Karl Lagerfeld KL
 

KL

Značka:

Karl Lagerfeld

Rok:

1982

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, pomeranč, bergamot, kořeněné tóny
SRDCE: hřebíček, nové koření, skořice, ylang-ylang

ZÁKLAD: kadidlo, vanilka, pačuli, cibet

  • 17.03.09

Tentokrát nezačnu obchoďákem. Tohle je z íbeje, jakýsi chlápek na Sicílii nebo v Miláně nebo u čertaďábla rozprodával sklad, vše za pár šupů, tak jsem si koupila pár věcí podle jména, Kočičice si ukázala, co chce a k tomu všemu ještě chlapík přihodil Io od La Perly, což je věc, která se kočičici bude líbit a mě z ní slézají nehty hrůzou.

Takže jsem rozbalila tisíc třista dvacet sedm kilometrů bublinkové fólie - zcela souhlasím s pečlivým balením, ale v hranicích rozumnosti - otřela z krabic vrstvu prachu, zjistila, že pod cenovkama v eurech jsou cenovky ještě v lirách. Inu, starožitnosti.

Lagerfeld má myšošedou krabici, která vypadá dost málo slibně. V lahvičce je cosi růžově koňakového a vypadá to chutně, rozhodně ne myšošedě. A nemá to rozprašovač (mám šedesátku, jiná balení s rozprašovačem jsou). Docela silná orientálka a jeden aby to nalil do dlaní a popleskal se jako vodou po holení nebo co - to by ovšem byla vražda. Je to totiž jedna z těch vůní, kde není jako první citit alkohol…
Takže jsem zkusila přiměřené množství. Koňak, koření, snad trocha pomerančů a je to SÍLA. Opium mínus konvalinky, nebo Asja a škopík medu. Po prvním koření se vynoří další koření a sladké kytky. Ylang-ylang, růže, snad jasmín a něco, o čem jsem usoudila, že budou orchideje, porobný tón je ve Fleur de Chine. Základ je pačuli, vanilka, ambra.

Celé je to dekadentní, sladké a hřejivé. Kupodivu, vůně není nijak průrazná a za hodinu se deží kůže, aniž by za člověkem nějak zásadně povlávala. Dobrá alternativa pro ty, kteří považujou Opium za příliš agresivní (viním konvalinky) a recenze po internetu se se mnou shodujou.

Nahlásit

Hodnocení parfému Karl Lagerfeld KL

Líbí se mi (6) 50%
 
Neutrální (2) 17%
 
Nelíbí se (4) 33%

Hodnocení odbornice

  • 13.12.07

Poměrně výrazná, na první počich by se dalo říct až vlezlá a potenciálně protivná vůně. Složením (na internetu jsem našla několik verzí, k této bych se přikláněla nejvíc) i skutečným charakterem je orientálně kořeněná. První závan je až svěží, ale brzy se ztratí a zůstane typický orient (krámek s vonnými tyčinkami atd., znáte to), ozvláštněný...

číst více

Reklama


Reklama