Blu Mediterraneo Arancia di Capri

Značka:

Acqua di Parma

Rok:

1999

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilský pomeranč, mandarinka, citron ze Sorrenta, grapefruit

SRDCE: petitgrain, maté, kardamom

ZÁKLAD: karamel, pižmo

od 1346 Kč
od 2039 Kč
  • 30.08.16

Zkoušeno ve vedru – a byla to trefa do černého. Je to svěží vůně v tom nejlepším slova smyslu. Nepřekvapí nikterak dramatickým vývojem – od začátku až do konce vás provází citrusy. V žádném případě se však nejedná o jejich „WC gelovou“ podobu. Jsou krásně přírodní, chvílemi se více prosadí sladší pomeranč, potom vnímáte kyselejší i trochu nahořklé tóny. Další fázi malinko osladí karamel (tak jedna karamelka na litr vůně), přijde závan kardamonu a nepatrně se přiblíží nějaký živočich – ale to opravdu jenom aby se neřeklo (vždyť samotný název ostrova má svůj původ buď v řeckém kapros = kanec, divočák, případně pochází z latinského pojmenování kozla = caprease ).
Vůni bývá často vytýkáno nedostatek odvahy vydat se od vás do světa a krátká životnost - to druhé nepotvrzuji – připomněla se mi ještě při večerní sprše.
Trochu epiky na závěr - pozdní léto, rozeklané pobřeží, neklidné moře a švarný jižan po vašem boku …. :mavam:

Nahlásit
  • 15.11.07

hlava: bergamot, šalvěj, pomeranč a citron
srdce: kardamon, Petit Grain, výtažek z máty
základ: mošus, vetiver

Tuhle vůni si vlastně vůbec nemusíte kupovat ani utrácet peníze za vzorky proto, abyste měli představu jak voní - stačí, když rozkrojíte pomeranč a máte to. Představte si, jak loupete zralý pomeranč. Nejdříve cítíte nahořklou vůni jeho kůry, pak se dostáváte k dužině - plné šťávy, která vám stéká po prstech - a přesně tak voní Arancia - máte chuť ji vypít. Když se trochu usadí, je to stále stejná vůně, jakou cítíte chvíli poté, co vám šťáva zaschne na rukou - vyvane všechna nakyslost a ruce voní hebce pomerančově.
Jak vyplývá z předchozího popisu, jedná se o velmi jednoduchou a přímočarou kompozici - pomeranč od začátku až dokonce, ale krásný živý pomeranč. Vůně neobsahuje žádnou umělou syntetickou složku - necítím tam ani čpavek, ani naftalín, ani jiné nepříjemné podtóny. Překvapila mne i výdrž - mám ji na zápěstí od rána a stále ji cítím. K vůni existuje celá tělová řada, která jistě zvýrazní celkový dojem. Já osobně citrusy v parfémech nikdy moc nemusela, ale tomuhle pomeranči nelze nic vytknout - až budte s blížícím se jarem zvažovat, kterým parfémem ho přivítáte, nezapomeňte na Aranciu - vůni italským sluncem hýčkaných pomerančů.

Nahlásit

Hodnocení parfému Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri

Líbí se mi (63) 72%
 
Neutrální (23) 26%
 
Nelíbí se (2) 2%

Reklama


Reklama