Amouage Library Collection Opus VII
 

Library Collection Opus VII

Značka:

Amouage

Rok:

2013

Složení (ověřené)

HLAVA: galbanum, růžový pepř, kardamom, muškátový oříšek, pískavice
SRDCE: kouř z agarového dřeva, pačuli, ambroxan, kůže, pravá ambra
ZÁKLAD: kostusový kořen, muscone (druh syntetického pižma), santalové dřevo, olibanum, indický papyrus

  • 15.07.16

Tak tuhle vůni zvolím, až budu chtít zůstat co nejdéle nenápadná v tradičním pánském klubu někde v Anglii. Jedině s ní mám totiž šanci, že splynu s vůní lesklých kožených křesel, vyblýskaných stovkami lordských pozadí, zahalím se kouřovou clonou z kvalitních doutníků a budu v souladu s žárem a kouřem, které vycházejí z pomalu doutnajících tlustých polen v krbu. Pro začátek si dám třeba Earl Grey s kapkou mléka, prolétnu titulky Timesů, po chvíli mrknu na hodinky a usoudím, že vzhledem k tomu, že slunce již zapadlo, kapka portského by nebyla marná.
Sedmý Opus je pěkná vůně. Silná, ale vyvážená, složky, ač individuality, spolu nesoupeří, ale doplňují se a souzní. Dominující oud je mimořádně povedený – jemně kouřový, nepatrně nasládlý a ještě nepatrněji prouzený. Za své pobočníky si správně vybral pryskyřice a santal a společně s dalšími ingrediencemi se jim podařilo naplnit představu, jak voní místnost, kde se nachází stovky starých ohmataných svazků knih. Nepodařilo se mi vypátrat, jak by měl vonět kostusový kořen, uváděný ve složení (ale pozor na něj – zjistila jsem, že mimo jiné bývá zdrojem nedovolených podpůrných látek!).
A na závěr jedno hezké anglické tvrzení: „Klub je místo, kde lze mlčet nebo dřímat ve společnosti nejzajímavějších mužů Anglie.“ Pro upřesnění – tato slova se vztahovala k dobám, kdy gentlemani svým ladies vstup do klubu striktně zakazovali. :lol:

Nahlásit
  • 13.06.14

Indický krámek s kořením, za který by se nemusel stydět sám Lutens, to bylo první, co mě napadlo, ihned po nástřiku. Uvnitř najdeme hořké zelené galbanum, štiplavý kardamom, špetku pikantně nasládlého růžového pepře, suchý muškátový oříšek, seno a především spoustu kopru.

Takhle zelenou vůni opravdu potkáte málokdy a člověka opravdu zarazí, jestli se s tou černou barvou flakonu nespletli, stačí však chvilku vydržet a temnější orientální tvář vůně se projeví v plné parádě. Přestavuje jí kouřový živočišný oud a drhnoucí kůže spolu se zemitostí pačuli, která tentokrát hází i tóny „prachového“ kakaa. Vše nám prohřívá hořkoslaná ambergris.

Pokud jde o tu dřevitou část vůně, dominantní je samozřejmě agarwood. Teprve v základu jej uhladí trocha mléčného santalu, což je jediný nasládlý tón v celé vůni, dá-li se to tak vůbec nazvat. Ovšem i ten vzápětí mizí pod novým přívalem dalších kouřových pryskyřic a sušené hořké zeleně, poprášené „pudrovým“, lehce drhnoucím pižmem. No je pravda, že oficiálně jsou sice všechny opusové vůně vedené jako unisex, ale tohle je maskulinní, jen to fikne.

Nahlásit

Hodnocení parfému Amouage Library Collection Opus VII

Líbí se mi (6) 60%
 
Neutrální (3) 30%
 
Nelíbí se (1) 10%

Reklama


Reklama