Library Collection Opus III

Značka:

Amouage

Rok:

2010

Složení (ověřené)

HLAVA: mimóza, janovec, karafiát, muškátový oříšek, tymián
SRDCE: fialka, jasmín, ylang-ylang, pomerančový květ

ZÁKLAD: pižmo, mošusové semínko, papyrus, cedr, santalové dřevo, guajak, benzoin, vanilka, kadidlo

  • 11.03.14

Mé první dojmy, ta vůně je něžná – to je první slovo, které mě napadá, ale ne jemná, slabá, či nevinná. Je něžná žensky, jako hebké pohlazení teplé dlaně, má v sobě vnitřní sílu.
Nevím, jestli je to tím, že je teď tak krásné jarní počasí, ale přijde mi právě na jaro jako stvořená.
Hebká květinovka s nostalgickým nádechem. První tóny vyznívají jemnou zelení, orosené listy fialek, zde vnímám avizovanou podobnost s Dries Van Noten a možná ještě více s Genie des Bois, určitá pudrová zeleň, chladná, ovšem podstatně něžnější a propracovanější než v prvních dvou jmenovaných.
Tiché jarní ráno, slunce nabírá sílu, kytice fialek, ylangu, mimózy a pomerančových květů, v trávě leží pohozená snítka suché levandule z loňska, vůně pomalu sládne, uhlazuje se víc a víc, velejemné tóny vanilky, pižma a smetanového santalu a ano, i zmiňovaný rtěnkový akord, pudrový, velmi hladký. Luxusní vůně ženy.
Starosvětská – ano, je, v tom nejlepším slova smyslu, odkaz na kvalitu a esprit parfémových klenotů let dávno minulých, kdy se svět točil pomaleji a byl dostatek času vše si vychutnat… a prožít.
Má barvu modrofialových sametových šatů, takových, které když pohladíte proti vlasu, mění barvu v šedivý nádech, vyšívaných stříbřitou nitkou, měla je na sobě při křtu… za kmotry jí šla elegantní tetička paní „Modrá hodina“ a rozverná sestřenka „Jicky“.
Je v ní současnost i minulost a možná i budoucnost… zasněný pohled do dáli.
Sedím v zahradě a nedokážu odtrhnout oči i mysl od příběhu ze zažloutlých stránek staré knihy, prsty automaticky obrací list po listu a já chci vědět, co bude dál… Nic mě neruší, ticho a klid… a nevýslovná něha.
Myslím, že se bude hodit pro každou příležitost, umí splynout a nerušit, být univerzální a zároveň má v sobě dostatek noblesy, aby obstála i při slavnostních či důležitých setkáních.

Nahlásit
  • 14.05.13

Je z malinko jiného soudku než „klasické“ vůně Amouage. Tedy pořád je orientální, lépe řečeno květinově orientální, ale zároveň i jistým způsobem diskrétnější/in­timnější. Zásluhu na tom má zřejmě mimóza a fialka, o něž je celá kompozice zjemněná a vůně je tak celá sladce sametová.

Avšak je potřeba to vzít od začátku, kdy na vás dýchne jaro v podobě šťavnaté zeleně, „pudrové“ mimózy a špetky muškátového oříšku. Pak už si klestí cestu sametová fialka s bílými květy v čele s medově nasládlým a zároveň lehce živočišným jasmínem. Po jeho odeznění fialka mění svou podobu a balancuje na pomezí mezi lahodným bonbonkem a krásným rtěnkovým akordem, což je pro mě velmi příjemná kombinace.

S příchodem lehkého (chvílemi možná až průsvitného) dřevitého základu (hladký cedr a mléčný santal) se vůni vrací její květinová sametovost. To je ten okamžik u vůní Amouage, kdy se všechny složky nádherně prolnou a který na nich zbožňuju. Jen nově příchozí vanilka vůni ještě zakulatí a dodává jí krémovost a pryskyřičnaté kouřové tóny zase podtrhnou jemné orientální vyznění. Jó, s touhle vůni se to krásně a dlouho čte :-) .

Nahlásit

Hodnocení parfému Amouage Library Collection Opus III

Líbí se mi (51) 85%
 
Neutrální (5) 8%
 
Nelíbí se (4) 7%

Reklama


Reklama