Recenze roku (atlas pudlů)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »

Michael Kors - Sparkling Blush
Tento parfém jsem vůbec neznala a přiznám se, že mě nalákal hlavně ten flakónek. Je to květinová vůně a vypadá jako veliký diamant, moc se mi líbí její provedení. Ve složení parfému je několik mých oblíbených květin, jako například růže, ta je hlavní. Ale také lilie, oblíbená květina mojí sestry. A magnólie, tu musí milovat každý. O originalitu této vůně se myslím postará santalové dřevo, ambra nebo také růžový pepř. To složení je opravdu zajímavé a nejednoduché.

Další aktuálně nejpoužívanější vůně je moje zlatonka, Versace Eros. Na tomto parfému mě láká dosti zvláštní věc, v jeho složení jsem našla sicilský citrón a bylo vymanlováno. Jakmile je něco sicilské, tak to musím mít. Mimo to jsem měla už v minulosti parfém Versace Yellow Diamond, kde je také citrón a byla to neskutečně nádherná vůně. Ten citrón je tam čitelný, ale není vůbec drsný, prostě jen vůní dává takovou ostrost, není tím pádem obyčejný. Citrón mám v parfémech ráda v kombinaci s vanilkou. Je to taková moje parfémová slabost. Přitom citrusové vůně ráda rozhodně nemám.

Pak tu mám vůni Agent Provocateur Fatale Pink, kterou mám doma už pár let. Jak už jsem zmiňovala v úvodu, parfémů mám dost a tak je pro mě celkem těžké nějaký spotřebovat do dna. Samozřejmě si je trošku šestřím, ale i kdybych je na sebe lila, tak se jich budu zbavovat dlouho. A já se jich zbavovat samozřejmě nepotřebuju, problém vyřešen, žádné dilema. Ale zpátky k této vůni. Čím si zasloužila místo v mé skříňce plné vůní. V té době jsem byla zatížená na tuto značku spodního prádla, pár kousků doma mám. Už jen ten zážitek z nákupu, v prodejně sexy prodavačka, obyčejná ženská, ovšem oděná v košilce připomínající zdravotní sestřičku, pod tím podvazky, no bylo to super. Typická vůně pro Agent Provocateur prádlo je zcela jiná, je těžká a má v člověku vzbuzovat vášeň. Ale tato vůně je jemná, holčičí a to se mi líbilo. Je to květinová, ovocná vůně s kapkou šlehačky, ovšem tu já v parfému necítila. Na každém se vůně projevuje jinak. Mám doma i parfém, ve kterém jen pár lidí cítí banány (jedná se o jednu Daisy Marca Jacobse).

Krásný den všem! Dnes mám pro vás recenzi parfému Gucci Bloom, novější Acqua Di Fiori. Určitě ale budete znát původní Gucci Bloom. Tato je doplněná o zelené květinky, motýly, okvětní lístky. Má nádherný flakón. Měla jsem i tělové mléko Gucci Bloom a mělo stejně krásné balení. Nejvíc se mi líbí, že působí hodně plasticky (né plastově), ale samozřejmě je to sklo. Má krásné ostré hrany a miluji ten pudrový odstín růžové. Na tento parfém mě upozornila vlastně kamarádka, měla jsem ho v hledáčku, no nakonec jsem objednala na Elnino.

Můj osobní dojem z vůně. Je to čistá vůně, pokud znáte například vůně Clean, je to lehce srovnatelné. Ale závěrem se rozvoní. A na každém se rozvoní úplně jinak, nesrovnatelně jinak. Je to ten parfém, který bych dávala spíše na oblečení, né na kůži, kvůli intenzitě vůně. Je dosti silná a výdrž super. Stejně jako u původní Gucci Bloom.

Pokud jde o složení, to si samožřejmě také rozepíšeme. U některých parfémů mě složení vyloženě zajímá, parfém je pak jakoby krásně čitelný a to mě baví. Co byste měli určitě vědět je, že takzvaným a vlastně i faktickým autorem tohoto parfému je italský návrhář módního domu Gucci, originální a nemálo známý Alessandro Michele. Hlava se skládá z černého rybízu, listu galbana. V srdci tuberóza, jasmín a zimolez. No a v základu pižmo a moje nejoblíbenější santalové dřevo, určitě už jsem se na blogu rozepisovala o santalovém dřevě, miluji i vonné svíčky s touto vůní. I u pánských parfémů vždy sehraje důležitou roli.

A jedno malé upozornění, Acqua Di Fiori není parfém, ale toaletka!

Tak schválně, vybavíte si, jaký byl váš první parfém, kolik vám bylo let, proč jste si ho vybrala? Vybavujete si tu chvíli? A připomíná vám ta vůně nějaký okamžik? Já bych na všechny tyto otázky mohla říct ano. Chvíli jsem tedy váhala, ale pak jsem se podívala na roky, kdy byly tyto dva parfémy, které mám na mysli vydané a bylo jasno. Můj první parfém v životě byl Yves Saint Laurent, konkrétně vůně Elle. Název se mi líbí o to víc, když připomíná mé jméno, to já ráda. Podobně tomu je i u Estée Lauder, jelikož má stejné iniciály, ale o tom jsem vám psala celkem nedávno. Asi už začínám stárnout, protože se pořád opakuji. Každopádně, pokud jde o tento parfém, mám toho tolik na srdci, tolik myšlenek, tolik vzpomínek.

PIN IT
Abych se vrátila k tomu, co jsem chtěla říct v úvodu. Parfém byl vydaný v roce, kdy jsem si ho pořídila, tedy v roce 2007, kdy mi bylo 17 let a já jsem se porvé oděla do parfému. Tehdy jsem přiznám se ani netušila, co je to YSL, dnes už mi to připadá spíš úsměvné, ty moje začátky, sladká neznalost, žádné nároky, prostě jen mladá holka, které se zalíbila ta vůně a musela ji mít. Už je to rovných 10 let.

Jak jistě víte, v životě jsem se osamostatnila velice brzy, ovšem stejně tak brzy jsem skočila do velmi vážného vztahu s člověkem, ze kterého se stal otec mého dítěte. Tehdy jsem si to nedokázala ani představit, nic jsem neplánovala, neřešila. Byla to vážná známost, to jsem věděla už tehdy. Od něj jsem tedy dostala svůj první parfém. A teď po deseti letech ho mám znovu. Je to zvláštní, ale jako bych se připravovala na tu osudnou chvíli, kdy zase budu vonět tímto parfémem, tolik pro mě znamená. Ani nevím proč teď, najednou jsem si řekla, že ho chci znovu cítit. Možná proto, že parfémy testuji a obejvuji už celé roky, ale ten první zřejmě nikdy nic nenahradí. A teď po deseti letech, aniž bych si byla vědoma, že je to rovných deset let, ho zase mám a zase voním jako v té době. Uvnitř se cítím pořád stejně, má povaha se za tu dobu absolutně nezměnila. Jen jsem vykrystalizovala v lepšího člověka. Ale když se nad tím zamyslím, jsem pořád stejná jako dřív, což je pro mě příjemné zjištění.

Jsem moc ráda, že vám mohu napsat o parfému, u kterého pro mě neměl žádný význam to, co je to za značku, kolik stojí a podobně. Dnes už na to koukám, pitvám složení, přikloním se k oblíbené značce, znáte to.

Doufám, že i vy si vzpomenete na svůj první parfém, protože ta vůně vám dokáže připomenout konkrétní chvíle a okamžiky. Já si vybavuji určité momenty i díky vůni nějakého krému! Dlouho mi trvá, než si to v hlavě přeberu, ale pak si vzpomenu a je to moc hezký pocit, když si člověk vzpomene na něco, co už dávno zapomněl, třeba nějakou příhodu, zážitek. Pokud bych vám měla sepsat i něco málo o složení této vůně, vypíchla bych hlavně liči a pivoňku. Je to květinová vůně, ale ovšem s dřevitými tóny, což dává většině parfémů jistou dávku originality.

Tato vůně má být pro nevšední a elegantní ženu, tak snad to tak opravdu je!

Niche, parfém, toaletka? Co vám vyhovuje nejvíce?

Celkově pokud jde o parfémy, nikdy jsem moc nelpěla na tom, zda mám toaletní vodu nebo parfém. Niche jsem zkoušela také, ale jaksi jsem nikdy neměla důvod zůstavat jen u jednoho typu vůní. Řešíte tyto rozdíly? Věřím, že většina z vás ano. Samozřejmě to má svá odpodstatnění, ale jak říkám, já to neřeším a mám ráda všechny typy vůní (parfémy, toaletky, niche).

Objevování nových vůní jablíček Nina Ricci
Všem vám přeji hezký den! V dnešním postu se vám chci pochlubit s několika produkty, které jsem si chtěla už delší čas pořídit. Jsou tu jablíčka Nina Ricci (pozor, nepleťte si je s jablíčky DKNY).
Nedokázala jsem si vybrat jen jedno a tak tu mám obě dvě. Flakonky jsou nádherné, matné a kov je ve zlatém lesku, ty lístečky jsou precizně tvarované. Moc se mi ten flakonek líbí.
Nina Ricci Les Sorbets de Bella
Letní parfémy mám moc ráda, snažím si je v létě co nejvíc užít a vždycky mě mrzí, když léto končí. No a právě proto je občas nosím i na podzim nebo v zimě. Kořeněné vůně ráda nemám, takže je bez ostychu nosím opravdu celoročně.
Nina Ricci Les Sorbets de Nina
Květinová letní vůně, která je inspirovaná zmrzlinou Amorino. Stejně tak samozřejmě i ta předchozí, Les Sorbets de Bella.

Hanka H 19.7.21 20:15

@frangipani_romana Prosímtebe, kde čerpáš?! To jsou snad webové stránky Rádia Jerevan?! :lol:

Jak už jsem psala v úvodu, parfém Serge Lutens A la nuit je unisex, je orientální, květinový. Složení je velice líbivé! Tedy med, jasmín, samozřejmě pižmo. A také benzoin, hřebíček, grenadinu a zelené akordy. Pokud bych na něj měla pohlížet jako na květinový parfém, jak mnozí recenzenti uvádějí, řekla bych, že je to těžká vůně. Ale vzhledem k tomu, že je i orientální, což jednoznačně nad květinami převažuje, dalo by se říct, že je to lehká a nevtírává vůně, zasloužil se o to hlavně výrazný jasmín. Kdo si potrpí na jasmín, jednoznačně doporučuji, tady je opravdu dominantní.

@Hanka H
To je bezedná studnice pravého zlata, Hani! :-D

Všem přeji krásný den! Konečně jsem se dostala k sepsání recenze tohoto krásného a zajímavého parfému. Tento střevíček už určo znáte, ale já tu mám pro vás novější verzi, a tou Légère. Už při rozbalování mi učaroval obal, černá část je hebká semišová, matná bílá krabička a zlaté lesklé detaily. Nápis It's good to be bad je prostě boží, všimli jste si ho?

PIN IT

Ale teď k vůni. Jedná se o parfém, výdrž má skvělou, jak na kůži, tak na textilu. Měla jsem ráda i předchůdkyni této vůně, je hodně ženská a sexy, vyrázná a sladká. Légére se liší samozřejmě složením, najdete v ní nevídanou orientální květinu. Ilonickou ingrediencí parfémů Carolina Herrera je jasmín, ani tomuto parfému se jasmín nevyhnul, ten tam prostě musí být. Omamné a neobyčejné boby Tonka v parfémech také nepotkávám. Složení Good Girl je prostě zvláštní a nezvyklé.

Flakonek se liší barvou, je lehce modrý a ve špičce střevíčku lehce průzračný, modrá barva se v tomto flakonu objevuje v mnoha odstínech, jde z tmavé do světlé, vypadá nádherně. Zlatý podpatek s rytím zůstává stejný.

Teď tedy konkrétní složení parfému, na které se určitě těšíte. V základu najdete mléčný karamel, zmiňované Tonka boby (známé také jako Tonka fazole), santalové dřevo, pralinka, skořice, pižmo, ambra a kašmírové dřevo. Nezní to nádherné? Srdcem parfému je nejdůležitější jasmín, tuberóza a květ pomerančovníku. Aby toho nebylo málo, nechybí tu ani nemálo známá ingredience ylang-ylang, citron, bergamot a mandarinko-pomerančové aroma. Tady už se objevují celkem obvyklá jména, ovšem nejvíce mě zaujalo srdce parfému.

Komi bych tento parfém doporučila? Na jaké příležitosti? Musím říct, že se hodí prostě ke všem událostem, je krásně ženský a sladký. Sladká vůně vás v zimě jedině zahřeje, muže s ní upoutáte a ženy si také určitě všimou. Je skvělý, flakonek nádherný, nemá jedinou chybu.

TOM FORD NEROLI PORTOFINO
Už nějakou dobu jsem si chtěla pořídit nějakou exkluzivní, nevídanou a zvláštní vůni, která se nepodobá žádné jiné. Jak flakónkem, tak samozřejmě i svojí vůní. Mám ráda květinové vůně, ale i citrusové. Musí být takové letní a zajímavé. Právě NEROLI PORTOFINO je citrusová, svěží vůně. Tato vůně má vyjadřovat studený vánek, křišťálově čistou vodu a svěžest zelených lístků ze stromů v Itálii. Byla to celkem náročná a krásná představa Toma Forda. Jeho představu realizoval v roce 2011 mexický parfumér Rodrigo Flores-Roux. Složení tohoto parfému je prostě nádherné. Jakmile někde je jasmín, je vymalováno, Stejně tak i má oblíbená mandarinka. Řekla bych, že tato vůně je obzvlášť zajímavá díky různým zajímavých citrusům, například africky pomerančový květ a hořký pomeranč. Kombinace rozmarýnu a levandule také udělala své, je to úžasná kombinace. Ale co mi učarovalo ve složení jednoznačně nejvíc? Andělka. Andělka, kterou vůbec neznám a myslím, že bych ji nenašla v žádném ze svých parfémů. Abych nezapomněla na to nejdůležitější, tento parfém je pro ni, ale i pro něj, je to unisex vůně pro muže i ženy. Je to zářivá, vibrující vůně určená pro všechny milovníky i milovnice citrusových vůní.

LANCÔME La Vie Est Belle

Všem vám přeji krásný den! Tuto vůni Lancôme asi není třeba nijak zvlášť představovat. Ale pro ty z vás, kteří se k ní třeba dopracovali až nedávno jako já, nebo stále nad touto vůní uvažujete a ještě ji nemáte ve své sbírce, vám se myslím dnešní recenze bude líbit a hlavně hodit! La Vie Est Belle jsem zaregistrovala hned jak spatřilo světlo světa, hned se ke mě díky skvělé kampani samozřejmě dostala. Ale doposud jsem se neodhodlala k jejímu pořízení. No, konečně ji mám doma a tak se mrkneme na její barvité složení! Za tu dobu, co je tato vůně v prodeji, vznikly další verze tohoto parfému. Tedy La Vie Est Belle En Rose, La Vie Est Belle Sparkling, La Vie Est Belle Intensément, La Vie Est Belle L'Éclat a La Vie Est Belle Soleil Cristal. Celkem už jich je tedy šest. Znáte je všechny? Máte mezi nimi tu svoji vyvolenou? Já je zatím všechny neznám, ale chtěla jsem začít tou hlavní z nich.

Zajímalo by mě, kolik nositelek této vůně ví, co vlastně La Vie Est Belle vyjadřuje. V překladu tato věta říká, že život je krásný. Ale co symbolizuje samotný parfém? Je pro emancipované ženy, které odmítají být za každou cenu úspěšné, perfektní, vždy skvěle vypadající a odmítají nucené standardy a normy určené společností. Protože nositelka této vůně si umí vybrat, co je pro ni nejlepší, ví o čem je život a jak se posunout vpřed i bez vynucené perfekce. Kéž by se tímto dokázala řídit každá žena, hned by byl svět šťastnější pro mnohé z nás!

Hermesfan 20.7.21 05:20

Toto je pravé dno. Asi im za to platia inak si to neviem vysvetliť. Alebo žeby opojenosť sama sebou?

To je přední blogerka Notina. :smiley: Bere za to prachy

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek