Byredo Pulp
 

Pulp

Značka:

Byredo

Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, kardamom, černý rybíz

SRDCE: fík, červené jablko, tiaré

ZÁKLAD: cedr, pralinky, broskvový květ

od 2247 Kč
od 3336 Kč
  • 05.12.16

Alias - touha nezralého plodu (pro naše účely se bude jmenovat Švestka, přestože tam nic švestkového necítím) skončit v cukroví. Nejprve si zelená Švestička visí na stromku a sní sen o tom, jak bude někomu chutnat, až z ní tetina udělá slivovici a povidla a upeče koláč… no a pak se to stane a je tím vším opilá, blažená a sladká.

Přesně tak si myslím, že chtěl tvůrce vůně, aby to vyznělo – dužina, která postupně zraje a sládne, až je zpracovaná do moučníku. Přestože je začátek vůně zelený od fíku a rybízové trpkosti, tak už na začátku probleskuje sladkost čokolády. I malinko opilý tón se objeví. Cítím překrásné šťavnaté červené jablíčko. Dojezd je malinko cedr, hodně pralinky a taky hodně kokos, i když ten ve složení uveden není (zřejmě tiaré v kombinaci s ovocem).

Nahlásit
  • 09.01.12

Tahla vůně patří rozhodně mezi „držáky“. Pokud máte rádi vůni a chuť rebarbory ( čerstvé a zeleně nakyslé, žádný kompot ani koláč), bude se vám moc líbit. K tomu mix dužiny z meruňky… Silná a specifická, žádnou podobnou jsem zatím neměla příležitost ovonět. Ideální pro horké letní dny!

Nahlásit

Hodnocení parfému Byredo Pulp

Líbí se mi (26) 60%
 
Neutrální (13) 30%
 
Nelíbí se (4) 9%

Reklama


Reklama