Atelier Cologne Silver Iris
 

Silver Iris

Značka:

Atelier Cologne

Rok:

2013

Složení (ověřené)

HLAVA: italská tangerinka, čínský růžový pepř, burgundský černý rybíz
SRDCE: mimóza z Grasse, listy fialky z Grasse, toskánský kosatec
ZÁKLAD: pačuli z Indonésie, bílá ambra, fazole tonka z Brazílie

Kategorie:

květinová, orientální

od 2929 Kč
  • 27.10.13

Na tuto vůni jsem byla obzvlášť zvědavá nejen pro to, zda i kosatec uvnitř bude skutečně stříbrný a nezůstane jen u zdobení flakónu, ale i celkově jakým způsobem toto téma Jérôme Epinette na rozdíl od Maurice Roucela pojme. Tak tedy ano, doprovodnou kovovou (stříbrnou) linku lze objevit už v jiskrném citrusově zeleném úvodu. Po chvilce se však rozpustí ve sladkosti růžového pepře a sladké čerstvé rybízové šťávy.

Sám kosatec, nastupující hned poté, je krásně zemitý a zahalený do pudrového závoje z mimózy se opět stříbrošedě leskne. Jenže tento chladný vznosný dojem poněkud narušují fialkové bonbóny a neurvale se na kosatec lepí :? .

V základu naštěstí bonbónky mizí a s kosatcem zůstanou už jen „sametově“ zelené lístky fialek s prachovým obláčkem z ambry a náznakem „bíločokoládové“ sladkosti tonky, která jakoby nahrazuje vanilku z Iris Silver Mist. Ne, že bych fialkové bonbóny neměla ve vůních ráda, to vůbec, ale tady možná právě v kombinaci s tím sladkým růžovým pepřem a rybízovým džusem :think: na mě působí tak nějak pubertálně/roz­juchaně a narušuje mi tu kosatcovou eleganci.

Nahlásit

Hodnocení parfému Atelier Cologne Silver Iris

Líbí se mi (9) 47%
 
Neutrální (10) 53%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama