Co jste dneska zkoušely?

Jitka77 2.12.19 12:04

@Aromaterapie Díky :rose: Jako zážitek pozoruhodné, vonět bych ani jednou z těchto dvou asi nechtěla :-D

@mmaat Musím říct, že cca po hodině ztratil grády, ale ten začátek je vážně jako dostat pěstí do nosu :cert:

Lucinela 11.12.19 10:15

Milé znalkyně, mohla by mi některá z Vás blíže popsat vůni MFK Oud Satin Mood, nejvíce mě zajímá ve verzi č.p. Děkuji :rose:

alibi 17.12.19 14:03

Orange Blossom Collection - Sylvaine Delacourte
https://alibi-notes.webnode.cz/…e-delacourte

Hanka H 28.12.19 13:37

Obrazně i doslova vlastním šuplík, ve kterém mám uloženy vůně, jež považuji za přinejmenším nezajímavé, některé spíše nenositelné, a pár přímo spadajících pod označení ZHN (pro neznalé – zbraně hromadného ničení). Parfémy se tam dostaly při různých příležitostech – obvykle cestu našly díky MHD v době špičky či se začlenily po nedobrovolném a časově předimenzovaném pobytu v uzavřeném prostoru s jedincem jimi navoněným. Zásuvku s nápisem Díky, nechci! jsem byla nucena otevřít (díky, či kvůli?!) letošnímu Ježíškovi. Štědrému a naivně odvážnému. Zvládla jsem poker face a poté i několikaminutové projevy radosti a vděku – ano, někdy prostě předstírat MUSÍTE!

V začátcích se hruška sbratří s černým rybízem. Druhou složku mám ráda (nejen v parfémech), k hruškám přistupuji s respektem/despektem. Vadí mi ty přezrálé, máslové a koláčové (La Belle Helene ), snesu natrpklou a pokud možno dřevitou. Ta zdejší uznává dominanci černého rybízu, a tak ovocný začátek vyznívá sice trochu bonpariově, ale i hořkotrpce aromaticky, tudíž mi nevadil. Nejkritičtější moment nastal při přechodu k srdci. Výrazně gumový jasmín ukázal při styku s bonbonkem z úvodu jednu se svých horších tváří – několik minut jsem cítila zpocené dámské podpaží, poté právě otevřenou igelitku skrývající zapařené oblečení z fitka. Naštěstí tento hnusnočmuch brzy odezněl a parfém se rozvoněl převážně květinově. Jasmín se ukáznil, kosatec váhá mezi pudrovou fialkou a čistou hlínou a absolutorium si zaslouží pomerančový květ. Sytý a omamný, přiznávající svoji citrusovou příslušnost. Nasládlý, ale bez jakékoliv cukernatosti. V téhle fázi na mě vůně působila nejpřijatelněji – je hladká, jemně dřevitá, hebká, prostě příjemná a nositelná, a až se to bojím napsat – docela svěží!? Než se dostaly ke slovu složky ze základu, vůně mírně ztratila na své intenzitě. Poslední fázi bych se odvážila definovat jako nasládle prašnou. Střídá se tu pralinka (maličko ordinérní) s docela povedeným suchým pačuli. Vanilka je vánoční, hřejivá, občas syntetická, ale v podstatě mě neobtěžuje. Stále identifikuji vlídné závany pomerančového květu, příjemnou květinovou dřevitost. Tím pádem nedojde ke sklouznutí k ulepenosti a upatlanosti, častým to atributům mainstreamových gurmánek.
Definitivně se rozhoduji, že budu schopna parfém nosit – Život je krásný i s občasným opatrným Lancôme nástřikem. ;-)

P.S. Mám i tělové mléko!!! :lol: :lol: :lol:

Lucinela 28.12.19 14:08

@Hanka H
Hani, jsi fakt dobrá ;-) . LVEB ani já se svým lehce se vracejícím čichem, ale LVEB L´Absolue, to je jiné kafe, tu můžu k zvláštním příležitostem, je nádherná.

fegitah 28.12.19 14:19

@Hanka H recenze úžasná, fakt jsem se pobavila! :hug: A mučte si mě, třeba chlebovou polévkou, mně se ta vůně líbí. ;-)

Lucinela 28.12.19 14:27

Arabesque (The Merchant of Venice) - prosím berte mě s rezervou, ale pomalu se mi vrací čich a tato vůně (děkuji chantall) mi v tom hodně pomohla. Složky v ní obsažené vnímám barvami, dotekem, vůní a finále vůně cítím tak jasně jako kdysi. Jsou to jen fragmenty - pro milovníky švestek, skořice, sladko - nesladké chytré horákyně a hebkého vanilkového dojezdu.

Ovocná a lahodná. Vonící po sušených švestkách, připomíná mi cukroví - švestka macerovaná v kvalitním koňaku, uvnitř mandle (ale tu nevnímám), politá vysokoprocentní čokoládou. Mám ráda tyto „zdravé“ druhy cukroví, obzvlášť když popustíme uzdu fantazii a pár jich obalíme ještě ve skořici, to je teprve ta pravá epikurejská hostina. Mělo by to být sladké, ale vlastně proč? Švestky usušené jsou lahodné, rozplývají se na jazyku, čokoláda může až malinko pálit jazyk a skořice, to je výbuch, tu prostě cítím, i kdyby nic jiného. Celé mi to asociuje flakón (který jsem si prohlédla), ty jemné zlaté nitky, modrá, mohla by být modřejší, či spíše až fialová… A ten dojezd? Hebká, tulivá, mazlivá vanilka se zbytky čokolády, švestky už jsou snědeny, skořice víří ještě ve vzduchu, ale vnímám ji jako vůni, která mě obejme a nepustí. Je nádherná, zatím ji vnímám podprahově, ale už jen to, že probudila mé čichové buňky, stane se mou stálicí. Každopádně mi připomíná něco, co důvěrně znám. Kdo mi pomůže, budu moc ráda. Ale nejvíc šťastná jsem, že se pomalu vracím. Děkuji.

Renusatko 28.12.19 14:31

@Hanka H Já ji mít nemusím, ale na ostatních mi v mírné aplikaci nevadí. Byla to jedna z těch, které jsem poradila bráchovi a on ji nakonec vybral pro švagrovou. Včera jsem se jí ptala a prý dobré.

Jitka77 28.12.19 15:35

@Hanka H Takhle to dopadne, když necháte vybírat vůni mudly (pardon, trávím letošní svátky četbou kompletního Harryho Pottera) :lol: Nic proti LVEB, jednu dobu jsem ji s chutí nosila, než se mi nějak změnila chemie pokožky, ale nadělit ji milovnici chypre klasiky, to chce velkou dávku poťouchlosti - nebo prostě slepé odvahy totálně nepolíbeného :palec:

@Lucinela Ráda čtu, že se čich lepší :hug: a takhle při čtení mi tane na mysli Ambre Khandjar :think: švestky a čokoláda, hm hm hm

Hanka H 28.12.19 16:09

@Lucinela @fegitah @Renusatko @Jitka77 Milé kamarádky :hug: ! Takhle to prostě dopadá, pokud je člověk zbytečně prudérní a na položenou otázku: „Je NĚJAKÁ vůně, po které bys toužila?“ odpoví stydlivým pokrčením rameny a skromně zablekotá: „.......Když já už všechno mám .“
Takže, milý Ježíšku, užila bych:

• Chanel 19 - sama už si ji nekupuji, protože na mně nedrží, ale moc se mi líbí, a když by to muselo být, tak proč ne
  • Portrait of a Lady došel a na léto ho budu nutně potřebovat
  • Osé dochází, přestalo se vyrábět, ale na jistém místě je k mání - za nekřesťanskou cenu
  • Plný flakón BR 540 - to abych těmi cca 20 ml nemusela škudlit

Mám pokračovat … ;-) :-P

lilithc 28.12.19 16:42

@Hanka H Doufám,že Ježíšek diskuze na Arome čte a ty nebudeš nucena ze slušnosti vůni aspoň občas použít. :-)

Hanka H 28.12.19 16:48

@lilithc Naopak doufám, že Ježíšek na Arome ani nepáchne :think: - mrzelo by mě to, vůni občas ze slušnosti použiji a už se našla dobrá plzeňská duše (@fegitah :hug: ), která mě v tom nenechá samotnou! Yvonno, chlebová polévka vůbec není špatná! :-D

Lucinela 28.12.19 17:24

@Jitka77 Dámy, ani nevíte, jakou mám radost, že ačkoli necítím připálené brambory, vůně začínám vnímat. Bože, děkuji, je to da:pray:. Nejvíce si užívám dojezdy, vždy jsem je měla nejraději, byla jsem obdarována.

lilithc 28.12.19 17:43

@Lucinela Ano,to je dar nejvyšší hodnoty. :srdce:

Myška1977 28.12.19 17:44
@Hanka H píše:
Milé kamarádky :hug: ! Takhle to prostě dopadá, pokud je člověk zbytečně prudérní a na položenou otázku: „Je NĚJAKÁ vůně, po které bys toužila?“ odpoví stydlivým pokrčením rameny a skromně zablekotá: „.......Když já už všechno mám .“

Naprosto stejný scénář proběhl u nás. Naštěstí pokračování už bylo jiné. :-D A nadělil mně Stellu McCartney edp, kterou jsem si nedávno pořídila kvůli flakonu a zalíbila se mně i vůně, že jsem zmínila, že 30ml bude málo. Naštěstí toho Ježíšek využil a neexperimentoval.

LVEB není až tak nejhorší. Mohlo to dopadnout i hůř. :-D Naopak třeba patříš k těm, na kterých je pěkná. Nedávno jsem se ptala kolegyně, co má za vůni. Skoro jsem nevěřila, že se jedná o LVEB. Voněla na ní úplně jinak, než ji znám já.

Příspěvek upraven 28.12.19 v 17:50

Stránka:  « Předchozí 1 3604 3605 3606 3607 3608 3609 3610 3611 3612 3613 3614 Další »
Váš příspěvek