Eau de Lanvin

Značka:

Lanvin

Rok:

1933

  • 15.09.09

Někdo likvidoval sbírku a já se namanula.
Takže mé špinavé lakotné pracky uchvátily dvěstěmililitrovou flaštici s obsahem barvy zředěného absintu, blesková prohlídka gůglu nevyplodila složení, jenom Perfume Intelligence hlásí „A citric-spicy masculine edt, classified A3m“, ať už to A3m znamená cokoli. A citric-spicy si teda taky představuju jinak, pokud si pod tím kořením pachatel nepředstavuje pelyněk nebo v nejlepším případě libeček..
Protože je to slané, bylinné a dost možná i kožené. Shledávám vzdálenou podobnost s Eau Libre od Yvese (ale ten dojem dělá barva a bylinně nahořklý začátek. Eau Libre je melancholická krajina pod mrakem, kde se na lukách suší seno, tohle je zeleninový kout botanické zahrady, nebo ještě spíš zarostlý vlhký kout na dusíkaté půdě, v začínající bouřce) a taky s Amazone, cosi slaného a koženého v tom je, slaného rozhodně.
Jo, a ačkoli nevím, kdy se to přestalo vyrábět, mám pocit, že to bylo ještě v dobách, kdy se používaly nějaké ty anální žlázky a velrybí zvratky, je to cítit tak jaksi starožitně.
Je to dost zvláštní vůně - vesměs se uvádí, že je unisexová, ale obávám se, že většině žen by přišla příliš ostrá. Ne pronikavá, dokonce to nemá ani odpudivou pichlavost záchodových osvěžovátek, tónu tak drahému pachatelům většiny pánských voňavek. Je to listí různých okoličnatých zelenin - libeček, celer, mrkev, andělika… a rozhodně to není parfém pro nějaké ořezávátko. Drobnou výhodou je, že kuchyňská pronikavost poměrně rychle pomine a zbyde zelená, slaná a snad lehce kožená vůně, která se diskrétně drží na kůži.

Nahlásit

Hodnocení parfému Lanvin Eau de Lanvin

Líbí se mi (1) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama