Kenzo Kenzo Homme Sport Extreme
 

Kenzo Homme Sport Extreme

Značka:

Kenzo

Rok:

2013

Složení (neověřené)

mátový led, citron, mořský akord, elemi, cedr, vetiver

od 29 Kč
od 150 Kč
od 629 Kč
od 880 Kč
  • 29.06.13

Homme Sport Extreme jsem objevil poprvé před pár dny a neodolal jsem tomu abych novinku od Kenza nevyzkoušel. Na první přičichnutí se potvrdilo to, co píší recenzenti na zahraničních serverech - se starším bratříčkem Kenzo Homme Sport má Extreme pramálo společného. V prvních minutách má Extreme pramálo společného s čímkoli od této značky a to není kompliment - cítil jsem jen silný závan různých syntetických drogérkových deodorantů a potřebu tenhle zázrak ze sebe hodně rychle smýt, což jsem neudělal a je to dobře.

Jsem příznivcem Kenzových parfémů, ale ještě jsem u žádného z nich nezažil, že by si po aplikaci musel napřed „sednout“, jak je tomu běžně u luxusnějších složitých vůní. Zhruba až po půl hodině se Extreme příjemně rozvoněl, přičemž si nadále zachoval svou solidní intenzitu. Z kompozice na mě vykoukl základ řady Homme, pár tónů známých z Homme Sport, prakticky úplně oproštěných od typického zázvoru, a tato směs byla doplněna zvláštními sladce květinovými tóny - jako kdyby člověk vytáhl právě rozkvetlou růži z vlhké země i s kořeny - a melancholickým, trpce bylinným akordem. Proklamované mořské tóny jsem nezachytil. Vůně tak dle mého nosu osciluje mezi Bleu de Chanel (kolik tenhle boxovací pytel už „porodil“ parfémů!), Allure Sport Eau Extreme a Narciso Rodriguez Intense.

Společným rysem těchto parfémů je, že nejsou ani trochu sportovní. Ani od KHS Extreme nelze očekávat žádný mohutný příliv energie a svěžesti, dokonce ani v té jemné a individualistické podobě, kterou nabízí K. Homme Sport. „Extreme“ na mě působí spíš uklidňujícím dojmem, jako stylová vůně pro volný čas, která si navzdory všem analogiím a podobnostem zachovává dostatečnou dávku individuality.

Nahlásit

Hodnocení parfému Kenzo Kenzo Homme Sport Extreme

Líbí se mi (1) 50%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (1) 50%

Reklama


Reklama