Amouage Ubar Women
 

Ubar Women

Značka:

Amouage

Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, pomeranč, kubéba, listy fialky
SRDCE: jasmín, pomerančový květ, ylang-ylang, tuberóza, frézie, konvalinka, růžové dřevo
ZÁKLAD: santalové dřevo, pačuli, vetiver, balzám copahu, vanilka, živočišná ambra

Popis parfému:

koncentrace EdP

Kategorie:

citrusově květinová

  • 21.04.14

Dlouho jsem přemýšlela, proč se tato vůně jmenuje Ubar............

Ubar neboli Iram, město z pilířů, je tzv. ztracené město v Ománu. Zmiňuje se o něm i Korán, aby exemplárně poukázal na to, jak na nevěřící dopadne spravedlivý boží hněv, tak jak to mají arabové rádi. Ubar bylo bohaté město , prosperující hlavně z výroby a prodeje kadidla. Ománská kadidla patří k těm nejlepším na světě, vždyť i tři králové vezli Ježíškovi jako dary kadidlo právě z těchto končin. Městu tehdá vládl král Shaddad a vše šlo báječně. Ale jak to tak bývá, když je někdo prosperující a bohatý, tak začne být jiným trnem v oku. Do města se v té době přicoural prorok Hub a nemaje do čeho píchnout, rozhodl se, že by tyto zbohatlíky mohl obrátit na tu správnou víru, víru v jednoho pravého boha a ještě by z toho mohlo něco kápnout. Šel nejdřív za králem, ale ten ho slušně vyprovodil, že na blbosti ve městě nemaj čas, že vydělávaj peníze, ale že jinak je jejich hostem. Tak prorok chvíli pobuřoval revolučními myšlenkami v ulicích, až se král Shaddad naštval a vyhodil ho z města. Prorok Hub si z hysterickým pláčem postěžoval svému jedinému pravému bohu a protože Alláh i arabové milují katastrofické scénáře, začal tanec. Bůh nejdřív poslal na město sucho, to ale obyvatele Ubaru nijak nerozhodilo, pak poslal bouřkový mrak, to je naopak rozveselilo, v domnění, že už konečně začne pršet. Alláha to přestávalo bavit a s kvílejícím Hubem za zadkem mu docházely nápady. Tak prostě a nenápaditě zasypal město i s ubarskými bohatými modloslužebníky pískem, takže zmizelo z povrchu zemského až do dvacátého století, kdy ho za pomoci satelitních snímků vyšťourali archeologové.

Když už se to jmenuje Ubar, čekala jsem že to bude kadidlovka par excelance, ale vůně obsahuje jen balzám Copahu z Brazílie a ten se ve vůni nijak zvlášť neprosadí.
Vůně začíná trochu oranžově citrusově, ale hned to mohutně přebije Litsea cubeba, která svou citronově květinovou vůní tvoří přechod k bílokvětinovému srdci vůně, tomu vévodí masivně ylang, jasmín se trošku objeví, ale ostatní ani omylem, vůně pak trochu zdřevnatí palisandrem a santalem a na konec se uzemní jemňoučkým, krystalicky čistým pačuli s trochou vetiveru.
A proč Ubar??? …asi proto, že…
Milí Ubařané, na vaše kadidlo kácíme, protože tomu tak Alláh chtěl, vytvoříme orientální vůni bez kadidla, jednu pryskyřici tam přihodíme, aby se neřeklo a tu si dovezeme z amazonského pralesa na opačném konci zeměkoule, my na to prostě máme…Alláh vám to, vy bezvěrci, nikdy neodpustí.......:-)

Nahlásit
  • 05.02.12

Zlatý luční med stékající na květy jasmínu a růží, cítím i kvetoucí lípu a akát. Svěží citron a santal. Elegantní, ale zároveň živočišná a smyslná. Úžasné dílo mistrovského nosu.

Složení:
hlava: bergamot, citron, konvalinka
srdce: jasmín, růže
základ: cibetka, vanilka

Nahlásit
  • 21.08.11

Teplá voda s citrónem, sladký kouř, směs čerstvě natrhaných okvětních plátků růží, jemné dřevo a mezi tím vším se prolíná jemné „živočišno“. Tajemná a lehce temná vůně…a krásnáááááá…

Nahlásit

Hodnocení parfému Amouage Ubar Women

Líbí se mi (74) 80%
 
Neutrální (16) 17%
 
Nelíbí se (2) 2%

Reklama


Reklama