Joy

Značka:

Jean Patou

Rok:

1930

Složení (ověřené)

HLAVA: přírodní olej z bulharské růže, přírodní ylang-ylang, přírodní tuberóza
SRDCE: přírodní májová růže z Grasse, přírodní májový jasmín z Grasse
ZÁKLAD: syntetické pižmové tóny

Popis parfému:

Na stránkách značky je pro zajímavost uvedeno i množství květin, potřebných na výrobu parfému - ve 30 ml Joy parfum luxe (čistého parfému) je deset tisíc jasmínových květů a 336 růží. Joy vznikla v roce 1929 po krachu na americké burze; jejím úkolem bylo povzbudit lidi v těžkých časech hospodářské krize.

Parfuméři:

Alméras Henri

od 1343 Kč
od 1829 Kč
od 1343 Kč
od 2339 Kč
od 1393 Kč
  • 03.11.13

Po aplikaci cítím silné aldehydy a ve spojení s ylang-ylangem jsem si řekla: „hmm, klasická klasika pro distiguovanou dámu, nic pro mne“. Mám ráda a nosím některé výrazně aldehydové vůně - Např. No. 5, nicméně Joy zdála se pro mne již hodně za hranou. Po hodině a více se však konečně propracovávají ke slovu ostatní složky - růže, cibet a konvalinky - vůně zhebkla, zlahodněla. Našlo by se tam i něco zeleného kyselého pro zpestření. Při umírněné aplikaci je možno nosit na den. První hodinu je vůně dost intenzívní, ale později vsákne do kůže a spíše nositelku doplňuje. Nevyznívá staromódně. Nadčasová klasika a elegance.

Nahlásit
  • 23.01.12

Po úvodu připomínajícím ředidlo následuje těžší, sladce sametový nášup jasmínu s živočišným podtónem. Výdrž dobrá (edp). Skvělá vůně, elegance sama.

Nahlásit

Hodnocení parfému Jean Patou Joy

Líbí se mi (35) 69%
 
Neutrální (7) 14%
 
Nelíbí se (9) 18%

Reklama


Reklama