Roma Uomo

Značka:

Laura Biagiotti

Rok:

1994

Složení (neověřené)

HLAVA: grapefruit, bazalka, bergamot, galbanum
SRDCE: jasmín, jalovec, heliotropin, jedle
ZÁKLAD: cedrové dřevo, pačuli, santalové dřevo, benzoin

od 669 Kč
od 680 Kč
od 680 Kč
  • 04.06.16

Obyčejně nejsem zastánce grepu v parfémech, hlavně toho hořkého červeného. Pro svoji hořkost a těžkost pro můj nos. V tomto případě je to však krásná sladší svěžest. Nikoliv však jásavá, co Vás zvedne ze židle, ale poklidná romantika. Hřejivá ambra v objetí svěžího oroseného cedru. Vůbec všechny složky parfému se krásně doplňují, neválčí ani se nehádají. Na tohoto „chlapíka“ se nejde zlobit, ale pohladit, obejmout či strávit s ním krásné slunné odpoledne. Vůní se podobá levnější toaletce THAT'S AMORE! LUI od GAI MATTIOLO. Krásná vůně nikoliv pro drsňáky, ale muže se srdcem na dlani… ❤

Nahlásit
  • 19.02.15

Tomu říkám Sladké mámení (taková je to nostalgie!:)
Předesílám, že Romu, dámskou ani pánskou, jsem nikdy nenosila a v Římě jsem nikdy nebyla - jenom v několika středomořských letoviscích.
Všechna ta nádherná, letně líně prázdninová přímořská místa (paměť má tendenci zapomínat ošklivé podružnosti) měla několik vůní společných - teplým letním vzduchem se nesly vůně rozkvetlých keřů ibišku a jiné voňavé květeny, ovoce z místních trhů, borovicové lesíky, skály rozpálené sluncem, kavárny a cukrárny s kvalitní smetanovou zmrzlinou, spousty oříšků nakládaných v místním medu, opalovací mléka a oleje na plážích, večerní odpočinková a zábavní promenáda plná vyvoněných šatů a večerních drinků, hotelové pokoje s čistými cíchami pranými v prádelnách.
Vonět pánskou Romou je jako dívat se na vlastní zfilmované prázdniny mládí.
Mám tušení, že stejně jako letní dovolená, ani okouzlení Romou nebude trvat věčně. Má lehce chemicky benzoinově-vanilkový dojezd (dost mi připomíná vůni vanilkových vonných svíček), ale většina novodobých vůní je v tomhle ohledu mnohem horší.
Pánskou notu jemně zastupuje bazalka, jalovec a cedr (ale takovej Serge by tohle klidně vydával za unisex)
Grep vyvane hned s hlavou a sametovou, sotva znatelnou nahořklost pak zastává galbanum.
Základ je santalově měkký a benzoinově sladký (možná až moc), taková příjemně pryskyřičná vůně do vanilkova.

Nenáročná, nijak hluboká ani originální (je to trochu a la Impuls, ale ten vydařenější:) přesto elegantní. Konejšivá a měkká.
Výdrž na mé kůži nestojí za řeč, ale na bavlně drží celý den.

Nahlásit

Hodnocení parfému Laura Biagiotti Roma Uomo

Líbí se mi (26) 72%
 
Neutrální (8) 22%
 
Nelíbí se (2) 6%

Reklama


Reklama