Diabolique

Značka:

Eisenberg

Složení (ověřené)

HLAVA: žlutá mandarinka, kardamom

SRDCE: kosatec, fialka, heliotrop, jasmíncedr

ZÁKLAD: benzoin, vetiver, santalové dřevo, pižma

od 1415 Kč
od 2163 Kč
od 3284 Kč
  • 06.07.15

Veľmi sa podobá na Infusion d´Iris od Prady, len sú tam naviac ešte nejaké kvetinky. Je krásna, ale stačí mi Infusion.

Nahlásit
  • 05.08.12

Dala mi zabrat. Je nepříjemná a já jsem pořád nechápala proč. Proč někdo vytvoří vůní, která nebude říkat – Pojď blíž, krásně voním. Ale – Co čumíš? Má takový obhrouble protivný výraz. Jako holka z partičky v parku. Podrážděnost v sobě nese dominantní tón dost podobný jádrovému mýdlu. Ale taky meruňkovým jádrům, které jsme jako děti roztloukaly. Nebo suchým meruňkám, když se do nich pustí kvasinky. Tohle aroma teple kynoucích kvasnic, trochu slibné a trochu protivné, už Eisenberg jednou použil ve starší vůni Rouge & Noir, kde ji ohleduplněji spojil s broskví. Tady působí mnohem bezohledněji: Přidejte si škrablavé koření ve stylu koriandru a nepřehlédnutelný heliotrop, máte hlavní akord. Mýdlový kartáč s meruňkovými peckami.
Heliotrop není žádná výrazná kráska a v téhle kombinaci zaniká její jemná pudrovost a projevuje se spíš dusivostí. Nakonec zkrásní, ale trvá to pár hodin. Když vyvane mýdlo, zůstanou vanilkově pudrové suché květy na hebkém dřevu. Nebo na velejemném semiši.
Z celého vrhu vůní Eisenberg z roku 2010 je Diabolique nejzajímavější. Je to skoro antivůně, ale originální. A patří mezi ty Eisenbergy, které mají dvojče opačného pohlaví. Stejného složení, ale prý v trochu jiném poměru složek, takže je od počátku ostřeji mýdlová a méně pudrově květinová. Plošší. Ale dojem stejné vůně si drží.
Má velkou výdrž i intenzitu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Eisenberg Diabolique

Líbí se mi (4) 44%
 
Neutrální (5) 56%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama