Petale Noir

Značka:

Agent Provocateur

Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, okvětní plátky, lotos, magnólie, hyacint, fialkové lístky
SRDCE: absolut z turecké růže, konvalinka, kosatcový kořen, ylang-ylang, neroli, vonokvětka, květ ostružiníku, heliotrop
ZÁKLAD: tabák, zázvor, ambra, benzoin, labdanum, santalové dřevo, cedr, pačuli, větvičník, pižmokůže

od 431 Kč
od 475 Kč
od 662 Kč
  • 02.04.17

Úderná, silná až živočišná vůně. Ale zároveň i velice luxusní, pro opravdovou dámu. Takovou tu dámu typ Marylin, s doutníkem, rudými rty a černou limuzínou. Nejvíc v parfému vystupuje tabák,kůže, pižmo, ambra, semiš, pudr a sladká růže, vše spleteno v měkounký, něžný mohérový svetřík. Po prvním přivonění na mě vykoukla podobnost s Cašmirem, ale trvalo to opravdu jen malou chvilku, Petale Noir se velmi rychle vydá vlastní, osobitou cestou. Působí originálním, ale přesto důvěrně známým dojmem. Ke konci jsem velmi lehounce cítila závan pánské vody po holení. Není to svěží květinovka, chladivá voděnka ani kořeněná orientálka, ale určitě má co říct i milovnicím přísně vyhraněného vkusu.Vůně se mi opravdu moc líbila, bohužel, po dvaceti minutách necítím vůbec, ale vůbec nic. Zkoušela jsem ze vzorečku, takže možná při aplikaci nástřikem bude výsledek trvanlivější.

Nahlásit
  • 23.05.15

Krásna, intenzívna kvetinová vôňa. Hutná a silná s horkastým nádychom sušeného ovocia. Jednotlivé zložky nedokážem rozanalyzovať, ale celková kompozícia pôsobí harmonicky, no luxusne. Jemne komplikovaná, určite nie univerzálka na každú príležitosť pre násťročné, ale pravá vôňa pre skutočnú dámu. Celkové hodnotenie - úžasná.

Nahlásit
  • 28.08.14

Krásná výrazně květinová vůně. Něžné kvítky fialek, hyacintu, magnólie, konvalinky - typická jarní kytička. Ale najednou nastupuje růže, zprvu to působí lehce nesourodě, ale růže je tak výrazná (podobná jako v Coco Chanel), že jarní kvítky ustoupí do pozadí. Mám ráda ve vůních umně zapracovaný větvičník, což se tady povedlo nadávkovat zcela přesné množství. Potom už uvázanou kytici beru do rukou, mám jemné semišové rukavičky tmavě fialové barvy a ještě se lehce přepudruji, ať jsem za dámu. Vůni nevidím jako Noir, ale vůbec mi to nevadí. Působí na mě naopak spíše něžně, konejšivě, ostatně jako většina vůní, kde je zakomponován semiš a pudr. Myslím si, nejvíce jí bude slušet chladné, větrné podzimní počasí. A ještě bych snad dodala, že mi typově připomíná Violet Blonde (Serge Lutens) v uhlazenější a jemnější verzi.

Nahlásit
  • 14.04.14

Velmi bohatá květinová směs, ve které jsou identifikovatelné pouze pižmové růžové růže - ostatní květiny se slévají v jeden (a velmi příjemný) celek, vč. trochy zelených lístečků. Mezi květiny se schovalo nějaké ovoce, ze kterého je ale patrná pouze sladkost. A to vše je zaobaleno do kabátku „ušitého“ ze sladkého dřeva a jemné nové kůže. Po úplném rozvonění pak vysloveně „semišová“ vůně - pudrem poprášené růžové okvětní plátky, rozsypané na semišových rukavičkách.

Nahlásit

Hodnocení parfému Agent Provocateur Petale Noir

Líbí se mi (30) 65%
 
Neutrální (10) 22%
 
Nelíbí se (6) 13%

Reklama


Reklama