Ambre Sultan

Značka:

Serge Lutens

Rok:

1993

Složení (neověřené)

ambra, pudrové tóny, vanilka, benzoin, styrax, tolu, labdanum, koriandr, oreganum, vavřín, myrta, andělika, santalové dřevopačuli

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

Kategorie:

chyprově dřevitá

od 1659 Kč
  • 03.06.14

Bohužel stejně jako Amber of Yemen (se kterou mi přijde skoro identická) je pro mě protivná a vlezle sladká, až se mi z ní po čase dělá nedobře.
Lineární, na mě žádný vývoj, snad jen jako nuance rozdílu od Yemenu v Sultánovi je nepatrně cítit uhlazeně dřevitý a jemně kořeněný tón.
Jinak stejně hnědá, propolisová, lehce zakouřeně sladká ambra.

Nahlásit
  • 25.01.14

Ó Adonai, tak tohle dílo předčilo všechna moje očekávání. Už podle recenzí mě velmi zajímala. Kůň? Velbloud? Truhlářská dílna?
Je to vskutku nevídaný lektvar. Začíná velmi intenzivní vůní podrceného koriandru, který zalijeme neředěným lákem z nakládaných okurek, přidáme dvě plné hrsti sušených hřibů, plnou hrst polévkového koření, hrst bylin, uzavřeme do dřevěného sudu a necháme řádně uzrát v kostele, to vše za vydatné podpory kadidla.
Závidím všem, kteří našli její skryté krásy. Pro mně naprosto nenositelná záležitost.

Nahlásit
  • 12.01.14

Tak tohle má být ono? Ta lahoda? Jsem v truhlářské dílně. Všude jsou suché, dřevěné piliny. Procházím a můj pohyb víří jemný dřevěný poprašek. Lehce dráždí v nose. Snažím se zachytit stopy přítomnosti čehokoliv jiného. Bylinky? Slabý závan. Někde jsou, ale nevidím je… Možná až pod tou nemožně tlustou vrstvou pilin. A zvíře… Kůň? Jsem zmatená. Nevím, co by dělal v truhlářské dílně. Ale jsem si jistá, že tu nedávno byl. Ach Sergi, někdy je lepší zůstat jen u snu.

Nahlásit
  • 10.10.13

Čichám k zápěstí a nevěřícně dokola čtu Adinu recenzi. Z tohoto se vážně může někomu něco rolovat :-o? Z téhle hladké hřejivé ambry, geniálně usměrněné a přitesané všemi ostatními složkami, které ambra nejsou? A že jich je.. Zkouším jiný den a začínám chápat - moje kůže se asi zrovna dobře nevyspala, takže se mi na předloktí válí velbloud v pilinách a až ze zákulisí za oponou se line vůně koření, dřev a ambry.. Vzdávám se.
Mám ráda ambru. Je to sytá, hustá, medově dřevitá lahůdka ve světě vůní. Má jednu nevýhodu - sama o sobě se příliš nemění, je poměrně předvídatelná, a časem může začít trochu nudit. Tohle je ovšem Lutens, který ve svém čarovném kotlíku smíchal vše úderné, balzamické, kouřové a orientální, co mu jen přišlo pod ruku; z dílny jiného tvůrce by z toho fakt mohlo vzniknout něco přeplácaného a neotesaného, takový hrom do police.
Silák to je, jenže tu máme i bylinky, které onu „řvavost“ nadlehčují a modelují, takže vás to neporazí, jen sem tam možná trochu zakymácí. Projekce jednotlivých složek je fakt proměnlivá - někdy vyskočí víc koření a kadidlo, jindy jsem cítíla až skoro větrové bylinky, mám pocit, že vliv může mít vaše rozpoložení, teplota, tlak, rosný bod.. :-). Krásný dřevitě balsamický dojezd se ale dostaví vždy, a trvá.. Neřekla bych, že jde tolik do okolí, mám ji spíš u sebe.
Suma sumárum, nuda to rozhodně není. Doporučuji každému aspoň vzorek, je to fakt dobrá jízda.

Nahlásit
  • 27.11.12

Dokonalost!Hledal jsem tento klenot asi 18 let.Jako malý jsem jí ucítil na jednom člověku a už tenkrát jsem věděl že to jednou musim mít.Neznal jsem název parfému,tak jsem léta objednával na slepo, až mi jednoho dne dorazila domů.
Tohle není obyčejný parfém.Já už vyzkoušel asi více jak 50 možná 100 různých vůní,ale tato se úplně odlišuje od všeho.
Těžko slovy popisovat co tam cítím.Je to neskutečně omamný, pronikavý a velmi hluboký.Možná kadidlo,nebo spíše směsi pryskyřice, které se pálí na žhavých uhlících.Společně s ambrou,vanilkou a kořením.Není tak štiplavý jako v Arabii.Je to celý uhlazený.
Po hodině koření zeslábne a vůně se ještě více uhladí.Je to krémové.Voskové ale pořád se tam pálí ty pryskyřice.To není jako kadidlo v kostele.Žádná zatuchlina!
A takhle to zůstane až do konce.Výdrž je excelentní.To trvá a trvá…
Pro mě je to mistrovské dílo,které je nepřekonatelné!!!

Nahlásit
  • 13.11.12

Souhlasím s moudjahidine - Ano ano , kříženec Ambre Russe a Amber Absolute,
Vůně je sladká , s velkou porcí ambry a vanilky - koření jen trochu dokresluje krásnou vůni ambry.
Rozhodně doporučuji vyzkoušet všem kdo miluje kombinaci ambra + vanilka
nebude litovat - ááááá to je krása konečně pořádná vůně, žádná vodička

Nahlásit
  • 31.10.12

Ambra a kadidlo, zmyselnosť s prenikavým kostolným kutáčom, v istom zmysle príbuzná Parfum Sacré + Lutensovské kuchynské korenie. Senzualita, sakrálnosť a kulinárstvo mi nejdú veľmi dokopy. Našťastie sa tieto rozmery Ambre Sultan vhodne striedajú, raz ide o ambru kuchynskú, potom kostolnú a napokon veľmi, veľmi zmyselnú.

Nahlásit
  • 08.04.11

Když vezmete Ambre Russe a Amber Absolute a důkladně je mezi sebou vykřížíte, zahladíte všechnu ostrost a drsnost, máte Ambre Sultan. Popravdě, není to nijak zvlášť originální kompozice, zkrátka pořádná orientální pecka se vším, co k ní náleží. Má ovšem oproti Ambre Russe i Amber Absolute jednu podstatnou výhodu: její jemnost jí propůjčuje zároveň i mnohem širší pole působnosti a nuancí jednotlivých složek, takže je úžasně proměnlivá. Tu vyleze pačuli, tu kadidlo, tu ambra, tu vanilka… mou dosavadní královnu ambrovek Ambre Gris neohrozí, ale kdybych někdy dostala chuť na poctivou orientálku, která ambře zas až tak nenadržuje, vím, kam sáhnout.

Nahlásit
  • 20.04.09

Jako několik ostatních děvčat,jsem podlehla a objednala vzorky z i-obchodu,které v pořádku dorazily a já si dělám voňavé odpoledne,manžel v práci,starší dítě sesmolilo domácí úkol a nyní je v péči sousedky,u které si hraje s její ratolestí,mladší kupodivu spinká,vysíleno řevem.Pohoda,i­dyla,kávička a „arabské“ vůně k ní.Arabii jsem okomentovala pod Adinu recenci,ale na Ambre Sultan napíšu recenzi.Kdybych měla napsat jediný dojem,tak v duchu toho arabského přídomku bych napsala,že cítím zvířený prach pod kopyty štíhlých arabských koní,kteří mají na zádech jezdce,vezoucí vzácné koření a byliny.Konec záchvatu literárna,dál reálno.Cítím indické jídlo,s kari kořením,cítím i tu poušť,vyprahlou­,horkou,cítím hořké koření a byliny,cítím i českou směs sušených natí do polévky,celerových a petrželových,cítím pelyňkový čaj a kozlíkové kapky.Vyberte si a nebo nechte raději vybrat svůj nos,co v téhle zvláštní směsici orientu a bylin ucítí,co si sám vybere.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Ambre Sultan

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Ambre Sultan

Líbí se mi (143) 74%
 
Neutrální (34) 18%
 
Nelíbí se (17) 9%

Hodnocení odbornice

  • 05.04.09

Jsou vůně jemné, univerzální, pro zběhlou recenzentku možná nudné, ale bezpečné. Při zkoušení nic nehrozí, nejpozději do večera se parfém vypaří a druhý den je možno zkoušet další. Pak jsou vůně silnější, se kterými se musí opatrněji, aplikovat s citem, přičichávat ostražitě a druhý den ruku pořádně očenichat, jestli na ní něco nezůstalo. A...

číst více

Reklama


Reklama