L'Artisan D'Humeur Jalouse
 

D'Humeur Jalouse

Značka:

L'Artisan

Rok:

1998

  • 23.07.11

Nikdy se mi nestalo, že bych nad vůní plakala, nad touhle ano. Vysvětlím. Jako dítě nás rodiče spolu s mými sourozenci brávali do Beskyd, trávili jsem snad všechny víkendy a prázdniny lítáním venku v lese, nebo kolem prastaré krásné dřevěnice. Všechno tam tam tenkrát vonělo, les, tráva, stromy, obloha. To místo už je teď nenávratně pryč a zničené, ale díky D'Humeur Jalouse jsem se tam vrátila zpět.
Cítím v úvodu zelené kapradí, ze kterého drhneme prstama lístky a vyrábíme se ségrou náhrdelník :) Cítím zelené stonky obtěžkané zralými rajčaty, která beru do dlaně v malé zahrádce obehnané dřevěným plůtkem. Trhám je pro mámu a cítím teplo z prohřáté červené slupky a vůni šťavnatých rajčatových stonků, která mi zůstává na prstech. Cítím čerstvě poseknou luční trávu, kterou rovná tátova kosa do řádků. Cítím dřevnaté stonky mateřídoušky, která voní a pokrývá prohřátou mez u cesty, jen si do ní lehnout, zavřít oči a poslouchat jak stovky čmeláků pylují drobounké voňavé kvítky. To už ale kolem jede fůra voňavého lučního sena, my děti běžíme za vozem až do stodoly a skáčeme z dřevěného patra do čerstvého sena až do úplného vyčerpání.
Tak asi taková je D'Humeur Jalouse. Nevím, proč tuhle vůni pojmenovali zrovna „žárlivá nálada“, ale pro mě je to nejkrásnější zeleně bylinková vůně, jakou jsem kdy cítila, dětství ve flakonu.

Nahlásit

Hodnocení parfému L'Artisan D'Humeur Jalouse

Líbí se mi (1) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama