Recenze roku (atlas pudlů)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Hanka H 20.9.21 16:05

@Jitka77 Počkej, to myslíš vážně - takto prznit češtinu???? Tam nejde jenom o přesnější slovník; autorka snad v životě neslyšela o interpunkci, jméno vlastní píše s malými písmeny, o opakovaném vyšinutí z větné vazby (pro vysvětlení - to je ten způsob mluvy, kterým se prezentuje náš premiér) nemluvě! Á propos - když někdo napíše „sedím pod rozkvetlým jasmínem a před sebou mám malinový pohár s vanilkou“, je mi úplně jasné, jak parfém voní :think: .
Jo a ten dřívější medvěd byl hezčí ;-):-D

Všem vám přeji krásný den! Jak jinak si zpříjemnit příchod podzimu, než pálením voňavých svíček WoodWick? Tyto svíčky zaručeně vytvoří útulnou atmosféru a jsou zvláštní tím, že nejen hoří a skvěle voní, ale mají speciální a jedinečný dřevěný práskající knot, který připomíná zvuk práskajícího dřeva v roztopeném krbu. Někdo v těchto svíčkách slyší i podzimní déšť. U těchto svíček je důležité u hoření vždy počkat, až se roztopí celá vrchní část vosku, zcela rovnoměrně. Protože by v opačném případě mohly vznikat nežádoucí prohlubně ve vosku a svíčka by pak nehořela rovnoměrně. Také se nedoporučuje nechat ji hořet déle než čtyři hodiny a nesmí se nechat shořet celá, jelikož ten knot je ze dřeva. Takže si na ni dávejte pozor, obzvlášť na ty prohlubně, byla by škoda, aby vám svíčka pak nedobře dohořela ke zdárnému konci.

Nelly 918 20.9.21 19:39
Makiiii 20.9.21 21:08
@Hanka H píše:
Se mnou to dneska asi už mrskne! :pudl:Chtěla bych se podělit o názor na tuto vůni. Tak tuhle vůni jsem vůbec neznala až do té doby pokud mi nepřišel vzorek přímo z ingredients store to se nemělo stát!! Je to neskutečně krásná vůně. Hned jak jsem si stříkla vzorek na ruku tak mně zaujala krásná vůně, zvláštní, vůně čistoty - cítím tam trošku bylinkový nádech, trošku ovoce… Neumím popsat ten první okamžik, pořád jsem ji očuchávala. Říkala jsem si, že je to tak zvláštní vůně, že jsem si musela objednat aspoň 30ml. Výdrž té vůně je taky hodně dobrá, ve skutečnosti jsem takovou vůni hledala už dlouho je něčím zajímavý určitě ji nemá kde kdo není žádný parfém který by byl podobný díky maisone crivelli za tuto vůni.

Takhle jsem se občas bavila při pročítání recenzí na Notinu. Ale že se toho dočkám i tady … :pudl:

Jitka77 20.9.21 22:04

@Hanka H Myslím to vážně - tohle zrnko autentického sdělení (vůně čistoty, bylinkový nádech, ovocnost), byť v hromádce balastu, je pro mě lepší než narativní formou podaný výčet složek (pokud je to opravdu z uváděného výčtu složek opsané). Já jsem zvyklá hledat v textech sdělení, ne chyby…

Hanka H 20.9.21 23:05

@Jitka77 Jasně, hledat v textech sdělení je v pořádku, ale já prostě nedokážu skousnout to, co považuji za dost zásadní nedostatky psaného slova. Textu, který údajně prochází schvalovacím procesem (o tom dost pochybuji) a který si autorka mohla prostě po sobě aspoň přečíst. Ne, na tohle já nepřistoupím a tvrdím, že takovéto recenze by tu být neměly.
Ale respektuji právo každého na jeho názor. :rose:

Jitka77 21.9.21 10:38

@Hanka H Prodleva ve zveřejňování recenzí skutečně není vyvážená nějakou péčí o kvalitu, to rozhodně. Jen asi pořád ještě úplně nerozumím tomu, jestli se v tomhle vlákně upozorňuje na nedbalost místních schvalovacích procesů (též známo jako házení hrachu na zeď), nebo se tu praktikuje nějaká forma mazáctví :think:

Hanka H 21.9.21 11:39
@Jitka77 píše:
@Hanka H Prodleva ve zveřejňování recenzí skutečně není vyvážená nějakou péčí o kvalitu, to rozhodně. Jen asi pořád ještě úplně nerozumím tomu, jestli se v tomhle vlákně upozorňuje na nedbalost místních schvalovacích procesů (též známo jako házení hrachu na zeď), nebo se tu praktikuje nějaká forma mazáctví :think:

Rozhodně to první! Neříkám, že se na arome semotamo mazácké náznaky neobjeví ;-) , ale jestliže tady hromadně lomíme rukama a rveme si vlasy z hlavy a nadáváme - je to pouze a pouze v souvislosti se stále hlubším úpadkem webu. A ten je způsoben právě i zveřejňováním takovýchto recenzí - protože upozornit na to, že někdo píše jako (s odpuštěním) hotentot - to opravdu není mazáctví, ale obrana nejen arome, ale i jazyka českého!
Dalším důkazem toho, jak se absolutně míjí členstvo s redakcí, je pondělní článek o „ikonických parfémech“. Proboha - tohle by možná mělo své místo někde ve Vlastě (ještě vychází :nevim: ), ale z hlediska obsahového to tady prostě nemá své místo. To je něco podobného, jako kdyby v r. 2021 kdosi vystoupil na astronomickém kongresu a řekl, že se Země otáčí kolem Slunce, a čekal, že se z toho ostatní posadí na zadek. :-D

mmaat 21.9.21 12:28

Já tedy souhlasím s @Hanka H , mé češtinářské já při čtení takových výplodů jen tiše trpí.

Příspěvek upraven 21.09.21 v 17:09

Hanka H 21.9.21 16:33

@mmaat Díky :rose: !

Ale vůbec není na škodu, že se na toto téma tady rozběhla debata. :think:

mmaat 21.9.21 17:11

@frangipani_romana Taky si představuješ knot, kterak práská bičíkem?

@mmaat Ano, ano, u svíčky, která je mimo jiné zvláštní tím, že hoří.

Hm, hmm, to je tedy fakt divné, že si Francouzky oblíbily francouzské značky… :D

7 francouzských značek, které si oblíbily i samotné Francouzky

Přemýšlím, jestli si to mám i přečíst? :-D

Hanka H 23.9.21 23:15

@frangipani_romana Nalej si něco a jdi na to! Jsi přeci silná žena, a ta musí něco vydržet! :lol:

No, tak mám :wine: a rozklikla jsem. Je to…útrpné. Francouzky musí totiž strašně trpět. :D Nevím, proč se ta Martina vůbec namáhá s pozměňováním slovosledu, kdyby ke každému bodu nakopírovala stejný text a jen změnila značku, měla by vydělané peníze rychlejc a pro nás čtenáře by to bylo přehlednější. :pudl:

7 francouzských značek, které si oblíbily i samotné Francouzky
Vybrali jsme pro vás ty značky, na které Francouzky nedají dopustit.
Jaké francouzské značky milují samotné Francouzky?

1. Darphin Paris

A proč si Francouzky oblíbily zrovna tuto značku? P

1. Caudalie

O Francouzkách je známé, že si potrpí na kvalitní kosmetiku. Proto nedají dopustit na značku
Možná i tato kosmetika tak přispívá k mladistvému vzhledu Francouzek.

1. L'Occitane

Francouzi si hodně potrpí na přírodní kosmetiku, kterou nabízí také značka

1. Embryolisse

Ve francouzských lékárnách najdete značku, která se stala doslova tajnou zbraní Francouzek v boji proti stárnutí. Na Embryolisse nedají dopustit jak samotné ženy,

1. Leonor Greyl

Francouzky si potrpí nejen na kvalitní pleťovou a tělovou kosmetiku,

1. Chanel

Bez parfému Chanel No.5 se obejde jen málokterá Francouzka.

1. Dior

na rudé rtěnky si zkrátka potrpí.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek