Fate Woman (Eau de Parfum)

Značka:

Amouage

Rok:

2013

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, pepř, skořice, chilli paprička
SRDCE: růže, jasmín, narcis, kadidlo, labdanum
ZÁKLAD: vanilka, pačuli, benzoin, kadidlo, kastoreum, kůže, větvičník

Popis parfému:

Eau de Parfum.

  • 13.07.14

Voníš mi snem,
voníš mi vzpomínkou,
v života tanci držím tě,
a tvůj dech je mým, teď,
pro chvíli malinkou.

Voníš mi vzpomínkou,
voníš mi snem
a já v beze slov žádosti
nabízím tobě, a prosím,
mou duši sobě si vem.

Syntéza imaginace a vzpomínek něžně se prolínajících, vpíjejích se jedna do druhé, splývajích se zvláštní přirozeností v nerozdělitelnou jednotu. Zprvu kontrastní odstíny všemožných barev, jež se po letmém doteku vpíjejí v sebe navzájem a oslňují svou konečnou opalizující existencí.
Fate je mnohovrstevnatá a mnohovypovídající kompozice. Jemně kadidlová stopa společně s tichým dřevitým akordem utvářejí ústřední linku a dávají bázi, na níž v neuspěchaném sledu defilují jedna složka za druhou. Letmý dotek bergamotu, ne nepodobný témuž, jenž uvádí part Shalimaru, skořicová sladce-pikantní stopa, květiny …
Uchopitelným prvkem je zde hutné až olejovité aroma růže, avšak umírněné, decentní, nechávající prostor i omamné bělosti jasmínu. A pár zrnek pepře, sotva znatelné pošimrání smyslů, předávajíc slovo zemité pačuli. Sladká dřevitost, květinová něha, kořeněná pikantérie, vlhká zemitost …
osvobození mysli, nahota podvědomí, surrealistické zpodobnění tisíců variací představ …
to vše je Fate.

Nahlásit
  • 20.06.14

Někde jsem četla, že připomíná opium, trochu mě to zaskočilo, ale opravdu…hned po nástřiku - malý závan podobný Opiu jakoby ze sousední zahrady.....O­kamžitě nastupuje jemně piakntní pepř s kořením, chvíli se převalují s papričkou a bergamotem, po ustálení vystupují květiny, nejdřív hodně krásných narcisů, po něm růže s jasmínem v typickém amouage-pudru, pod ním cítím kadidlo, všechno to obaluje lehkým kouřem. Tato květinovo-kadidlová kombinace neslábne, první hodinou sílí, ale pravda, že se do prostoru příliš nešíří, spíš se drží u těla, avšak po 2 hodinách se opět z toho obláčku kolem těla, tu a tam, snad někde metr nade mnou znovu uvolnují zákmity toho mírného náznaku Opia ze sousední zahrady, po dvou hodinách vnímám vůni podobně jako ji velmi dobře popsala Wendulka29.
Dle mého soudu - vůně intimní, svádivá na večer.
Držela na mě 4 hodiny, pak jsem šla spát.

Nahlásit
  • 31.05.14

Jestliže s Interlude a Beloved jsem byla tak trochu rozpačitá, to jsem ještě netušila, jak mě vypeče Fate. Nesnáším, když se mi vůně jednou stranou líbí a přitom si musím na ruce málem vyhloubit díru, abych si jí vůbec užila a přesně to je její případ. Pořádně si člověk užije jen bergamotově svěží mýdlový začátek s téměř nesladkou prachovou skořicí, pepřem a štiplavou paprikou (koření), díky čemuž se mi na malinký okamžik vybaví Epic, ale v mně líbivé light verzi.

Po chvilce vůně nepatrně zkysne a přidává se lehce živočišný jasmín z Ubaru z chladným kouřovým kadidlem, jenže místo aby se vůně rozezpívávala, ona čím dál tím víc šeptá. Nakonec mizí i jasmín, zůstává jen kadidlo s hladce zbroušenou kůží, suchým dřevem a špetkou hřejivého musku. Přes to je přehozen tenounký závoj chladných tónů chypre. Dojde sice k jistému zahuštění krémovou vanilkou a miniaturní kapičkou medu, jenomže vše se stále děje jen přímo na kůži, a tak drží pár hodin, jenomže jakmile vzdálíte nos na víc jak 10 cm, nepoznáte zhola nic a po třech hodinách už je pryč úplně :? .

Nahlásit

Hodnocení parfému Amouage Fate Woman (Eau de Parfum)

Líbí se mi (65) 83%
 
Neutrální (12) 15%
 
Nelíbí se (1) 1%

Reklama


Reklama