Eisenberg So French!
 

So French!

Značka:

Eisenberg

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, ylang-ylang, růže, levandule

SRDCE: jasmín, kosatec, fialka, kožený akord
ZÁKLAD: pačuli, bílý cedr, santalové dřevo, vanilka

od 1415 Kč
od 2163 Kč
od 3284 Kč
  • 03.05.12

Začíná neomaleně, vyfoukne vám cigaretový kouř přímo do obličeje. Kde se dým vzal, ani prodavačka v parfumérii nevěděla. Naopak se dušovala, že podle brožurky dodané značkou Eisenberg má být So French elegance sama, asi ve stylu No.5. Jenže ta cigareta tam je, dohořela až k filtru a trochu čpí. Po chvíli začne být zjevné, kde se kouř vzal, vyloupne se z něj totiž „akord kůže“, jak stojí ve složení. Nejdřív drhne v nose, ale pak se vyčistí a časem se upraví na noblesní a kultivovaný semiš, parfémovaný vůní sušených květin. Chlad a svěžest navzdory složení nečekejte, i kosatec je suchý.
Byla by to skutečně zajímavá vůně, má nesporně úroveň. Jen dělá takovou nepěknou věc, že se asi po třech hodinách skoro ztratí. Píšu skoro, protože slabá stopa navoněného semiše vydrží až do následujícího rána.

Nahlásit
  • 02.01.12

Ze začátku cítím kadilo, ačkoliv není uvedeno ve složení. Připomíná mi tím malinko Shalimar - Shalimar má v sobě ale něco více nasládle kyselého. Tato, mně příjemná, vůně ale dlouho nevydrží a po cirka patnácti minutách se vyvine do podoby, ve které setrvá až do konce, dokud postupně nevyprchá. Na kůži se vůně proměnila ve štiplavé mýdlo (kdybych měla vysvětlit někomu, jak „vypadá“ vůně mýdla, vylila bych na něj pro názornou ukázku So French!) a ve vlasech, kam jsem si vůni taktéž nastříkala, zůstala vůně čistého poctivého jasmínu (ten já opravdu nemusím). Tomu se říká 2v1.

Nahlásit

Hodnocení parfému Eisenberg So French!

Líbí se mi (4) 36%
 
Neutrální (4) 36%
 
Nelíbí se (3) 27%

Hodnocení odbornice

  • 29.05.11

Dvě další vůně této značky, které mě zlákaly svými názvy, jsem vyzkoušela aspoň na papírku, takže stručně: So French! je květinová vůně, která na papírku nejprve páchne, teprve potom se jakž takž rozvoní (ke správnému rozvoji by očividně potřebovala teplo kůže). Při prvním přičichnutí se mi okamžitě vybavilo Diorissimo a jeho úvodní...

číst více

Reklama


Reklama