L'Agent

Značka:

Agent Provocateur

Rok:

2011

Složení (neověřené)

bourbonská pelargónie, májová růže, arabský jasmín, absolutní tuberóza, vonokvětka, davanový olej, červený pepř, ylang-ylang, růžové dřevo, andělika, pačuli, santalové dřevo, ambra, tonka, labdanum, myrha, černé kadidlové pižmo

  • 18.10.16

Všetky milovníčky nenápadných ovocných, jemných kvetinkových a vodnato sviežich vôní ruky preč. L'Agent je z ťažších, sýtejších takmer až arabských typov, určených tým odvážnejším. Drevitosť a kadidlo ju predurčujú skôr na chladnejšie obdobie, ale (podľa mňa) ani v teple neurazí. Vo mne evokuje dojmy ako: tajomná, sebavedomá, elegantná, ale zároveň príťažlivá a sexi (nie vulgárne a prvoplánovo, lepkavo, infantilne, ale dôstojne a elegantne). Môj ďalší miláčik tejto značky.

Nahlásit
  • 08.10.16

Příjemná podzimní (a klidně celoroční) vůně s dřevitým vyzněním. Složek je uvedeno opravdu mnoho; v prvních fázích parfém připomíná některé arabské (umírněné) vůně – mísí se dřevo a kadidlo, postupně se přidávají výraznější kořenité tóny (trochu pálivý pepř). Růže i ostatní kytky nekvetou – jsou suché, rozdrcené a pokryté pryskyřicemi a uzemněné pačuli. V dalších fázích se vůně „zvedá“, ztrácí část nasládlosti a proplují jí i malinké chypré vlnky. Závěrečné dřevo je velesuché, velejemné a velekrásné. U mě jasně unisex.
Vůně z hlediska mainstreamu jistě povedená, ale zase natolik rozpoznatelná a zásadní není. Tak trochu agent okresního formátu :mrgreen:.

Nahlásit
  • 28.07.16

Takove krasne slozeni, ktere slibovalo orientalni vuni jak ma byt. Ovsem skutecnost na me kuzi je jina. Nastup koure a neceho nasladleho, zprvu dost silne a uderne. Cekam na dalsi vyvin a ten, k me nevoli, neni skoro zadny, krome toho ze vune postupne uz jen slabne. Zadna zenskost nebo gurmanskost ani hloubka. Pripomina mi to vuni z arabskych vodnich dymek, kourovou a jemne nasladlou, v duplicite tohoto aroma se jim to fakt povedlo, ale nosit bych to nemohla, na to je prilis plytka a linearni.

Nahlásit
  • 13.01.13

MonicaNY ji popsala velmi podrobně.....takže pouze přidám pár vlastních dojmů vůně s neuvěřitelnou proměnou - zpočátku suché teplé dřevo s kapkou růžového oleje a sladce teplým kadidlem…skoro vůně arabského typu. Postupně se suché dřevo smísilo se stejně tak suchou pryskyřicí, směsí prachového pepře a nového koření a nenápadnými zeleně chyprovými tóny. Ve finále pak ještě suchá, nepříliš sladká a hodně dřevitá skořice. A brilantní výdrž k tomu..... Pro mě zdaleka nejpovedenější vůně od Agent Provocateur, která s přehledem strčí do kapsy i leckteré zavedené vůně.

Nahlásit
  • 21.12.12

Tak přispěju se svou troškou do mlýna… protože prostě musím.
Tolik dojmů z vůně a jejích podob jsem totiž hodně dlouho neměla, možná, že je tohle vůbec poprvé .
Prvotní závan mě trochu mate, ač ve složení není, cítím kosatec, suchý vzdušný guerlainovský kosatec… jen na malou chvíli, pak se přidávají balzamické složky, temné, chladné… kadidlo a sladší květy, jasmín a špetka pepře… a lehký chyprový základ, jako v Coco, ta elegance…
Vše začíná dost sládnout, přidává se krásná sytá sametová ambra a je to tu – další deja vu – něco z Violet Blond, něco sladce semišové, labdanum? Evokuje vůni pergamenu, či kvalitní jemné kůže…
Složky se přemílají a prolínají jedna s druhou, odkazují na výrazné stopy jiných vůní, něco, co už znáš… Není to nepříjemné, naopak tolik známé a přitom dráždivé, nutí tě to nasávat tu krásu pořád víc a víc…
Vůně se usazuje, závan santalu, lehce živočišného, myrha, opravdu kouzelná a vanilková tonka, suchá a sálající teplem, jako horký písek… a temná růže.
Harmonie.
Dojezd je nejkrásnější a opět něco známého… Myrrhe et Délires. Elegantní, temná, provokativní a přitom umí i utišit a být něžná.
Velmi ženská a intimní záležitost.
Neumí nezaujmout.
Agent v mnoha svých převlecích, ve své dokonalosti.

(testována verze EdP, možná že to vypadá, jako by pejsek s kočičkou dělali dort, ale není tomu tak, ve finále je to opravdu povedený kousek s excelentní výdrží )

Nahlásit

Hodnocení parfému Agent Provocateur L'Agent

Líbí se mi (142) 71%
 
Neutrální (28) 14%
 
Nelíbí se (30) 15%

Reklama


Reklama