Lancôme Peut-Être
 

Peut-Être

Značka:

Lancôme

Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: šeřík

SRDCE: bulharská růže, kosatec

ZÁKLAD: ambra, pižmo

  • 28.07.14

Peut-Être (Lancome)- „možná“ aneb vůně příslibů. Přesně takto vůni vnímám, název dokonale souzní s obsahem. V úvodu mě překvapí zelené tóny, které jsem nečekala, takže možná přijde i šeřík a růže a během několika okamžiků se derou na povrch jemné kvítky světle fialového šeříku. Vůně sládne, přesně tak, jak jsem si představovala, ale možná mě čeká ještě něco… Růže – něžné poupě, vonící tak svěže a nevinně, až mám chuť vhodit lístky do limonády nebo šampaňského a nechat stékat ze rtů tu krásu a něhu. Sametový kosatec zahalí všechny složky do té nejjemnější šály, aby nenarušil mírnost, klid a něhu. Vůně je mírně sladká, možná tam parfumérce (N. Lorson) ukáplo i pár kapek medu, které měla připravené pro jiné účely, ale rozhodně to byl dobrý počin.
Vnímám ji jako něžnou, křehkou a velmi ženskou vůni, která se drží u těla, kdyby se mnou zůstala trochu déle, nezlobila bych se. Možná by se mi líbila ještě více na mé šestnáctileté dceři, k tomu jejímu rozpuku mládí, jejímu „možná“ v očích ;).

Nahlásit
  • 09.09.13

První tóny jsou nahořkle svěží, trochu zelené, už už jsem myslela, že to na mně chce vybalit pomerančovej květ, ale omyl, ony se z toho vylouply kvítečky šeříku. Ten je pozvolna následován jemnou růží s jakoby medovým nádechem. Onu zvláštní „medovost“ by měl snad způsobovat, jak jsem se dočetla, přidaný lipový květ.

Všechny se pak začnou sušit na slunci, chvíli to dokonce vypadá, jakože vůně mizí, jenže opak je pravdou. Ona si pro mě mrška schovává „máslový“ kosatec, zlehka zapudrovaný pižmem a špetkou jemně hřejivé ambry, díky čemuž Peut-Etre působí tělově a přitom drží.

Mimochodem, u téhle vůně mě hrozně zajímalo, proč nese název, který znamená možná. Až díky fragrantice jsem zjistila, že tak úplně nesouvisí s vůní jako spíš s reklamou na ni: žena v květinové zahradě, která čeká na svého milého, doufá, že brzy dorazí. Jemný vánek jí fouká vůni květin do vlasů. Zavře oči a nechá se jí obklopit. V tom slyší kroky, otevře oči a její milovaný stojí před ní. A má něco schovaného v ruce? Moment napětí. Stane se něco důležitého … možná. Tak na tohle bych bez nápovědy nepřišla :mrgreen: . Peut-Etre však svým vyzněním na mne rozhodně působí romanticky a křehce, to musím souhlasit, tak jestli v tom je to možná :think: ?

Nahlásit

Hodnocení parfému Lancôme Peut-Être

Líbí se mi (97) 85%
 
Neutrální (16) 14%
 
Nelíbí se (1) 1%

Reklama


Reklama