala třicítečku. Je sladší, ale né přeslazená, grep v úvodu jí dává ovocnější začátek, později kytičky, růže. V základu má ambru, na sobě jí necítím, spíš uváděné pižmo a pačuli. Vydrží na kůži asi tři hodiny. A ano, je květinově-orientální, jak je oficiálně uváděno.

alibi 10.1.20 12:16

Odalisque (Parfums de Nicolaï)
https://alibi-notes.webnode.cz/…-de-nicolai/

alibi 20.1.20 12:42

Jean-Louis Scherrer EdT (Jean-Louis Scherrer)
https://alibi-notes.webnode.cz/…uis-scherrer

Renusatko 20.1.20 21:22

Black Afgano (Extrait de Parfum) Nosomatto První vůně, která konopí jen neslibuje, ale opravdu ho tam ucítíte. Tabák a byliny spíš v sušené podobě. Taková dřevěná, lesní chýše babky kořenářky, která si den krátí malým jointem. Kadidlo spíš jen v takové jemné podobě, aby to nebylo tak lineární. Je to dobré, je to zajímavé a zvláštní. Ráda bych to cítila ve svém okolí, ale sama na to asi nemám.

Bornéo 1834 Serge Lutens U unisexu bych se klonila spíše k pánské vůní. Suchá. Bílé květiny jsou usušené a rozdrcené, smíchané s kořením a kakaem. Přidala bych i kouř, kůži a nějaký alkohol, jen malinký zbytek. Celé je to drsné ve smyslu „pro chlapa“, ale takhle vnímám většinu vůní s pačuli. Postupem času se drsnost zjemní a zesládne labdanem a potom je to ta pravá paráda, kterou si umím představit i na ženě. Nádhera.

Soleil Neige Tom Ford Ovocná vůně se závanem pižma, provoněná růží a proslazená vanilkou. Na Forda překvapivě lineární. I když není nic, co bych na ní kritizovala, tak bohužel není ani co vyzvednout. Věřím, že je líbivá. Připomíná mi ovocné vůně, třeba Amor Amor. Ten se mi líbil, takže i tahle vůně se mi líbí, ale na koupi to už dnes nevidím, kdybych ji dostala, tak jí ráda budu nosit. Nakonec i Amor jsem věnovala tenkrát švagrové a kupuje si ho pořád.

alibi 21.1.20 12:34

@Renusatko
super recenze
Black Afgano jsem málem koupila naslepo :oops: . ještěže jsem měla tehdy možnost před vyzvednutím vyzkoušet, je to síla :D

Renusatko 21.1.20 20:29

@alibi To věřím. Je to krása, ale síla.

alibi 27.1.20 14:38

Libre (Yves Saint Laurent), Mémoire d'une Odeur (Gucci) a Idôle (Lancôme)

https://alibi-notes.webnode.cz/…nstreem-2019

MagnolieS 27.1.20 15:09

@alibi Paráda, zrovna tyhle 3 jsou/byly mými posledními úlovky.

Libre - kráska neskutečná, velmi chválená okolím, syntetika žádná + dobrá výdrž :srdce: ale dávám ji jen v chladnějším počasí, v létě, když vyjela mi nesedla vůbec :think:

Idole - touha veliká, cca po měsíci šla pryč, nic zajímavého, běžná vůně s celkem slušnou výdrží, leč silnou a nezávislou ženu si představuje pod úplně jiným oblakem …

Mémoire d'une Odeur - Bylinková lázeň s kapkou desinfekce + kvalitní pánská kolínská 70-80 léta, na mně velmi slabá, ale bude asi příjemně osvěžující v létě, pokud v tom horku nevyleze nic, co by ji mohlo uškodit.
Skvostný retro flakónek ;-)

alibi 27.1.20 15:16

@MagnolieS
děkuji
Libre jsem musela vyměnit, na mě ten konec vyloženě zplastovatěl.
Idole i Memoire jsem zkoušela jen v parfumérce a pak ze vzorku.
Memoire na mě bohužel avivážovatí - zkoušeno v zimě - možná v létě to bude jinak, protože ten flakon je boží.
Idole jsem vyhodnotila jako nejmilejší z nich, ale dlužno říct, že jsem po ní nezatoužila.

Jitka77 27.1.20 16:33

@alibi Pěkné čtení :palec: @MagnolieS závidím oběma, že vám některá z novinek sedí, na mojí kůži se ze všech tří vyklubala kakofonie, vysloveně nelahodící - Gucci byl relativně neškodný, i když nelibý a extrémně slabý (již nějakou dobu opuštěná sklenice po citronádě s bylinkami), Libre plastová pánská divnosměska, Idole mokrá omítka (tam jsem zkoušela s odstupem opakovaně a bylo to o chlup lepší, chápu, co se na té vůni lidem může líbit, když se na nich nezvrhne)… Úplně jsem se přestala těšit do parfumerie na očichávání novinek, nebyla jsem nikde snad od listopadu.

alibi 27.1.20 16:46

@Jitka77 ani se ti nedivím. za celý rok, abych si z novinek v parfumerkách vybrala jen tyto tři (pro mne o něco víc zajímavé), mi přijde dost tragické, na to, kolik toho vzniká :think:

Henri 27.1.20 18:50

@alibi @Jitka77 @MagnolieS
Devcata, pockejte si na novou, asi miliontou Miss Dior, ta jiste otrese vasimi preferencemi a polickami. :lol:
Tipuju ale, ze to bude hit - kombinace Chloe a ruzove vodicky pujde na dracku.
Alibi - diky za recenze, mne bylo z Libre nevolno, i kdyz podle slozeni by se mi mela libit. :think: Gucci neznam, ale avivaze nesnasim a Idole mi prisla jako tuctovka, ale mozna ji dam druhou sanci. :think:

alibi 27.1.20 19:36

@Henri :D Chloé + růžová vodička ve mě kupodivu odpor nevzbuzuje, ale to už tu bylo :)
Ta aviváž u Memoire je jak jsem pochopila individuální záležitost, u mne zrovna bohužel ano

Jitka77 27.1.20 20:21

Tak jsem šla do sebe a vyrazila do parfumerie - jediná novinka tam ovšem byla Gucci Guilty Love Edition (starorůžový flakon). Podle složení mě docela zaujala, když jsem o ní četla - maliny, fialky, nějaké další kytky a citrusy, pižmo, ambra a pačuli v základu… v reálu dvacet minut ovocného dortíku ozdobeného jedním kvítkem kandované fialky, pozorovaného za výkladní skříní naleštěného retro zmrzlinářství, pět minut Lolity Lempické (nechápu, kde se tam vzala) a pak už jen mokré kuchyňské prkénko nasáklé neidentifikovatelnými zbytky všeho možného… Na druhou ruku jsem si pro srovnání dala zlatou Guilty (ten nový design) a má stokrát větší charakter, zřetelnější strukturu, nesrovnatelně lepší výdrž. Ach jo.

Henri 27.1.20 20:40

@Jitka77
Ja mam ted na ceste Gucci Guilty Absolute, ta se mi libila, tak uvidime v realu na denni noseni.

Stránka:  « Předchozí 1 3605 3606 3607 3608 3609 3610 3611 3612 3613 3614 3615 Další »
Váš příspěvek