Aoud Red Flowers

Značka:

Montale Paris

Rok:

2008

Složení (neověřené)

oud, santalové dřevo, zlatý šafrán, aksamitník, růže

  • 24.08.11

Předně musím říct, že pokusit se o srovnání Aoud Red Flowers s orientálkami může být ošemetné, protože toto orientálka v pravém smyslu není. Kdo už máte s nimi zkušenost, víte, že často bývají hodně intenzivní, hlučné, živočišní, nešetří se v nich aoudem ani esencema růží a dalšími, prostě aby v plné síle ustály horké arabské slunce a voněly ostošest. Aoud Red Flowers taková není, je víc naše, evropská. Ovšem musím taky říct, že ani moc nezapadá do řady ostatních Montaleho aoudových parfémů, kde je aoud mnohem výraznější. Není tady podoba s Aoud Rose Petals, Aoud Queen Rose, Aoud Safran… to jsou mnohem silnější aoudové pecky, jsou vůbec jinak vystavěné.
Aoud Red Flowers je vůně velice hebká, delikátní, měkká a přítulná, s aoudem nejjemnějším jako obláček, jako pára, která zlehka ulpí na kůži. Je to vůně sametové růže, macerované v nejkvalitnějším koňaku a zlehka poprášené pudrem (opravdu jen zlehýnka). Úžasnou a přitom nenápadnou roli v celé kompozici sehrává santal, díky němuž není vůně ani ulepená ani přeslazená, ale je nádherně žensky elegantní a také svádivá. Vůně celkově působí velice oble, plně a hlavně nádherně žensky přitažlivě. Když se někdy mluví o tzv. nenápadných ženských zbraních, tak takhle bych si je představovala zhmotněné do formy parfému. Výdrž vůně je fantastická, ale to o Montaleho vůních víme.
A pro alespoň určité připodobnění bych řekla, že nejblíž k ní má Khawla od Al Arabiya Al Swissriya (ale ubrala bych hlasitosti, ubrala šafránu, růži zahalila do santalového závoje, přidala kapku brandy…), pak také Musc Red Rose (CPO) od El Nabil (ale tady bych ubrala pižma a přidala špetku šafránu i santalu…) a pak ještě po cca dvou hodinách na ruce mi Aoud Red Flowers začal velmi připomínat Epic Woman od Amouage (podobně hladká kombinace aoud-růže-santal se špetkou koření).

Nahlásit

Hodnocení parfému Montale Paris Aoud Red Flowers

Líbí se mi (32) 73%
 
Neutrální (7) 16%
 
Nelíbí se (5) 11%

Reklama


Reklama