Nekomplimenty aneb co okolí nevydýchalo

Reklama

Danilejka 05.11.17 21:49

@Lucinela je to paradox, ale /pro příklad/ ve vyhřátém autobude mi nevolno způsobí spíš nevhodný parfém, ať už na sobě, či na někom, než třeba zpocený, smradlavý člověk…

I když to patří mezi „vůně“, co mi fakt vadí, tak leckterý parfém na nevhodném místě mi dokáže udělat ze života v danou chvíli asi větší peklo :-?

Henri 05.11.17 23:14

@Danilejka
Ano. Souhlasim. Vune mam rada, ale tohle je proste fakt a plno lidi to tak ma. V tehotenstvi bych radeji byla cely den v kontaktu se smradochem, nez jen prosla kolem parfumerie. :lol:

otakara 06.11.17 07:59

@Lucinela @prokera si predstav, že si mamka dala tú prácu"" a napísala ti sms o celej problematike ;-) . Zrejme to považovala za potrebné ťa dôsledne upozorniť. :-D
Celé obdobie, čo som trošku prenikla do parfumového sveta, premýšľam nad výrokmi, keď sa vôni hovorí ako o smrade, to nie je fér. Ale - dávam za pravdu ženám v období tehotenstva, niektoré to tak majú i počas pms a menštruácie, že neznášajú určitý druh vône. Ale na druhej strane, pobyt s nevábne smrdiacim človekom môže byť otravný do veľkej miery. Záleží na dobe pôsobenia smradu. :-) Nedávno v práci som musela dlhodobo cítiť zápach od kolegyne, ten sa doslova zahniezdil v nosných dierkach a nie a nie sa toho nejako zbaviť. Bolo to nepríjemné pre ostatných, nielen pre mňa a padali návrhy typu - doniesť osviežovač vzduchu a pod., čo by asi nepomohlo…

Danilejka 06.11.17 09:06

@Henri @otakara v těhotenství a dlouho po něm mi vůně způsobovaly spíše nepříjemné, než příjemné pocity.
Preci jen, nos nám vždy sloužil jako jeden z vjemů pro odhalení nebezpečí :-)

Souhlasim, že pachy jako neumytí lidé, pach potu atd. jsou velmi nepříjemné a někdy pěkně houpnou žaludkem :-)

prokera 06.11.17 11:06
@Danilejka píše:
@Henri @otakara v těhotenství a dlouho po něm mi vůně způsobovaly spíše nepříjemné, než příjemné pocity.
Preci jen, nos nám vždy sloužil jako jeden z vjemů pro odhalení nebezpečí :-)

Tak těhotenství je kapitola sama pro sebe :oops: . To jsem všechny vůně nenáviděla, dokonce i deodoranty mi vadily - hrozné období :poblion: (ale prý pro ženu nejkrásnější :-D , ne pro mě :think: ). V těhotenství to tedy dokážu pochopit. Jenže ony si většinou stěžují netěhotné, starší osoby, prostě jen z principu :oops: .

Danilejka 06.11.17 11:49

@prokera když si vzpomenu na střety mé babičky s mými vůněmi…

Tak mi pochválila vůni jednou a to byla to Armaniho Rose Alexandria… řekla mi, že hezky voním. Většinou mi ale říká, abych to s vůněmi tolik nepřeháněla. Se spoustou vůní bych k babičce nevkročila, protože vím, že to špatně snáší.

Nikdy parfém nepoužívala, má ráda vůni nivei a dříve vyráběného mýdla s vůní jablek. Dostala od příbuzných pár toaletek. Jedna byla myslím třešňový květ z L'occitane a ta druhá něco z Yves Rocher. A používá je opravdu vyjímečně… už je má na poličce v koupelně několik let a neubyla ani třetina. Spíš bych řekla, že už jsou zkažené.

To jsem zase odskočila :think: ale chtěla jsem tím říct, že jsem k okolí v tomhle směru tolerantní a chápu, že ne každý nos „zná“, toleruje a "chápe parfémy.
A uvědomila jsem si to až díky tomu těhotenství, jak dokáže cizí parfém potrápit.
Mě tedy i dnes, jako netěhotnou :))

prokera 06.11.17 13:32

@Danilejka No já si myslím, že pokud někdo sám nemá zájem vůně používat, tak je většinou nemusí ani na druhých :-) . Holt takový člověk k vůním nemá vztah :-? . Mám zkušenost, že kdo vůně nosí, ten je ocení i na druhých a naopak 8-) . Mě teda naštěstí vůně na druhých nevadí, ani ty neoblíbené a pro mě nejhorší :-D . I nemilovaná vůně ve větším množství je mi milejší :-) , než nemytí, nevypraní smraďoši, co mě denně v práci navštěvují :oops: .

phulosoraptorka 06.11.17 16:58

Před nástupem do vlaku jsem si dopřála dva střiky z Tabu a jedna žena s kusem hadru přes ústa po mě občas vyčítavě loupla pohledem.

Reklama

Brach 06.11.17 18:34

@phulosoraptorka jak s kusem hadru přes ústa? no to si teda dovolila

phulosoraptorka 06.11.17 21:21
@Brach píše:
@phulosoraptorka jak s kusem hadru přes ústa? no to si teda dovolila

On to nebyl hadr, ale nějaký vysoký límec nebo tenká šála…teoreticky se mohla bát nějaké kapénkové nákazy, ale kvůli těm pohledům za to možná mohla Tabu.

melany 08.11.17 20:28

Dnes za mnou přišla kolegyně, co prý to mám za parfém, že strašně smrdí…- Poeme :cry:

prokera 08.11.17 20:51

@melany To nechápu, taková nádherná vůně :rose: ! To ještě kolegyně asi nezažila pořádný smrad :think: .

melany 08.11.17 21:52

@prokera no ona se polívá Chloe a druhá co je na Burrberky a Ck One, tak taky, že jí to nevoní…akorát jedna , že cítí vanilku a má to ráda, ach jo, vůbec nevím, co si mám zítra dát na sebe, ani se mi do žádné vůně nechce. Teď mám na ruce 19 - ku Poudre, ale nevím…

Danilejka 08.11.17 22:39

@melany to jeden štiplavý komentář dokáže způsobit k vůním odstup, to znám…

Měla jsem to tak, když manžel velice pohanil L'agent(a).
Pak jsem se nechtěla vonět ničím a byla jsem na něj rozzlobená :-D

Tak jsou to holky svěženkářky. Já si už dříve všimla, že kdo s železnou pravidelností používá Chloé, špatně snáší jiné a těžší vůně.
Znám nejednu :-)

Aromaterapie 08.11.17 22:43

Přitom zrovna Chloe obtěžuje víc, než nějaká těžší vůně :think: . Mě z ní až štípe v nose, když ji cítím.

Stránka:  « Předchozí 1 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama