Atelier Cologne Collection Azur - Sud Magnolia
 

Collection Azur - Sud Magnolia

Značka:

Atelier Cologne

Rok:

2015

Složení (ověřené)

HLAVA: hořký pomeranč, pomelo, černý rybíz

SRDCE: magnólie, růže, šafrán

ZÁKLAD: atlaský cedr, santalové dřevo, pižmo

Popis parfému:

Tuto vůni vytvořil Jerome Epinette.

  • 15.09.16

Oproti ostatním vůním ze stáje Atelie Cologne z posledního roku (Cedrat Enivrant a Bergamot Soleil, ale i Mandarine Glaciale nebo Pomelo Paradis), které naplno rozehrávají paletu citrusových tónů, je Sud Magnolia výrazně a dominantně květinová. Na velmi obdobné vlně se veze i Rose Anonyme, čistá a dokonalá růže.
Magnolia Sud se otevírá výrazným nahořklým citrusem. Mezi vrchními tóny cítím hořký pomeranč, a pro tu nahořklou ovocitost i limetu. Důraz je vždy na slově hořký, ale vjem není nepříjemný, spíš osvěžující (trochu jako studená sprcha po ránu), a po pár minutách je doprovozen sladkou květinovou vůní. Přiznávám, že bych nedokázala určit, jak voní magnólie. Předpokládám však, že intenzivní květinový závoj, který se podobá růži, ale zároveň se od ní odlišuje, musí být právě ona. Je to doopravdy Jižní Magnólie, plná citrusové svěžesti a travnaté vlhkosti, neuhýbavá a pyšně se odhalující.
Prvních deset minut je dominantně hořce-citrusových, ale to pak rychle ustoupí do pozadí a scénu ovládne magnólie, k níž se pomalu přidá i růže. Na to, jak sladce to zní, vjem vlastně vůbec sladký není; vůní vládne kromě svěží nahořklosti i jakási lehká nahnilost, jako vlhká tráva po dešti nebo tropický skleník. Magnolie s růží zůstanou přítomné až do konce, tj. cca 3-5 hodin, a později se k nim přidá pižmo a dřevité tóny. Vůně je překvapivá ve svých kontrastech a ukazuje „květinovost“ v jiné, dekadentní podobě.
Osobně bych v drydownu uvítal více zemitých tónů, po třech hodinách mě neproměnlivě intenzivní magnolie začínala mírně nudit, ale nemůžu se nabažit první hodiny a té omamné kompozice hořkosti a sladkosti.
Vedle Orange Sanguine a Encens Jinhae je to moje nejoblíbenější vůně od Atelieru.

Nahlásit

Hodnocení parfému Atelier Cologne Collection Azur - Sud Magnolia

Líbí se mi (5) 71%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (2) 29%

Reklama


Reklama