Cartier Délices de Cartier
 

Délices de Cartier

Značka:

Cartier

Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: višeň
SRDCE: jasmín

ZÁKLAD: ambra

Kategorie:

citrusově zelená

  • 20.12.11

K nějaké podrobnější zkoušce této vůně bych se dobrovolně neodhodlala. Měla jsem totiž již jednou letmou čest. Teď se ke mně však dostaly vzorky ve verzi EDT a EDP… a to byla jistá výzva ke komplexnějšímu porovnání.

První vteřina po aplikaci není tak špatná, tam je to ještě vyvážené a vlastně oceňuji, že mě to nemlátí hned od začátku… jenomže to je právě jen ta první vteřina. Pak už vás zasype sladké, červené ovoce, trošičku kyselé, těžko rozpoznatelné a umělé… něco mezi žužu a… žužu. Ovocně sladkých vůní máme v drogériích od různých „lepých děv“ mnoho. Tady bych ovšem zase Cartierovi upírala úroveň, kdybych kladla tyto vůně vedle Délices de Cartier.
Je to sladké žužu ovoce, ale pořád nečpí. Jasmín je tam takový, řekla bych, „čajový“. Suchý, hořký, drcený… zajímavý, ale slabý. Ovoce ve vůni přetrvává dlouho, ale konec už patří ambře, která hřeje a „sladí“. Tahle fáze je překvapivě taky příjemná… zdá se mi taky jaksi „suchá“. Bohužel, ani zde nekončíme… ovoce se pak opět dostane ke slovu a sladké to prostě je… závěr ovocný a nudný.

Přehnat to s touto vůní někdo kolem mě, můžete mě položit rovnou na máry. Ona totiž dovede být vlezlá a protivná (a především pro ty, kdo nemají rádi neurčité ovocné prvky). Stříknout si ji však ráno, přežít tu ovocnou fázi a nechat se hýčkat (a poměrně dlouho) pěknou ambrou, dalo by se.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Cartier Délices de Cartier

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Cartier Délices de Cartier

Líbí se mi (37) 35%
 
Neutrální (35) 33%
 
Nelíbí se (33) 31%

Hodnocení odbornice

  • 01.01.08

Ke zkoušce Delices de Cartier mě zlákal krásný flakón. Je to sladká vůně, začíná ovocně, ale potom přešla do příjemné vanilky á la Code for Women. Ovocně vanilkový koktejl.

číst více

Reklama


Reklama