Carthusia Ligea La Sirena
 

Ligea La Sirena

Značka:

Carthusia

Složení (neověřené)

mandarinka, růže, opopanax

  • 25.02.14

Ne, tohle opravdu nemůžu považovat za příbuznou Shalimaru, jedině za hodně vzdálenou. Hořký bergamot to nevidělo ani náhodou, to spíš tomu věřím citrón s kyselou mandarinkou a možná i kousek citronové kůry. Když už, tak to jde cestou svěžesti Eau de Shalimar. Stopa hořkosti se tam sice na chvilku objeví, ale ta pochází už z drcených bylinek, možná ta levandule. Růže je tu spíš svěží, orosená a lehce ovocná.

Pak se tedy dočkáme pudrově pryskyřičnatých tónů oppopanaxu, to bychom měli styčný bod s Shalimarem bez kadidla. Na rozdíl od kadidla v Shalimaru, které se jeví být pro někoho problematické, my si k němu vezmeme znovu, tentokrát neoloupaný citrón i s kůrou a vydatně si ho obalíme ve směsi vanilkového a moučkového cukru. Což o to, to by nebylo špatné, jenže my s ním potom hned mrskneme na zem do hromady zetlelého listí a oplácáme si ho prachem a vlhkou zeminou (pačuli?).

Inu, někdo má v Shalimaru asfalt či spálenou gumu a někdo ne a na oplátku má za to zde jako třeba já za odměnu :twisted: vlhkou omítku :mrgreen: .

Nahlásit
  • 14.05.13

Lehce alkoholický začátek se postupem změní na procukrovaný citron s vanilkou, pak to zaschne a ztmavne do marmelády a pak už nic.

Nahlásit

Hodnocení parfému Carthusia Ligea La Sirena

Líbí se mi (13) 81%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (3) 19%

Hodnocení odbornice

  • 04.03.09

Na tomhle místě měla být původně jiná recenze, ale náhoda chtěla jinak. Navštívila jsem dnes Dášu, jednu ze čtenářek Arome, za účelem obchodu; ten jsme vyřídily během minutky a pak jsme se samozřejmě zapovídaly o parfémech (a minutky letěly, až se z nich hravě stala hodina…). ‚Počkej, dám ti něco čichnout,‘ povídá najednou Dáša a vytahuje...

číst více

Reklama


Reklama